brak oświetlenia z podsufitki

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

barto0o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 08:21
Lokalizacja: Ostrołęka

brak oświetlenia z podsufitki

Post autor: barto0o » wt wrz 06, 2011 10:59

Witam mam problem ze światłem wewnątrz samochodu, nie świeci wcale. Żarówki sprawdzone bezpieczniki tez są Ok a na kostce brak obydwu "+" więc najprawdopodobniej jest problem gdzieś na kablach, nie chce mi się go wyjmować tylko chcę przeprowadzić drugi kabel. problem jest taki że nie bardzo wiem gdzie go podłączyć ;-/ gdzie się wpiąć. Mechanik mówił żeby nie robić tego bezpośrednio z aku tylko podpiąć pod któryś bezpiecznik tak żeby w razie czego nie spalić całej instalacji. Myślałem żeby wykorzystać kabel zasilania od radia bo on mi działa nie tylko jak jest przekręcony kluczyk tylko jak to zrobić, może istnieje jakieś prostsze wyjście?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak oświetlenia z podsufitki

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 06, 2011 17:05

Może jednak dobierz się do kabli łatwo znaleźć zdejmujesz plastyk przedniego słupka - najpierw odkręcasz rączkę klapy silnika, i tam zobaczysz wiązkę idąca od góry z lampki jak wychodzi łatwo pójdziesz po kablach. A moze tylko stałego plusa brak to sprawdź bezpiecznik 21 jeszcze raz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

barto0o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 08:21
Lokalizacja: Ostrołęka

brak oświetlenia z podsufitki

Post autor: barto0o » wt wrz 06, 2011 18:55

na pewno brak stałego plusa,wiem że za to odpowiada bezpiecznik 21 ale on jest ok, możesz mi podpowiedzieć jak łatwiej dostać się do skrzynki bezpieczników, czytałem że można ją jakoś wysunąć ale nie bardzo wiem jak. Widziałem że po jednej i drugiej stronie są takie jakby zaczepy plastikowe ale po ich odsunięciu skrzynka dalej się trzyma:/ i nie wiem jak się dostać tak żeby widzieć jej "plecy" a bez tego nawet jak znajdę tą wiązkę która idzie po słupku to i tak nic nie zrobię;-/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak oświetlenia z podsufitki

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 09, 2011 20:12

po wyjęciu plastyku spod skrzynki odsuwasz od niej w bok blachę na której wisi już nie pamiętam prawą czy lewą i teraz możesz skrzynkę trochę unieść i pociągnąć do siebie, resztę zobaczysz, uważaj na kable można coś pourywać szczególnie jak były jakieś modyfikacje z alarmem itp więc powoli ostrożnie. Która wtyczka cię będzie interesować z tyłu skrzynki w głowie nie mam, ale łatwo znajdziesz w necie pinout skrzynki z opisami wyjść


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości