Elektryczne szyby zerwane linki - szukam pomocy!

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

Elektryczne szyby zerwane linki - szukam pomocy!

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 12:56

Witam,

Tak jak w temacie drodzy forumowicze - zapragnalem golfa z pelna elektryka i mam - 4 elektryczne szyby - miesiac po miesiacu linki sie zerwaly w kazdych drzwiach. Nie bede pytal Was jak to zdjac bo znam to juz na pamiec. Mam tylko pytanie jak to naprawic!? Nie mam pojecia jak sie do tego cholerstwa zabrac. W sklepie moto koles mowi ze caly mechanizm trzeba a on kosztuje 115 zl za 1 szt x 4 szt - 460 zl - to pewnie jedna piata wartosci golfa. Troche drogo jak na kieszen studenta za taka *#cenzura#*. Czy ktorys z Was drodzy koledzy cos takiego juz robil? Jak to rozwiazal? Gdzie tego szukac? Jakie koszty?



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Elektryczne szyby zerwane linki - szukam pomocy!

Post autor: VWaldini81 » śr maja 11, 2011 14:41

Wiem że gdzieś w zgierzu jest koleś co naprawia podnośniki, szyberdachy. Ale nie mam numeru do nie go.


Obrazek

Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

Elektryczne szyby zerwane linki - szukam pomocy!

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 16:10

a samych linek np nie idzie kupic? ja cholera nie moge jakos na allegro ich znalesc:(



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Elektryczne szyby zerwane linki - szukam pomocy!

Post autor: Haki » śr maja 11, 2011 23:18

Rowerowe przerabiają i też chodzą ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

Elektryczne szyby zerwane linki - szukam pomocy!

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 23:46

Myslalem o tym samym kolego - tylko skad wziasc wymiar linek?:) Jak to wlasnie zrobic jak sie za to zabrac?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Elektryczne szyby zerwane linki - szukam pomocy!

Post autor: Haki » czw maja 12, 2011 19:49

Demontujesz starą linkę , idziesz do rowerowego ... i dobierasz sobie z tego co mają .... kolega był bardzo zadowolony - bo gość w serwisie mu specjalną zaciskarką porobił zakończenia .... na linkach ... koszt 15 zł za całość i do dziś brak problemów z linkami


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby zerwane linki - szukam pomocy!

Post autor: Paweł Marek » czw maja 12, 2011 23:44

Morecus, piszesz że znasz na pamięć demontaż, to czemu nie użyjesz wyszukiwarki. Masz trzy opcje: I najprostsza to nowe mechanizmy, zobacz na Allegro, nie żadne 115 za sztukę http://allegro.pl/listing.php/search?ut ... y+golf+III" onclick="window.open(this.href);return false; tylko 60 tył 80 przód i widać nawet tańsze. Może w 3 stówkach się zmieścisz.

II opcja zamówienie linek w firmach gdzie dorabiają znajdziesz w necie (Częstochowa, Kraków), to by wyszło ciut taniej - 40 - 50 zeta za sztukę - za drogo żeby się opłacało i musisz jeszcze oddać stare mechanizmy w całości im więc na czas dorobienia zostajesz z szybami na kołkach.

III opcja akurat dla studenta może być: kup w sklepie żelaznym 20 m linki stalowej ( żeby grubość była taka sama chyba 2 lub 3 mm). Ale to nie jest takie proste dorobić te linki żeby idealnie grały, zwłaszcza z przodu gdzie na jednej lince sa dwa uchwyty szyby mocowane, musi to idealnie pasować. Stracisz na tym tyle czasu że sesję zawalisz. Ale jak chcesz - to pogrzeb sobie po moich postach bo robiłem to i opisywałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości