Zamek tylnej klapy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

patrickmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 02, 2011 20:51

Zamek tylnej klapy

Post autor: patrickmaster » sob lip 02, 2011 21:05

Witam.
Niedawno kupiłem golfa, wśród poszukiwań jakichkolwiek usterek przeoczyłem sprawdzenie zamka tylnej klapy. Okazuje się, że z tym jest problem, mianowicie przede wszystkim kluczyk nie wchodzi w ogóle, to znaczy zatrzymuje się na tej poprzeczce. Zamek był dość brudny, ale nawet dość obfite zapuszczenie wd40 nie pomogło. Kolejny problem to centralny zamek. Z założenia klapę tylną ma również zamykać, jednak u mnie z tym też jest problem. Potrzebuję rozwiązania przynajmniej jednego z tych problemów, bo w końcu klapę też trzeba zamykać. Czy wystarczy kupić zamek i tam włożyć przewody prowadzone z centralnego, by działał przy założeniu, że zamek będzie sprawny?



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Zamek tylnej klapy

Post autor: rafxxx » ndz lip 03, 2011 05:07

zdejmij tylnia oslone na klapie i zobacz czy ciagielko jest cale i jak zamykasz auto( zakladam ze z kluczyka) czy rusza sie i zamek sie blokuje, jesli chodzi o zamek i mowisz ze zatrzymuje sie na poprzeczce to sproboj go rozlozyc i przeczyscic, a jak nie pomoze to moze zestaw naprawczy i bedzie ok( ale zamka tylniego nie regenerowalem nigdy- w moim aucie dalem go do znajomego co sie zamkami zajmuje i mowi ze tak zdezelowany ze nie da rady nic zrobic, moze u ciebie bedzie podobnie) mowie o tym bo jak nawet kupisz nowy zamek to jesli chcesz zamykac klape z klczyka to bedzie musial ci ktos dorobic ten nowy zamek do twojego kluczyka a to dodatkowy koszt i jak samo nie poradzisz to moze taniej wyjdzie ci zregenerowac ten ktory juz masz



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Zamek tylnej klapy

Post autor: wojtas46 » ndz lip 03, 2011 07:53

Sprawdż również kable w przelotkach między klapą a budą czy nie połamane



patrickmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 02, 2011 20:51

Zamek tylnej klapy

Post autor: patrickmaster » ndz lip 03, 2011 12:16

Jeśli chodzi o stan zamka od wewnątrz, to wtyczka od centralnego były tak przeżarta, że można przyjąć to za przyczynę nie działania. Przypuszczam też, że nie tylko wtyczka uległa takiemu uszkodzeniu. Kable chyba są w porządku, tym bardziej, że przy włączonym alarmie i zwarciu pary przewodów alarm się uruchamiał (mam nadzieję, że w ten sposób nie narobiłem większych szkód). Więc jeśli kupię sam >> zamek i podłączę przewody, to czy centralny będzie działał?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości