Jak dostać się do komputera ECU na podszybiu?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Jak dostać się do komputera ECU na podszybiu?

Post autor: rafal0325 » wt lip 26, 2011 19:58

Witam,musze się dostać o komputera ECU na podszybiu,wiem gdzie on jest nawet go widzę,tylko niech mi ktoś powie jak mam usunąć tą atrapę plastikową poniżej szyby czy ona jest do niej przyklejona ?
O tą osłonę mi chodzi(zdjecie z forum VW)
Obrazek



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Jak dostać się do komputera ECU na podszybiu?

Post autor: Rafał 21 » wt lip 26, 2011 21:00

rafal0325 pisze:O tą osłonę mi chodzi(zdjecie z forum VW)

Tą osłonę musisz 1... sciagnąć ramiona wycieraczek [pewnie nie obejdzie sie bez sciagacza] ..2Następie odkrecic i wyjąc tą oslone na 4 śruby filtra pyłkowego widoczna na zdjęciu. Jężeli twój golf jest po 2000r to po prostu chwytasz od obojętnie której strony [lewa/prawa i ciagniesz od szyby w kierunku do siebie [rozumiesz :P ] Pomagając sobie np. płaskim szerokim śrubokrętem delikatnie odrywać ją od szyby by nie połamać koszt nowej to okolo 200zł. [jest ona na takim wsadzonym wypuście osadzona nie na żadnym kleju] Jak zobaczysz że odchodzi to ciągniesz bez obaw do końca uważając szczególnie na końcówki tej osłony bo jest to bardzo łamliwe . Natomiast starsze roczniki miały na bokach dodatkowo dwie śrubki [nie spotkałem sie z tym rocznikiem] .. Przed ponownym założeniem należy dokładnie udrożnić ten wpust [wymyć] zresztą zobaczysz jaki tam syf . Kilka dni temu to wyciągałem koledze bo mu walnął mechanizm wycieraczek :P cierpliwości da sie zrobić :P


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości