mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: zaq » pt wrz 02, 2011 07:17

czy mocowanie/zawias zewnętrzne lewe/prawe oparcia kanapy dzielonej w MK III jest częścią oddzielną tak sam jak środkowe czy jest zintegrowane z karoserią ?!
pozdro



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: piotrusss89 » pt wrz 02, 2011 08:34

Kanapa dzielona ma na lewym i prawym końcu mocowanie takie jak nie dzielona kanapa,na to miast po środku niema żadnego dodatkowego mocowania oprócz na dole przy podłodze blaszki trzymające je razem do kupy..bodajże na cztery śrubki;)


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: zaq » pt wrz 02, 2011 16:18

piotrusss89 tylko Ty pewnie mówisz o SIEDZISKU a mi chodzi o OPARCIE nooo i najważniejsza kwestia ja mam fotele zaadoptowane od MK III do MK II



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: piotrusss89 » sob wrz 03, 2011 11:50

Nie ,mówie o opaciu..


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: zaq » sob wrz 03, 2011 16:01

jesli tak, to Ja mam na łączeniu 1/3 - 3/4 oparcia taką blachę którą sie przykręca do podłogi do której mocuje sie sworznie oparcia. na obydwu końcach powinny być takie same blachy/mocowania w które wkłada sie zewnętrzne sworznie oparcia i o ten element pytałem, czy jest on tak samo jak ta środkowa blacha przykręcany do nadwozia czy jest to zintegrowane z podłogą
pozdro.



zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

Re: mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: zaq » sob wrz 10, 2011 07:48

czy naprawdę nikt nic nie wie na temat mocowania oparcia :shock: , wystarczy jak ktos kto ma MK III zrobi fotkę i juz będę wiedział czego szukać
pozdro.



kurzi5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 17:32
Lokalizacja: ZSZ

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: kurzi5 » sob wrz 10, 2011 22:56

Ja coś wiem - jakiś czas temu wymieniałem wszystkie fotele i przy okazji trafiła się dzielona kanapa. Środkowy zawias dzielonej kanapy znajduje się w 1/3 jej szerokości za fotelem kierowcy. Jest on przykręcony do podłogi w samochodzie tuż za bagażnikiem (powinien tam być wspawany płaskownik z nagwintowanymi czterema otworami).

Tu masz fotki - nie chciało mi się wyjmować całej kanapy ale chyba widać o co chodzi.

Obrazek Obrazek

Nie wiem dlaczego pytasz o ten element, ale jeśli chcesz go dokupić bo planujesz wymianę kanapy to zwracaj uwagę na to z jakiej wersji Golfa jest ten element. Ten, który pochodzi z Golfa Variant jest dłuższy niż w Hatchbacku... Nie wiem jak sprawa wygląda w kwestii Golf/Vento.

Tak wygląda wymontowany zawias z Varianta:

Obrazek Obrazek

O to Ci chodziło? Jeśli tak to wisisz mi piątkę :P



zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: zaq » ndz wrz 11, 2011 09:14

kurzi5 jesteś WIELKI :okej: dzięki za odpowiedź . z tym że chodzi mi o takie mocowania ale boczne, te środkowe mam. chodzi mi o to czy te boczne mocowania też są przykręcane tak jak te środkowe czy jest to element zintegrowany z karoserią
pozdro.

P.S.
kurzi5 ale i tak masz browara :pub:



kurzi5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 17:32
Lokalizacja: ZSZ

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: kurzi5 » ndz wrz 11, 2011 18:13

Zewnętrzne zawiasy są zintegrowane z karoserią. Powinien być on bez problemu widoczny przy samym nadkolu. Jest w nim coś w formie półksiężyca, który trzeba odciągnąć do tyłu, żeby wymontować oparcie. Być może do końca września będę z kuzynem rozbierał mojego Golfa to jakieś fotki porobię.



zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: zaq » ndz wrz 11, 2011 20:05

kurzi5 pisze:Być może do końca września będę z kuzynem rozbierał mojego Golfa to jakieś fotki porobię.
OK. poszczekam w takim razie :satan:



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: majekMK2 » ndz wrz 11, 2011 21:33

niestety tych bocznych mocowan nie da sie odkręcić sam miałem problem bo mam dzielona kanape z mk3 w mk2 będę musiał coś pokombinować


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: zaq » ndz wrz 11, 2011 22:02

w związku z tym że te boczne mocowania/zawiasy są częścią integralną z karoserią ja mam takiego pomysła że by dokupić środkowe mocowanie i najprościej w świecie rozciąć je na dwie części i w ten sposób będą dwa mocowania zewnętrzne, lewe i prawe
pozdro.



kurzi5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 17:32
Lokalizacja: ZSZ

mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: kurzi5 » wt wrz 13, 2011 12:44

A tak właściwie to co ty kombinujesz ze chcesz robić dodatkowe mocowanie do oparcia kanapy?



zaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lip 30, 2011 06:39

Re: mocowanie oparcia kanpy dzielonej

Post autor: zaq » wt wrz 13, 2011 14:18

kurzi5 pisze:A tak właściwie to co ty kombinujesz ze chcesz robić dodatkowe mocowanie do oparcia kanapy?
mam wnętrze z MK III a ja mam MK II , przednie fotele są już przerobione teraz walcze z kanapą i oparciem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości