Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » pt lip 22, 2011 16:40

Witam.

Dzisiaj zauwazylem po podniesieniu wykladziny z przodu, ze u kierowcy jak i u pasazera jest strasznie mokro. Kartka ktora lezala na desce rozdzielczej w okolicach uszczelki w lewym dolnym rogu jest pomarszczona od wigloci. Docisnalem uszczelke w tamtym miejscu i troche wilgotno bylo. Tak wiec domniemam iż nigdzie indziej jak wlasnie przez uszczelke przedniej szyby leci mi woda. I teraz mam pytanie czy da rade wymienic ja samemu? Widzialem fotoporade do tylnej szyby, ale do przedniej nie moge znalezc. Czy da rade dostac gdzies taka nowa uszczelke i jaki jest jej koszt?



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » pn sie 01, 2011 11:05

To moze inaczej. W deszczowy dzien wsiadlem do samochodu i z lewej strony widac bylo lekko saczącą się wodę przez uszczelke do srodka auta. Czytalem, ze ludzie używaja jakiegos silikonu szklarskiego czy cos takiego. Warto sprobowac? Jest pozniej jakis problem z ewentualnym demontazem szyby? Pisza rowniez o kanalikach przy podszybiu, ktore moga byc zapchane. Moze ktos na fotce wskazac gdzie one sa?



Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: tom33k » pn sie 01, 2011 16:04

tutaj masz opisane kilka przyczyn przeciekania wody w golfie 2 http://mk2.vwgolf.pl/porada22.html może coś się przyda.



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: marko125-90 » pn sie 01, 2011 16:04

Ja dzisiaj zalałem pod uszczelkę silikon neutralny. Zobaczymy przy następnym deszczu czy pomogło ;)



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » pn sie 01, 2011 16:48

Dzieki za odpowiedzi. Ta strone juz przegladalem wczesniej. @marko125-90 to daj znac pozniej jakie rezultaty tego zabiegu ; ]



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » ndz sie 14, 2011 00:30

Dzisiaj zauwazylem, ze po kilkudniowych opadach deszczu golf jestu suchy(stal niejezdzony), natomiaast po przejechaniu po deszczu i kaluzach jakies 30km pod dywanikiem jest kaluza. Skad ta woda sie tam daostaje? Podloga raczej szczelna... Jeszcze dodam, ze jak stoi sie przed samochodem, to po lewej stronie w scianie grodziowej sa dwa otwory przez ktore widac material wytlumiajacy wnetrze, domyslam sie ze trzeba je zaslepic ?



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: Kowal_ » ndz sie 14, 2011 09:07

czarnyblack pisze:domyslam sie ze trzeba je zaslepic ?
Tak, fabrycznie są koreczki, które przepuszczają wodę tylko w jedną stronę tj. na zewnątrz auta.

A jeśli chodzi o uszczelkę szyby to wymień na nową, w dowolnym zakładzie gdzie robią szyby samochodowe założą nową, nie baw się w silikony bo jeśli teraz siedzi Ci już tam wilgoć to z silikonem też będzie, efekt będzie taki, że za jakiś czas nie będzie na co nowej założyć bo ranty na szybę zeżre rdza.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » ndz sie 14, 2011 09:42

Tylko wlasnie to sa troche wieksze otwory, nie jak te male dziury na przewody, no ale i tak zaslepie. A woda w aucie jest pod kierowca pod dywanikiem i podczas jazdy dopiero sie zbiera, to ktoredy ona sie dostaje?



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: marko125-90 » ndz sie 14, 2011 23:29

No u mnie silikon zdał sprawę. Wystarczyło podważyć, dobrze osuszyć, nałożyć silikonu, osadzić uszczelkę. Wody już nie przepuszcza. Nie mam pojęcia jak woda może tam stać w miejscu skoro jest szczelnie? Co innego jeśli nie osuszyłbym tego dobrze, to ok, silikon by odszedł i woda by tam podchodziła, ale na suchym to nie wiem w czym problem ;) Co do wody to może przez te korki co są w podwoziu?



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: inż. Mk2_marcin » czw sie 18, 2011 11:40

najlepiej abyś dostał się ze swoim autem do kanału i sprawdził od spodu. podejrzewam że masz dziurę na podłodze lub w progach.
może być niewidoczna szczelina co może powodować przedostawanie się wody do środka.
Radziłbym po tych zabiegach z uszczelnianiem oczyścić miejsca w których miałeś wodę i jakimś preparatem psiknąć aby nie rdzewiało.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » czw sie 18, 2011 11:58

Wlasnie byl na kanale i nic tam nie widzialem, zero rdzy. Podloge i wygluszenie tez podnosilem i tez zero rdzy. Ale zauwazylem, ze mam zmeczone juz zyciem uszczelki od drzwi, sparciale i dziurawe w niektorych miejscach i takie sprasowane. Moze one tez przepuszczaja jakos. Ktoregos dnia calego go wybebesze zeby sama gola blacha byla i ktos bedzie polewal woda od spodu i z kazdej mozliwej strony i ja bede obserwowal skad leci.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: inż. Mk2_marcin » czw sie 18, 2011 12:03

to kup na szrocie uszczelki które by były w lepszym stanie niż twoje.
łatwiej jest wziąć myjkę ciśnieniową i szukać wycieku. może od strony ściany grodziowej (kierowcy) masz jakąś kolejną niezaślepioną dziurkę?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » czw sie 18, 2011 12:57

No wlasnie tylko znowu pakowac sie w 20 letnie uszczelki to tez niewiadomo czy to zda egzamin. Nie da rady nowych kupic, albo od czegos innego przypasowac? A co do zaslepek, to raczej sa wszystkie.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: inż. Mk2_marcin » czw sie 18, 2011 13:00

a w twoim MK2 są sierpy, listwy na progach ? może przez drzwi leci woda i dostaje się do środka?


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości