woda w bagazniku po prawej stronie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

woda w bagazniku po prawej stronie

Post autor: pakob » wt maja 03, 2011 18:08

Witajcie jestem juz po lekturze wątków z wyszukiwarki,więc pytanie takie-zbiera sie woda w bagazniku po prawej stronie,siedziałem wczoraj w samochodzie w bagazniku ,a żona polewała i cóż -niby spod lampy nie ciekło ale wykladzina pod nią była już nasiąknięta i powoli woda zaczęła wypływać spod wykładziny w kierunku takich przetłoczeń w podłodze bagażnika niedaleko wnęki koła.Sprawdziłem nadkole od wewnątrz (tyle ile sie dało odgiąć wykładzinę) i nic specjalnego.Zainteresowało mnie to przeciekanie ,jak piszecie spod lampy ale nie wiem jak się zabrać za uszczelnianie silikonem. Należy odkręcic 3 sruby mocujące lampę i i silikon (może być hydrauliczny czarny czy przeźroczysty w tubie do pistoletu?) ? Jak należy to zrobić profesjonalnie? Aha przeciek nastąpil dość nagle-od jesieni intensywnie uzywałem Karchera na myjniach bezdotykowych-czy to mogło rozszczelnić lampę?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

woda w bagazniku po prawej stronie

Post autor: guziolek » wt maja 03, 2011 19:07

Prędzej zwyczajnie życie uszczelki dobiegło końca, jak to w kilku, kilkunastoletnich autach się nam wszystkim zdarza :bigok: Wyjmij lampę, sprawdź którędy ciecze, bo pewnie będzie widać jakiś zaciek i tam uszczelnij. Ewentualnie może gdzieś się ruda pojawiła i przez to uszczelka nie dolega jak należy do blachy. Tak czy inaczej lampa do demontażu i wtedy ci się na pewno rozjaśni.
Co do silikonu to chyba nie ma to jakiegoś zasadniczego znaczenia, czy będzie to zwykły hydrauliczny, czy specjalny samochodowy, bo nie będzie w tym miejscu miał styczności ze smarami czy benzyną, więc moim zdaniem użyj takiego jaki masz. Jedyną przesłanką może być jego kolor, tzn aby wrazie czego, jakby gdzieś ciut za dużo się nałożyło to nie był widoczny.



Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

woda w bagazniku po prawej stronie

Post autor: Dimateo » wt maja 03, 2011 20:55

Też miałem problem, z zaciekaniem wody do środka bagażnika. Na pewno nie jest to profesjonalnie ale zamiast silikonu polecam Ci dokleić do uszczelki lamp w miejscu styku z karoserią, uszczelkę do okien/drzwi, ja tak zrobiłem i jest spokój. Lampa w żadnym wypadku nie odstaje a wody nie ma.



hejfranekkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 07, 2011 23:22

Re: woda w bagazniku po prawej stronie

Post autor: hejfranekkk » wt maja 03, 2011 21:18

to samo można zrobić silikonem na mój gust myśląc.




______________
what is credit card



mixa2223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 18, 2012 00:13

woda w bagazniku po prawej stronie

Post autor: mixa2223 » sob sty 21, 2012 00:28

witam wszyscy mowia o lampach ja mam taki problem ze umnie po prawej stronie stojac z tylu auta jest mokra podsufitka w rogu i z tamtad chyba cieknie pomocy



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

woda w bagazniku po prawej stronie

Post autor: guziolek » sob sty 21, 2012 06:20

Tam jest chyba połączenie wężyka od spryskiwacza tylnej szyby, a jak nie to, to antena może przeciekać i zacieka w rogu jakoś.



WojTass85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 15, 2010 22:39
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

woda w bagazniku po prawej stronie

Post autor: WojTass85 » sob sty 21, 2012 19:37

u mnie problem byl na polaczeniu karoseri w gornych naroznikach pod tylna klapa male pekniecie tej masy uszczelniajacej i tez ciagle kapanie wody zreszta z przodu pod podszybiem jest to samo uroki polskich dziurek i ciaglych wibracji :) przecieki trudne byly do zlokalizowania :) na wiosne bedzie czyszczenie i uszczelnianie klejem do szyb wszystkich zgrzewow karoseri :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości