Demontaż panelu przedniego

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Majkels
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 27, 2011 20:58

Demontaż panelu przedniego

Post autor: Majkels » wt wrz 27, 2011 21:12

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, jak należy demontować poszczególne części panelu przedniego (te które o ile mi wiadomo można zdjąć bez odkręcania śrubek, bo są na zatrzaskach)
a konkretnie chodzi mi o klapkę od wysuwanego stojaka na napoje i półkę wyszytą materiałem.

Chcę też wiedzieć, jak wygląda sprawa z demontażem klapki od popielniczki, zatrzaski czy śrubki? Dużo męczarni czy raczej prosta sprawa? Ogólnie jak to zrobić :)

Zdaję sobie sprawę, że temat ten był wałkowany na forum wielokrotnie, i nie pisałbym tutaj gdybym znalazł na forum odpowiedź.
Szperałem w tematach o zdzierającej się gumie z tych elementów, ale żadnych konkretów nie znalazłem, więc jeśli coś jednak jest to proszę chociaż o nakierowanie mnie.

A no i jeśli ktoś już się szarpnie na odpisanie w moim temacie, to proszę o 'łopatologiczne' wytłumaczenie :)

Dz.
M.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Demontaż panelu przedniego

Post autor: grg474 » wt wrz 27, 2011 21:45

pojemnik n akubki - podnieś zaślepkę - po obu bokach odchyl zapinki - wysuń cały pojemnik
popielniczka - wyjmij wkład, wykręć śrubkę, wyjmij popiołkę. Następnie weź w rękę popiołkę i zdecydowanym ruchem odepnij pokrywkę (dól przytrzymaj palcami) - zsuniesz bezproblemowo


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Majkels
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 27, 2011 20:58

Demontaż panelu przedniego

Post autor: Majkels » wt wrz 27, 2011 22:00

Ok z popielniczką sobie poradzę, ale co do pojemnika, to chodziło mi właśnie o zaślepkę (klapkę), a ty wytłumaczyłeś bardziej jak pozbyć się bebechów.

Tak czy siak, dzięki :)



Awatar użytkownika
Malik
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Posty: 435
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:16
Lokalizacja: EP || ETM

Demontaż panelu przedniego

Post autor: Malik » śr wrz 28, 2011 08:49

Jeśli chodzi o tę klapkę to otwierasz ją manualnie i wsuwasz po bokach bolce (między obudowę a konsole środkową) a potem ciągniesz za dekor zewnętrzny. system podobny do tego jak wyciągasz radio, a ja użyłem do tego kluczy właśnie od radia... Samej klapki raczej nie wyciągniesz, przynajmniej ja bym nie próbował wyskoczy Ci jakaś sprężynka a potem się martw, no ale wybór należy do Ciebie. Łatwiej Ci będzie jak pierwszą wyjmiesz tą materiałową półkę bo niekiedy może się "napój" zakleszczyć i będziesz się męczył żeby go wyciągnąć(trzyma się na jednym krzyżaku po środku w głębi półki.



Majkels
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 27, 2011 20:58

Demontaż panelu przedniego

Post autor: Majkels » śr wrz 28, 2011 11:21

Odrazu przepraszam za ew. literowki, pisze z telefonu.

Jesli nie dysponuje kluczami do wyciagania radia, to czy moge uzyc np. 2 srobokretow do tego?

A jak dokladnie jest z polka? Tez trzeba odginac? Jakas srubka ukryta pod materialem? Musze dokladnie wszystko ogarnac zeby niczego nie popsuc.

EDIT:
Wszystko zdemontowane, stojak na napoje miał blaszkę z lewej, z prawej ułamana :)
Półka wyszla po wyjęciu radia, włożyłem rękę i metodą siłową pchnąłem od tyłu, wyszła :)
A popielniczki nie odkręcałem jak że nie mam torxa, ponownie (zakładając że akurat w moim aucie wszystko musi być połamane)
użyłem metody siłowej i wysunęło się bez problemu, na swoje miejsce też wraca bez problemu bo kawałek szyny jest ułamany i nic nie przeszkadza.
Dziękuje za udzieloną pomoc, wkrótce pewnie będę miał więcej pytań lub coś ciekawego do napisania od siebie.

Pozd.
M.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości