Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawcio230493
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 19:34
Lokalizacja: Krosno

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: pawcio230493 » sob wrz 17, 2011 20:29

Witam wszystkich forumowiczów.Mam bardzo duży problem.Miałem małą stłuczkę moją bryką .tzn uszkodziłem przód.Dokładnie wszystkie światłą atrapę i taki metal co trzyma atrapę i światła.Gdy to wszystko rozebrałem okazało się ,że mam połamane plastiki i śruby które mocują i ustawiają światła.Mam pytanie odnośnie czy kupić te części na złomowisku czy nowe zamówić w sklepie.Proszę o pomoc nie wiem co wybrać.Czekam na odpowiedz :-(



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: biercok mkII » sob wrz 17, 2011 22:09

Jak masz okazje to kup na szrocie albo od kogos tutaj na forum. Wiele jest ofert tych czesci ktore potrzebujesz w dziale sprzedam. Albo zaloz temat w dziale kupie i napisz co potrzebujesz a ofert napewno bedzie. Odradzam chinskie podrobki typu grill za 24zl.



Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: driVWer » sob wrz 17, 2011 23:54

pawcio230493 pisze:Gdy to wszystko rozebrałem okazało się ,że mam połamane plastiki i śruby które mocują i ustawiają światła.Mam pytanie odnośnie czy kupić te części na złomowisku czy nowe zamówić w sklepie
sam miałem problem bo ze starości rozwaliły mi sie te regulacje a w sklepie za nowy komplet regulacji lamp krzyknęli po 60zł na jedną lampą CHORE. Poszperaj na szrocie a napewno znajdziesz :hmm: :hmm:


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

Awatar użytkownika
pawcio230493
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 19:34
Lokalizacja: Krosno

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: pawcio230493 » ndz wrz 18, 2011 10:45

Jak byłem w sklepie to za grila gościu chciał 60zł a za ten pas metalowy co łączy to wszystko chciał 70 zaś za światła coś koło 130zł tylko nie wiem czy da mi te śruby do ustawienia.Jak myślicie da rade samemu to założyć??O ustawieniu świateł to nie mówię bo to u kolegi na stacji diagnostycznej zrobię:).A co do twojej oferty biercok mkII to się zastanowie:).Mam nadzieje ,że to nie bd chinszczyzn w sklepie.Jeszcze poszperam na szrocie i dam wam znać co i jak:).Ale jak myślicie da rade samemu to założyć?I co najważniejsze części ze sklepu bd pasowały ja ulał do mojego przodu??



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: biercok mkII » ndz wrz 18, 2011 13:56

Jak choc troche masz umiejetnosci manualnych to spokojnie to sam zalozysz. To jest kwestia odkreceniu paru srubek. Czesci powinny pasowac moze nie jak ulal ale spasuja bo to nie ori i zawsze sie moze zdazyc ze cos tam trzeba porzezbic. Fajne lampki komplet za ok 50zl kupisz na allegro firmy autopal H4 sam takie mam i sobie chwale. Jak kupisz gril to pamietaj zeby sobie nozykiem po obcinac odlewy np. Przy zaczepach. Czesto sie zdaza tak ze po zalozeniu lamp i grilla nie zgadzaja sie otworki do do regulacji lamp.



Awatar użytkownika
pawcio230493
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 19:34
Lokalizacja: Krosno

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: pawcio230493 » ndz wrz 18, 2011 21:43

Ok bd pamiętał o tych odlewach.Odezwę się w poście co i jak zrobiłem:)



Awatar użytkownika
pawcio230493
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 19:34
Lokalizacja: Krosno

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: pawcio230493 » czw wrz 22, 2011 22:30

Biercok mkII dobrze ,że mi napisałeś o odlewach na zaczepach.Golfik już gotowy a światła założyłem białe.Troszeczkę atrapa nie pasuje...jest mała dziura ale to nie przeszkadza w niczym.Masz u mnie plusa za te odlewy.Jak byś mi nie napisał to bym się męczył ze dwa dni a tak tylko jeden dzień.Mam jeszcze do cb jedno pytanko.Nie chce mi się otworzyć maska bo mam po krzywiony ten bolec ze sprężyną czy dostanie w sklepie taką pierdółkę?Wina jest tego ,że podczas stłuczki wygięło ten pas co mocuje grila i swiatła ale on jest nowy więc myślałem ,że bd ok a tu klapa.Mam nadzieje że maski nie bd musiał wymieniać.
Dodam jeszcze ,że maskę otworzy ale trzeba mocno szarpać.



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Re: Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: biercok mkII » czw wrz 22, 2011 23:14

pawcio230493 pisze: Mam jeszcze do cb jedno pytanko.Nie chce mi się otworzyć maska bo mam po krzywiony ten bolec ze sprężyną czy dostanie w sklepie taką pierdółkę?Wina jest tego ,że podczas stłuczki wygięło ten pas co mocuje grila i swiatła ale on jest nowy więc myślałem ,że bd ok a tu klapa...
oj nie wiem czy to dostaniesz, ja tez po dzwonku mialem problem z zamykaniem i otwieraniem maski ale zesmy to wszystko wyprostowali i teraz gra. Byc moze kwestia bedzie w tym ze ten bolec nie trafia w ta dziure dokladnie i stad taki efekt. Przed zalozeniem grilla trzeba bylo to dobrze poprostowac.



Awatar użytkownika
pawcio230493
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 19:34
Lokalizacja: Krosno

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: pawcio230493 » pt wrz 23, 2011 11:34

Kupiłem na złomie ten cały mechanizm z tą sprężyną ale kurcze też jest problem.Maska jest troszeczkę jajowata więc pewnie to jest ten problem.Masz może pomysł na ten problem jak można go jeszcze obejść??Żeby otworzyć maskę trzeba dwoje chłopa :-)



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: biercok mkII » pt wrz 23, 2011 20:26

Jak to jajowata? A po tym dzwonku to jakie miales uszkodzenia? Maska sie pogiela? A ten pas co wchodzi do niego ta sprezyna tez sie pogial? Jak to wszystko bedzie krzywe to otwieranie maski nie bedzie funkcjonowalo jak nalezy. A co z otwieraniem z wewnatrz? Dziala Ci to? Po moim dzwonku to jedna osoba ciagnela za ta czesc co jest po srodku a dwie osoby ciagnely do gory ten pas od klapy zeby to poszlo w gore. Ale chyba to masz proste skoro Ci grill spasowal. Moze rzecz tkwi nie w tej sprezynie tylko w tej dziurze w pasie, zwal jak zwal.



Awatar użytkownika
pawcio230493
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 19:34
Lokalizacja: Krosno

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: pawcio230493 » sob wrz 24, 2011 11:17

Założyłem tą sprężynę i wyregulowałem.Wszystko już gra ale maska jest troszeczkę taka na bokach jajowata ale troszeczkę.
Podczas wypadku nie miałem pogniecionej maski tylko ten pas i gril połamany.
Wszystko już hula tak jak należy. :-)



robitech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt maja 26, 2009 12:14
Lokalizacja: Cienin Kościelny/Konin

Re: Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: robitech » śr gru 21, 2011 19:13

Witam
Podepnę się do tematu
Ja też ostatnio miałem stłuczkę i teraz kompletuję przód. Na razie kupiłem lampy no i teraz szukam atrapy chłodnicy no i pewnie będe musiał też wymienić wzmocnienie górne tzw. okular.
Mam takie pytanie czy atrapa chłodnicy (grill) to jest mocowana na jakieś zatrzaski i czy te zatrzaski kupuje się osobno czy są już przy grillu bo nie mam pojęcia. Wszystko połamane i nie wiem jak to powinno być oryginalnie.
Proszę o info

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: Johnatan » śr gru 21, 2011 20:49

Gril jest mocowany na własne zatrzaski. Jak są połamane to gril wylatuje do kosza. Tak wygląda sprawa oryginalności.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wymiana świateł i atrapy w golfie II

Post autor: grandi » czw gru 22, 2011 01:27

Grila poszukaj w uzywce , jakośc nowych jest powalajaca, mocowania lamp te biale kupisz w slpeie placilem 2 zl lub na tablicy komplet lamp mijania za 50 zl widzialem wesena w lodzkim


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości