Mechanizm prędkościomerza w 16V

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Mechanizm prędkościomerza w 16V

Post autor: tylny » czw cze 02, 2011 15:13

Cześć. Mam taki problem: prędkościomierz w moim 16V działa (pokazuje prędkość) ale nie nalicza km. Znam problem bo rozebrałem licznik i jedna z zębatek jest uszkodzona. I teraz moje pytanie: czy mając prędkościomierz wyskalowany do 220 km/h i zakładając do niego tarczę (cyferblat) z prędkościomierza do 260 km/h uzyska się w pełni sprawny (nieprzekłamujący) prędkościomierz do 16V? Indeksy prędkości są w sumie te same.... Jednym słowem czy same mechanizmy w takich dwóch licznikach są takie same?


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Mechanizm prędkościomerza w 16V

Post autor: tomek mk2 BDE » czw cze 02, 2011 17:04

indeksy predkosci sa takie same ale cyferblat jest inaczej wyskalowany. zwroc uwage ze w predkosciomierzu wyskalowanym do 220km/h wskazowka stojaca pionowo wskazuje predkosc 120 a w tym od 16v wskazowka pionowo 140. czyli jadac np 120 na liczniku bedziesz mial 140. pozdr



Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Mechanizm prędkościomerza w 16V

Post autor: tylny » czw cze 02, 2011 17:34

tomek mk2 2.0, no tak, a fakt, ze jest inna skrzynia/silnik nie ma znaczenia? Tak jak piszesz działoby się, gdybym załóżmy do licznika w 1,6 wstawił inny cyferblat. Tutaj chcę przełożyć cały mechanizm licznika z np 1,6 do 16V. Wiem, że w przypadku licznika z różnymi indeksami prędkości bedą przekłamania, ale przy takich samych?


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Mechanizm prędkościomerza w 16V

Post autor: sokol26 » czw cze 02, 2011 23:18

jeżeli wywalisz stary prędkościomierz z licznika, a wstawisz nowy z innego o tym samym indeksie ale o większym zakresie prędkości to niema prawa niedziałać, rożnica będzie taka że wskazówka będzie wolniej chodzić, ponieważ skala większa a indeks ten sam, przynajmniej w teorii :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości