Pytanie o lampy Hella

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pytanie o lampy Hella

Post autor: rafalpg » wt wrz 27, 2011 07:34

Witam posiadam lampy hella i chciałbym dołożyć drugi kierunek (malowanie na czarno odłożę zostawię morze na wiosnę, a po drugie mam czarnego golfa i jakoś średni mi to pasuje ). Przyszła do mnie paczuszka z kierunkami i o to mam problem bo po ściągnięciu zaślepki z tyłu lampy okazało się, że w środku nie da się odkręcić odbłyśnika pod kierunkiem co znajduje się oryginalnie. Czyli teraz czeka mnie wycinanie? Czym to najlepiej zrobić? Mam taką mała szlifierkę myślałem tym, morze jakieś sugestie? A i widziałem lampy które miały bardzo wyraźny ten kierunek chodzi mi o to że szkło było wyraźnie pomarańczowe a nie tylko żarówka czy ktoś wie jak to zrobić jakiś lakier czy coś w tym stylu?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Pytanie o lampy Hella

Post autor: skaktus » wt wrz 27, 2011 16:58

rafalpg pisze:Witam posiadam lampy hella i chciałbym dołożyć drugi kierunek (malowanie na czarno odłożę zostawię morze
na wiosnę(...)
Morze (za Wikipedią) : część oceanu, mniej lub bardziej wyraźnie oddzielona od pozostałych jego części brzegami kontynentu, wyspami lub wzniesieniem dna. Ze względu na utrudnioną wymianę wód morza charakteryzują się indywidualnymi cechami.
Lampy Hella miały odkręcane zaślepki. Jak nie idzie ich wyjąć / odkręcić to można ciąć, ale czy jest sens ? Dwa kierunki wiele i tak nie zmienią. Lepiej w to miejsce dać halogen. Co do zabarwienia szybki na pomarańczowo - lakier pomarańczowy do plastików i bangla.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pytanie o lampy Hella

Post autor: rafalpg » wt wrz 27, 2011 17:27

Dobra ale tam nie ma żadnych śrubek czy coś w tym stylu tylko goły plastik?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pytanie o lampy Hella

Post autor: guziolek » śr wrz 28, 2011 10:51

Zaślepka jest wkręcana, czytaj ze zrozumieniem.
I pamiętaj, że "morze" to jest taki duży zbiornik wodny, a nie ewentualność :los2:



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pytanie o lampy Hella

Post autor: rafalpg » czw wrz 29, 2011 07:27

Ok już wiem ale to nie znaczy, że wszyscy muszą komentować moją gafę ! :grrr:


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pytanie o lampy Hella

Post autor: guziolek » czw wrz 29, 2011 08:54

Na temat zaślepki wiedzieć nie musiałeś, ale jak dostałeś poradę od kolegi skaktus, to trzeba było dokładnie się przyjrzeć co tam w lampie jest i jak to rozebrać. Jak nadal pytałeś, to dostałeś łopatologiczną odpowiedź ode mnie, a tu foch że się czepiamy :kac:

Dwa, wybacz, jak strzelasz byki na poziomie podstawówki to ja nie mam pytań :bajer: Tylko nie zasłaniaj się dysgrafią, ortografią itd, bo ja też wyżej 2, czasem 3 przez całą swoją kilkunastoletnią styczność z językiem polskim i wypracowaniami nie wyskoczyłem, właśnie przez byki, a jakoś staram się pisać poprawnie, a jak coś nie wiem to wpisuję w google i mi wyrzuca poprawą wersję :los2: Wiem wiem to pracochłonne :popcorn:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pytanie o lampy Hella

Post autor: Qto » czw wrz 29, 2011 08:57

skaktus pisze:Lampy Hella miały odkręcane zaślepki. Jak nie idzie ich wyjąć / odkręcić to można ciąć,
To chyba VALEO...Hella nie ma opcji demontażu tej "zaślepki" innej niż cięcie



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Pytanie o lampy Hella

Post autor: skaktus » czw wrz 29, 2011 09:26

Ja bynajmniej helle rozkładałem i zaślepka miała takową opcję. Możliwe że klosze jedynie były wymienione. Jak wprowadziłem w błąd to przepraszam.

Jednak uogólniając - jak można wykręcić zaślepkę to wykręcasz. Jak nie można to jedynie cięcie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości