Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Post autor: Lu4Ke » pn maja 02, 2011 21:40

WITAM

od paru dni morduje sie skod dochodzi trzeszczenie wewnatrz mojego mk4 3d, nie moge tego zlokalizowac...

trzeszczenie plastiku dochodzi mniejwiecej od strony pasazera miedzy konczaca sie tapicerka drzwi a zaczynajaca tapicerka tylnia

dziwne jest to ze jesli sa niedomkne do konca drzwi to nie trzeszczy z tej okolicy, myslalem ze to na spince tapicerki drzw ale posprawdzeniu to jednak nie spinka, myslalem wiec moze jak te drzwi sa domkniete to tapicerka drzwi ociera o tylnia tapicerke ale posmarowalem wazelina techniczna bok tapicerki drzwi i dalej trzeszczalo :-x

kurcze po stronie kierowcy mialem identycznie przy domknietych drzwiach trzeszczalo ale przy niedomknietych nietrzeszczalo wiec wywalilem jedna gorna spinke i nie trzeszczy ale w drzwiach pasarzera to nie dziala :-x

sam juz nie wiem co z tym zrobic to trzeszczenie nastepuje jesli gwaltownie zachamuje lub rusze albo na dziurach


a jeszcze takie pytanko czy w waszych golferkach cala buda wewnatrz "chodzi" , skrzypi... jesli powoli wjezdza sie na jakis kraweznik? bo u mnie po dodaniu gabki do spinek w tapicerce buda i tak cala "chodzi"



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Post autor: domino19140291 » wt maja 03, 2011 13:31

Też miałem z tym problem. Trzeba zdjąć tapicerke drzwi okleić wokół krawędzi tapicerki na blache filc tak żeby ta krawdź nie ocierała o gołą blachę. Dodatkowo można te spinki nasmarować jakimś smarem. Druga sprawa to uszczelki w drzwiach, zarówno te na karoserii i te na drzwiach. Trzeba je nasmarować bo jak są suche to będą skrzypieć. Ja używam oleju silikonowego (nie w sprayu). Od tej pory nic nie słyszę z okolic drzwi.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Post autor: Lu4Ke » śr maja 04, 2011 16:59

mam wlasnie tak zrobione - do spinek tapicerki mam podlozona gabke, niektore miejsca podklejone tasma parciana zeby nie ocieral plastik o blache, uszczelki popsikalem silikonem w spreyu i nic, dalej w tym jednym miejscu mi cos trzeszczy, nie jest to glosne ale jest :-(



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Post autor: Lu4Ke » pt maja 13, 2011 10:18

a moze zamek tak trzeszczy?

da sie go nasmarowac bez rozbierania??



Awatar użytkownika
Edition's
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt paź 05, 2007 09:41
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Post autor: Edition's » ndz maja 22, 2011 14:50

Nic nie smarujcie. Po prostu owiń taśmą izolacyjną ''dzyndzel'' który wchodzi w zamek drzwi. Ta tulejka plastikowa się wyciera i trzeszczą drzwi.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Post autor: Lu4Ke » ndz maja 22, 2011 15:21

czy chodzi ci o ten wystajacy hak przymocowany na stale do slupka karoseri na ktory nachodza drzwi?

bo jesli tak to mk4 nie ma tam na dzyndzlu zadnych tulejek plastikowych, probowalem i tak to owinac tasma ale to nie to



Awatar użytkownika
AxuSS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Post autor: AxuSS » pn maja 23, 2011 14:57

U mnie trzeszczalo / popiskiwało w miejscu, gdzie się zaczyna od słupka, tylna tapicerka zaraz przy uszczelce (miejsce gdzie ludzie bizę wciskają w taki rowek). Wcisnąłem tam kawałek taśmy 3M takiej śliskiej i po sprawie.

Zresztą polecam tą taśmę. Wszędzie gdzie trzeszczy ją przyklejałem i mam ciszę :-) Miejsce zakupu - apteka. Taśma 3M taka perforowana jednostronnie klejąca do opatrunków.

Przy sprawdzaniu skąd trzeszczy trzeba wszystko naciskać aż się dojdzie.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Post autor: Lu4Ke » pn maja 23, 2011 23:34

Edition's dzieki wielkie, wziolem owinalem to i po sprawie :-) ja sobie pomylilem bo ja to robilem ale od strony kierowcy ale to tam nic nie dalo bo popiskiwala spinka ktora musialem wywalic, a tu od strony pasazera czabylo wlasnie zrobic tak jak ty pisales

AxuSS ja na spinkach dawalem gabke a w innych miejscach podlepialem tasma parciana tez dobra metoda, smarowalem tez wazelina techniczna
a w tylnej kanapie na zaczepieniu jej na haka pomoglo tylko wd40 :D



Awatar użytkownika
Edition's
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt paź 05, 2007 09:41
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Czy ktoas mial taki problem - Trzeszczenie

Post autor: Edition's » wt maja 24, 2011 07:19

:pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości