lewy tylni błotnik na kancie zeszedł lakier co robic

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

lewy tylni błotnik na kancie zeszedł lakier co robic

Post autor: Mandriv19 » wt maja 03, 2011 23:41

witam was otórz bo nabyciu mojej czworeczki na lewym tylnym błotniku tam gdzie zaczyna sie nadkole został obtarty lakier i ktos juz go malował zaprawką no a teraz to rzeszło i widac ocynk i nalot rdzy jest to tak o długosci kilku cm a szerokosc moze półtora milimetra od spodu błotnika no i wchodzi to na kant jego. nie widac tego tak dopoki sie nie schylimy i nie przyjrzymy lecz mi to przeszkadza bo wchodzi rdza. pytanie teraz bez jechania do lakiernika gdyz brak wiekszego funduszu jaki papier kupic ?? kupic odrdzewiacz ??a do odłtuszczenia benzyne ekstrak?? dac jakis podkład antykroozyjnyt ?? kupic lakier czy zaprawke ?? jak lakier to z kodu samochodzu czy moze lepiej dobrac u lakiernika i do tego kupic bezbarwny ??? co jeszcze oprocz tego ? moze macie jakies gotowe zestawy z allegro do przygotowania powierzchni i klaru a lakier dobiore se u lakiernika jesli bedize taka mozliwaosc??
jestem zielony a nie chce tego tak zostawic panowie pomozcie
albo moze znacie dobrego lakiernika w okolicach sieradza by sie obyło bez malowania błotnika
Ostatnio zmieniony śr maja 04, 2011 14:52 przez Mandriv19, łącznie zmieniany 1 raz.



hejfranekkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 07, 2011 23:22

Re: lewy tylni błotnik na kancie zeszła zaprawka co robic

Post autor: hejfranekkk » śr maja 04, 2011 12:25

ja bym wyczyścił i na nowo położył zaprawę.




______________
money bank
Ostatnio zmieniony pn maja 09, 2011 20:26 przez hejfranekkk, łącznie zmieniany 1 raz.



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

lewy tylni błotnik na kancie zeszła zaprawka co robic

Post autor: Mandriv19 » śr maja 04, 2011 14:51




Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

lewy tylni błotnik na kancie zeszedł lakier co robic

Post autor: guziolek » śr maja 04, 2011 15:26

Lakier chyba nie metalik więc dobry magik zrobi to profesjonalnie i niemal niewidocznie, bo miejsce dość newralgiczne i samemu ciężko będzie trwale zabezpieczyć jeśli słabo się na tym znasz. Jeśli spray/pistolet nie są ci zbytnio obce to sobie poradzisz, tylko trzeba dobrze doczyścić i odtłuścić i powinno na jakiś czas starczyć. Druga sprawa, to taka że spray nigdy nie będzie miał identycznego koloru jak twój, więc zostaje mieszalnia i malowanie pistoletem jeśli zależy ci również na stronie wizualnej. Potem papier na mokro, pasta polerska i na pierwszy rzut oka, jeśli wszystko się uda nie powinno się to rzucać w oczy.

Zerknij jeszcze do tego http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=52831 tematu, dowiesz się wszelkiech szczegółów jak i co krok po kroku zrobić. Co prawda u ciebie rudej nie ma, ale reszta dokładnie tak samo :bigok:



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

lewy tylni błotnik na kancie zeszedł lakier co robic

Post autor: Mandriv19 » śr maja 04, 2011 18:34

dzieki guziolek
no lkaier to mi koles dobierze a pistolet i narzedzia mam wiec dokupie tylko jeszcze jakis antykorozyjny srodek i klar i potem z poleruje go :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości