Automatyczny mechanizm szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kaju93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 20:49

Automatyczny mechanizm szyby

Post autor: Kaju93 » wt lip 12, 2011 13:25

Witam panowie od razu chciałem powiedzieć,że przeszukiwałem forum w poszukiwaniu tego problemu,lecz nic nie znalazłem ale do rzeczy problem tkwi w automatycznym mechanizmie przednim od strony kierowcy-wszystko działa pięknie do półki szyba nie spotka się z górną częscią drzwi-wtedy automatycznie obniża się do środkowego poziomu,natomiast gdy przytrzyma się ja do samego dołu to owszem idzie na dół,lecz słychać bardzo wyraźny "dźwięk" jak gdyby zębatki były objechane i się ślizgały pomiędzy sobą-rozebrałem dziś cały mechanizm i nie znalazłem niczego niepokojącego,lecz wydaje mi się,że uszkodzona musi być jakaś krańcówka,która steruje pracą szyb i po przekroczeniu pewnego pułapu odcina zasilanie.Co Wy na to miał ktoś kiedyś podobny problem?,czy jedynym wyjściem będzie wymiana całego elementu?



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Automatyczny mechanizm szyby

Post autor: michao » wt lip 12, 2011 13:49

A jezeli przy domykaniu szyby pomozesz jej reka do sie domyka do konca ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Automatyczny mechanizm szyby

Post autor: Paweł Marek » śr lip 13, 2011 14:39

Niema krańcówki, najprościej to wymień sobie cały mechanizm 8 dych z Allegro najlepiej zamiennik z firmy Topran, przekładasz do niej silnik z modułem, a montując uważaj żeby szyba była zakręcona równolegle do gornej ramki drzwi. Poniewaz przyczyna to powikłana linka w pancerzu i na bebenku nawijającym przy silniku.
Potem doczytasz na forum o programowaniu mechanizmu szyby wykonasz go i po problemie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości