Nadmuch powietrza

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mistasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 19:08

Nadmuch powietrza

Post autor: mistasz » śr maja 11, 2011 13:30

Witam serdecznie. Kupiłem Golfa V i mam problem z nadmuchem.
Klimatyzacja jest niesprawna ale póki co to muszę pojeździć bez klimy. Jeżeli rano wystawiam auto z garażu to dmucha mi normalnie chłodne powietrze takie jak jest na dworze.
Natomiast gdy postoi na słońcu to już dmucha mi ciepłym powietrzem. Myślałem że to od nagrzanych elementów auta ale nawet gdy dam nadmuch na 100% i przejadę 30 km. to dmucha dalej ciepłym, nie wychładza się. Mam załączone ECON (podświetlone) i wg. tego co wyczytałem na forum powinno mi iść powietrze o temp. zewnętrznej.
Proszę o sugestie jaka może być przyczyna tego. Z którego miejsca zasysane jest powietrze do nadmuchu?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nadmuch powietrza

Post autor: Qto » śr maja 11, 2011 13:42

mistasz pisze:wg. tego co wyczytałem na forum powinno mi iść powietrze o temp. zewnętrznej
niby tak...ale jak na dworze jest powyżej 20* to powietrze z nadmuchu będzie się wydawało ciepłe...a jak postoi na słońcu to ma się wrażenie jakby to była suszarka do włosów - raczej jest to całkiem normalne przy wyłączonej klimie.



mistasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 19:08

Re: Nadmuch powietrza

Post autor: mistasz » śr maja 11, 2011 14:30

Qto pisze:...ale jak na dworze jest powyżej 20* to powietrze z nadmuchu będzie się wydawało ciepłe...a jak postoi na słońcu to ma się wrażenie jakby to była suszarka do włosów
Zgadza się, ale np. jeżeli wyjadę z garażu w taką temperaturę to mam nawet chłodny nawiew, w okolicy temp. powietrza zewnętrznego i trwa to do póki auta nie zostawię gdzieś na słońcu. Wtedy już dmucha cały czas ciepłym. Nie mogę się doszukać którędy zasysa powietrze do nadmuchu. Może w tej okolicy coś eis za bardzo nagrzewa?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nadmuch powietrza

Post autor: Qto » śr maja 11, 2011 14:54

mistasz pisze:Nie mogę się doszukać którędy zasysa powietrze do nadmuchu
w podszybiu szukaj

Moim zdaniem wszystko jest ok...auto się nagrzeje to później już leci ciepłe powietrze, całe auto jest nagrzane i od powietrza o temperaturze jak na zewnątrz na pewno się nie schłodzi - właśnie po to jest klima



mistasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 19:08

Re: Nadmuch powietrza

Post autor: mistasz » śr maja 11, 2011 20:48

Qto pisze:
mistasz pisze:Nie mogę się doszukać którędy zasysa powietrze do nadmuchu
w podszybiu szukaj
Wiem że nie jestem orzeł w tych sprawach ale nic nie znalazłem w podszybiu. Widać tam tylko jak by zaizolowany silnik od dmuchawy w takim okienku, ale powietrza tamtędy nie zasysa. Szukałem dalej i najmocniej co ssie to znalazłem w schowku.
Dalej proszę Was o wskazówki gdzie mogę znaleźć skąd zasysane jest powietrze do nadmuchu.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Nadmuch powietrza

Post autor: Pablo Corrado » śr maja 11, 2011 21:14

Filtr pyłkowy masz pod schowkiem ( dokładnie nad nogami pasażera). Wyjmij go i sprawdź czy nie jest zawalony syfem.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

mistasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 19:08

Nadmuch powietrza

Post autor: mistasz » śr maja 11, 2011 21:21

Ten filtr 3 dni temu zmieniony był na nówkę



mistasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 19:08

Nadmuch powietrza

Post autor: mistasz » sob maja 14, 2011 16:01

Poddaję się.
Nie wiem czy poprzedni właściciel coś nie wykombinował. Nie znalazłem miejsca skąd zasysane jest świeże powietrze do nadmuchu.
Bardzo proszę jakąś dobrą duszę, mającą Golfa V, aby sprawdził u siebie jak jest z tym ujęciem powietrza.
Zdjęcie to by była pełnia szczęścia.
Dzięki za sugestie, wyjaśniło się. Walnięty jest siłownik i nie otwiera klapy wlotu świeżego powietrza



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości