centralny nie otwiera bagażnika

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
/dev/null
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 23:26
Kontakt:

centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: /dev/null » pt lip 08, 2011 19:00

Witam,
Problem ujawnił się ostatnio. Mój centralny zamyka wszystkie drzwi i klapę bagażnika, jednak gdy zamknę auto i złapę się za klamkę bagażnika (po prostu sprawdzam czy zamknięty bagażnik), to potem jak otwieram auto pilotem/kluczykiem nie otwiera mi klapy bagażnika, muszę klapę otwierać kluczykiem. Potem znów działa wszystko ok, do czasu ponownego złapania się za klamkę przy zamkniętym aucie ;/
Jeżeli był podobny temat proszę mnie nakierować na niego.
Pozdrawiam



wartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 10:44

centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: wartek » sob lip 09, 2011 21:24

mialem ten sam problem.
po sprawdzeniu klapy centralny nie otwieral, ale wystarczylo sie przejechac po dziurach i znowu otwieral.
pomyslalem ze to problem mechaniczny jakiejs zapadki
zdjalem tapicerke z klapy i tam jak na dloni widac jak to chodzi i jak ma chodzic.
wystarczylo poruszac i dac kropelke oleju na sworzen i smiga jak nowe.
trudno to opisac slowami ale problem jest bardzo prosty do rozwiazania i zajmuje ~15 min.
pewna zapadka przesuwa sie na bok w momencie zamykania zamka i powraca pod klamke kiedy jest otwarta
jesli bagaznik jest zamkniety i pociagniesz klamke to klamka lekko dotyka ta zapadke z drugiej strony i powoduje jej zakleszczenie, to tam wystarczy kropelka oleju czy wd40



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: rafxxx » ndz lip 10, 2011 11:18

wartek, konkretnie powiedz czy kropelka, czy wd 40 bo kropelka klei, a wd40 czysci to zasadnicza roznica



wartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 10:44

Re: centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: wartek » ndz lip 10, 2011 12:29

kropelka oleju, nie kropelka jako klej :) tam trzeba przesmarowac trzpień który przestał chodzić płynnie po latach eksploatacji i może powodować nie otwieranie zamka



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: rafxxx » ndz lip 10, 2011 13:32

a sorry kurde przeczytalem kropelka jako klej hahaha :kac: jeszcze na kacu po wczorajszym opijaniu obrony pracy dyplomowej sory :jezor:



Awatar użytkownika
/dev/null
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 23:26
Kontakt:

Re: centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: /dev/null » ndz lip 10, 2011 15:07

Witam.
Dziękuję za odpowiedź. właśnie zdjąłem osłonę. Powiedz mi, o który bolec Ci chodziło?
Obrazek



wartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 10:44

Re: centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: wartek » ndz lip 10, 2011 21:23

chyba to pseudo złote na środku które jest połączone z czarnym, ale patrz na to i klikaj pilotem oraz ruszaj klamką w różnych opcjach, zobaczysz dokładnie co sie zacina i co musisz poruszyć palcem żeby zamek otworzył sie poprawnie, u mnie to była ta część która ucieka na bok jak zamykam pilotem żeby klamka jej nie złapała :)



Awatar użytkownika
martavw4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt cze 21, 2011 21:10
Lokalizacja: ....

centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: martavw4 » ndz wrz 18, 2011 21:56

moze i nie w temacie ale nie moge auta czasem otworzyc.
dzis wyszlam do sklepu-wracam a tu nie moge oworzyc drzwi ani od kierowcy ani od pasazera,
jakos dalam rade. ale co to moze byc ze nie otwiera od razu???



chlopaki ratujcie.....



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: Johnatan » ndz wrz 18, 2011 23:38

Dziś z tym walczyłem. Zabrałem smar, pędzelek i wspomogłem siłownik wkrętakiem płaski i pasówka :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rajki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 06, 2009 13:08
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

centralny nie otwiera bagażnika

Post autor: Rajki » pn wrz 19, 2011 11:57

Witam, po raz pierwszy.
Mam podobny, a jednak nieco inny problem, ale nie chcę zaczynać kolejnego wątku, więc się podpinam...
W moim Variancie mk4 centralny zamek nie odblokowuje klamki tylnej klapy, przez co nie mogę jej otworzyć. Od jakiegoś czasu klamka 2 razy działała, raz nie, potem proporcje zaczęły się odwracać, aż w końcu stanęło na tym, że nie reaguje wcale. Po objawach podejrzewam, że to problem z kabelkami, ale nie mogę się dostać do środka, żeby się przekonać. I tu pojawia się mój drugi problem... Do zamka w klapie nie mogę włożyć kluczyka, wchodzi około 1 cm i koniec. Nie wiem, czy jest tak zabrudzony/zapieczony w środku, przez to, że nigdy nie był używany, czy to tylko atrapa...? Byłem niedawno w serwisie VW/A w Germanii, w innej sprawie, ale nie omieszkałem zagadnąć o swój problem i powiedzieli, że praktycznie nie ma mozliwości, żeby otworzyć klapę w "bezszkodowy" sposób!! Mają rację?
Pozdrawiam


Rajki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości