wystrzelone poduszki co wymieniac?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szczebel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 30, 2010 00:25

wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: szczebel » sob cze 11, 2011 13:11

witam,
chciałbym zaczerpnąć fachowej porady, z góry DZIĘKUJĘ za wszystkie informacje
mam golfa 4 1,9tdi 98r ahf
uderzylem centralnie w tyl innego auta i wystrzelily mi 2 poduszki z przodu (kierowcy i pasazera)
oprocz tego zablokowaly sie pasy bezpieczenstwa
chcialbym sie dowiedziec co musze wymienic aby miec w pelni sprawne poduszki
na allegro jest duzo poduszek w dosc dobrych cenach ale niektorzy sprzedaja komplety
tzn poduszki, napinacze pasow, tasma, czujniki uderzeniowe, sensory i wtedy cena znacznie wzrasta
nie chce zalowac na bezpieczenstwo ale jednak jak kazdy mam duzo wydatkow i nie chcialbym przeplacac
czy wystraczy wymienic poduszki i napinacze a reszte skasowac z komputera czy jednak trzeba wszystko wymienic?
teraz czy mozecie polacic kogos kto juz to robil i moglby wymienic w woj dolnoslaskim a najlepiej we wroclawiu?
i jeszcze jedno pytanie
po wypadku zaobserowalem ze w spoczynku wzrosly obroty silnika z 900 na 1000
i zawsze jak na 5 biegu przy 3000 obrotow mialem 135km/h tak teraz mam 120km/h
o co tu chodzi? czy to jakies uszkodzenie mechaniczne czy moze komputer ograniczyl moc

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Elusiwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 07, 2011 18:45

wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: Elusiwe » pn cze 13, 2011 01:43

Hmmm, możesz wrzucić jakieś foto jak mocno jest uszkodzony przód?


Golfi III 1.9D, wolnossący, 64 konny, niezawodny klekot (1Y) ;)

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: jhosef » pn cze 13, 2011 13:19

Prawidłowo powinieneś wymienić crash sensor, poduchy, taśmę poduchy, pasy z napinaczami.
Są tacy co kasują info o wystrzale z sensora ale czy nowe poduchy na tym odpalą się dowiesz się przy najbliższej okazji następnego BUM.

To są rzeczy moim zdaniem konieczne jesli nie chcesz mieć zapchajdziury zamiast poduch. Instrukcja producenta może mówić o innych rzeczach ale jej nie mam. Z tego co kojarzę to śrubki airbaga zalecają wymieniać po każdym demontażu.



szczebel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 30, 2010 00:25

Re: wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: szczebel » pn cze 13, 2011 23:45

co do uszkodzonego przodu to chyle czolo dla vw
zderzak caly lampy tez generalnie na zewnatrz wysztstko ok
bardzo delikatnie maske podnioslo na moze 1cm ale nie ma zadnego zlamania
takze blacharz mowil ze poradzi poprostuje i powinno byc dobrze
(nie wiem co jeszcze wyjdzie jak juz go rozbierze dlatego nie ciesze sie za wczesnie)
zdjec nie zamieszcze bo auto juz u mechanika
dzieki jhosef za info mniej wiecej juz wiem o co chodzi
pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: grg474 » pn cze 13, 2011 23:48

oba jaski + pasy to musisz kupić. Co do sensora to możesz skasować crashdatę - gwarancji nie masz że kupiony sensor nie był naprawiany


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: guziolek » wt cze 14, 2011 21:39

grg474 pisze:oba jaski + pasy to musisz kupić. Co do sensora to możesz skasować crashdatę - gwarancji nie masz że kupiony sensor nie był naprawiany
Chyba że kupi nowy, koszt w ASO jakiegoś pierwszego z brzegu co w etce znalazłem około 2000 pln.



szczebel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 30, 2010 00:25

Re: wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: szczebel » wt cze 28, 2011 21:48

poduszki i pasy kupione teraz mam prosbe moglibyscie polecic kogos we wroclawiu, kto siedzi z temacie, ma sprzet i zajmuje sie resetowaniem tego modulu sterujacego, czy naprawa?



arturwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 08, 2011 23:44

wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: arturwro » czw gru 08, 2011 23:55

Witam! Mam ten sam problem co kolega szczebel. Miałem pare dni temu dzwona swoim golfem iv i wystrzeliły mi obie poduszki. Bardzo był bym wdzięczny gdyby kolega szczebel lub ktoś znający temat napisał co trzeba było wymieniać i gdzie sie zajmują naprawą takich rzeczy czy można też coś na własną ręke podziałać? Jestem z okolic Wrocławia z tego co chyba wyczytałem to kolega szczebel też. Bardzo prosze o jakieś info i z góry dzięki.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: Pablo Corrado » pt gru 09, 2011 13:11

No , wszystko już koledzy napisali. Kup obie poduchy i oba pasy. Pasy wypadałoby sprawdzić czy nie po wypadku, bo widziałem takie które miały wywalone naboje napinaczy a nie były zablokowane ;-) Co do sterownika poduch to po prostu poszukaj kogoś, kto wykasuje Crash datę. Obie poduszki wymienisz sam, pasy też to nietrudna robota. Możesz je zakładać, i tak nie będą działać dopuki nie zrobisz porządku ze sterownikiem.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

arturwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 08, 2011 23:44

wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: arturwro » wt gru 13, 2011 00:39

Czyli wymieniam poduchy i pasy a sterownik tzn.? co z nim ? I jak w tym wypadku z czujnikami uderzeniowymi? Ja nawet nie wiem gdzie one się znajdują. Szukałem w google ale nie znalazłem niczego konkretnego każdy twierdzi, że są gdzie indziej. Na pewno nie będę nikomu tego zlecał tylko zrobie to sam ale czy z tym crash date wystarczy pojechać na diagnostyke komp. i wykasują (tak jakby) błąd czy co?



arturwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 08, 2011 23:44

wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: arturwro » wt gru 13, 2011 00:43

Od razu dodam mini ogłoszenie: Jak by ktoś miał maske, grill, zderzak w kol. srebrnym i chłodnice do golfa IV z jakiegoś rozbitka czy coś do pogonienia to prosze o kontakt gg: 658344 e-mail: arturro007@onet.eu <wiem że to nie allegro gdzie można kupić nawet używane majtki ale zawsze może ktoś coś.. wiecie o co chodzi> nie krytykujcie :)



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

wystrzelone poduszki co wymieniac?

Post autor: Pablo Corrado » wt gru 13, 2011 11:13

Czujników uderzeniowych nie ruszasz. Sterownik musi zrobic ktoś kto z tym konkretnie robi. To nie jest tak jak skasowanie błędu.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości