Woda pod dywanikami

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomkun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 18:15
Lokalizacja: Wodzisław Ślaski

Woda pod dywanikami

Post autor: tomkun » pt sie 19, 2011 23:29

Witam mam taki problem jak mocniej popada to zbiera mi sie woda pod dywanikami....
Sprawdziłem juz odpływy z pod przedniej szyby i doradzano mi żebym sprawdził odpływy z szyberdachu(bo go posiadam) ale mam taki problem ze mam zerwana linke i nie umiem go otworzyć i nie umiem sprawdzić tych odplywow... idzie jakos inaczej te odplywy sprawdzi??

pozdrawiam


Pan Bóg stworzył VW, bo wiedział co to prawdziwe piękno ! ! !

Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Woda pod dywanikami

Post autor: Dimateo » sob sie 20, 2011 11:19

Odpływy z szyberdachu wychodzą między przednimi drzwiami a budą. To co widać to jest koniec takiego kolanka gumowego do którego w środku wchodzi rurka odpływowa z szyberdachu, często ona wypada i woda leje się do środka.



Awatar użytkownika
tomek2199
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt cze 04, 2010 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Woda pod dywanikami

Post autor: tomek2199 » pt wrz 23, 2011 22:11

tomkun pisze: idzie jakos inaczej te odplywy sprawdzi??
wylej troche wody na szyberdach otwórz drzwi i patrz czy leci z tego miejsca co wspomniał kolega wyżej:)


http://www.vw-club.rzeszow.pl/ zapraszam miłośników Vw z Rzeszowa i okolic :)

akinom1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 20:44

Re: Woda pod dywanikami

Post autor: akinom1974 » sob wrz 24, 2011 21:18

Wiem co miałeś na myśli pisząc "...Pan Bóg stworzył VW,bo wiedział co to prawdziwe piękno..." Zgadzam się z Tobą i choć teraz mam auto innej marki nadal jestem miłośniczką VW.Golf II był moim pierwszym autem.Jeździłam nim ładnych parę lat i nigdy mnie nie zawiódł dopóki jakaś .... nie wjechała mi na parkingu w tylne drzwi za kierowcą i skazała mojego Bączka na straty.Wjechała w niego z taką siłą,że uszkodziła słupek między drzwiami i nic się już nie dało zrobić.A na dodatek powiedziała,że nie poczuła i dlatego odjechała (dobrze,że znalazł się świadek,który ją znał i chyba nie lubił).
Odwiedzając stronę http://sites.google.com/site/news048 przekonałam się,że to już koniec i oddałam go na złom.Płakałam jak bóbr gdy go zabierali ale pocieszający jest fakt,że nadal "żyje"bo stał się dawcą a jego części wspomagają inne VW :bigok:



..Polo..
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: sob lut 26, 2011 21:38
Lokalizacja: Bytom

Woda pod dywanikami

Post autor: ..Polo.. » wt paź 11, 2011 18:08

Jak chcesz sprawdzić Ci nie wypadł Ci wężyk z tego kolanka odpływowego to zdejmij kratkę nawiewu (tą całkiem po lewej) wraz z jej ramką.
Zdejmij ten element plastikowy przy nogach, ten w którym jest dziura na dźwignie otwierania klapy.
wsadź tam ręke i wybadaj czy wężyk jest wsadzony w to kolanko i ewentualnie go wsadź (najpierw wyczyść ten odpływ)

Ja mam dość chude ręce wiec po kilku minutach siłowania i kilku zadrapaniach to zrobiłem :grin: :grin: :grin:
Myślę że warto sie pomęczyć .... bo rozbiranie całej deski mi sie nie widziało :D


Obrazek

Awatar użytkownika
sroger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: sob lis 24, 2007 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Woda pod dywanikami

Post autor: sroger » ndz lis 04, 2012 23:00

u mnie też zbiera się woda pod dywanikiem kierowcy, na początku myślałem że zgniła podłoga, ale podłoga jest ok i korki też są , na wszelki wypadek zasilikonowałem je i dalej woda się zbiera.
Zauważyłem że nie mam tych rynienek miedzy drzwiami a budą od szyberdachu tylko zwykła dziurę , ale nie mam tez szyberdachu, jak nie mam szyberdachu to tymi otworami nic nie leci wtedy czy leci ale skąd inąd?
Wydaje mi się że woda cieknie jakoś wysoko czyli nad pedałami bo aż tam jest mokry dywanik,ale moze byc tez tak ze poprostu dywanik wciagnal wilgoc tak wysoko.
Co mam sprawdzic jak nie mam szyberdachu i podloga jest ok?
Sprawdzić coś na podszybiu?
Ostatnio wymieniali mi szybę więc przez szybę też nie powinno leciec. Od razu mówię że problem z mokrą podłogą był przed i po wymianie szyby.


u mnie się okazało że leci przy lince od otwierania maski, uszczelniłem silikonem wejście linki przy podszybiu do wnętrza i problemu z wodą nie ma.:) także to tak u mnie wygląda :)


2011-2013 Golf III 1.8 90KM ABS 1992r.
2013-2015 Golf III 1.9 TDI 90KM 1994r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości