zacieki na lakierze po każdym myciu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafsie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 11:52

zacieki na lakierze po każdym myciu

Post autor: rafsie » ndz maja 29, 2011 20:43

po każdym umyciu samochodu na lakierze pozostają białe plamy.próbowałem już różnych szamponów i bez niczego samą wodą i zawsze jest tak samo.wie ktoś skąd to się bierze i jak temu zaradzić?



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

zacieki na lakierze po każdym myciu

Post autor: nigol_jom » ndz maja 29, 2011 21:14

Twarda woda... albo będziesz wycierał na sucho po myciu albo sonax ma taki szampon "zero zacieków" czy coś i u mnie działa.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

zacieki na lakierze po każdym myciu

Post autor: guziolek » pn maja 30, 2011 19:00

Tylko wytarcie na 100% pomaga i nie musi to być idealnie do sucha. Wystarczy że zbierzesz te największe krople, jak zostanie tylko wilgotna blacha to osad po wyschnięciu jest niemal niewidoczny. No chyba, że zaczniesz oglądać pod lupą :jezor: Ja wycieram starą koszulką, bo dobrze wchłania i jak jest już mokra to tylko wyżymam ją i kropek z zacieków nie ma :bigok:
Co do szamponów to się nie wypowiem, bo nie używam jakichś specjalnych.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: zacieki na lakierze po każdym myciu

Post autor: Haki » wt maja 31, 2011 08:20

guziolek pisze:Tylko wytarcie na 100% pomaga i nie musi to być idealnie do sucha. Wystarczy że zbierzesz te największe krople, jak zostanie tylko wilgotna blacha to osad po wyschnięciu jest niemal niewidoczny. No chyba, że zaczniesz oglądać pod lupą :jezor: Ja wycieram starą koszulką, bo dobrze wchłania i jak jest już mokra to tylko wyżymam ją i kropek z zacieków nie ma :bigok:
Co do szamponów to się nie wypowiem, bo nie używam jakichś specjalnych.
Guziolek Ty to chłopie masz taki kolor , że po 2 miesiącach nie mycia będzie i tak lepiej wyglądał jak mój świeżo umyty LZ9Z :pub:

Poza tym .... większość jest TU: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=144&t=401259" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: zacieki na lakierze po każdym myciu

Post autor: Lu4Ke » sob cze 04, 2011 13:51

u mnie to samo... jeszcze do tego mam granatowego

polecam po umyciu sciagnac nadmiar wody z auta np. wycieraczka a potem wosk w plynie na mokro K2 = rewelacja
psikasz na auto, jedziesz sciera i niedosc ze plam nie ma to jeszcze idealny polysk :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości