blokada tylnych drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

blokada tylnych drzwi

Post autor: rcrolek » ndz kwie 24, 2011 17:48

Witam, pewnie tego było już sporo ale stało się w tym czasie gdy nie ma czasu na cokolwiek.
Wiadomo, wyjazdy świąteczne i wsiadanie/wysiadanie z auta.
Miałem od nowości w tylnych prawych drzwiach tak nie chciało otwierać drzwi z zewnątrz, dopiero od środka trzeba było otwireać. Ktoś wpadł na pomysł i przekręciłem blokadę klamki (dziecięca) w prawo i teraz drzwi nie otwierają się ani od środka ani od zewnątrz. Byle przekręcenie może sppowodować całkowita blokadę czy zamek już był walnięty? Jutro wyjazd z rodziną no i masakra wsiadanie tylko przez lewe drzwi...
Jak ktoś to przerabiał to proszę o linka.
MK IV 5 drzwi.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

blokada tylnych drzwi

Post autor: stonefree » pn kwie 25, 2011 09:49

Może wystarczyło kolego wyjąć zaslepkę klamki przełożyć linkę od zamka o kilka ząbków, żeby kalmka bardziej ją pociągała. Teraz to masz niezły kibel...
Luknij:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=135786" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14613" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

blokada tylnych drzwi

Post autor: Waqa » pn kwie 25, 2011 09:55

rcrolek spróbuj docisnąć drzwi do nadwozia. u mnie tez się blokują tylne drzwi i za cholerę nie można ich otworzyć z zewnątrz. dopiero puszczają jak je docisnę. spróbuj może pomoże. a jak nie to tak jak mówi stonefree niezły kibel



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

blokada tylnych drzwi

Post autor: rcrolek » wt kwie 26, 2011 20:04

jedynie co pozostanie to chyba odkręcenie bocznej tapicerki. Na weekendzie sprawdzę czy uda się odkręcić tylko śruby w uchwycie i odgiąć górę tapicerki (na wysokości szyby) tak aby dostać się do linki ze środka. Bo odkręcenie na dole tych śrub co zakrywa tylne siedzenie chyba nie jest takie proste.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

blokada tylnych drzwi

Post autor: Waqa » wt kwie 26, 2011 23:21

rcrolek ciężki temat ponieważ aby zdjąć tapicerkę trzeba ja delikatnie pociągnąć do góry aby wyciągnąć ja z uchwytów które są wzdłuż szyby, także jak odkręcisz tylko śruby w uchwycie to chyba to nic nie da. ale mam wrażenie ze blachę chyba tez będziesz musiał odkręcić, bo za tapicerka jest tylko linka od klamki wewnętrznej.



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

blokada tylnych drzwi

Post autor: rcrolek » śr kwie 27, 2011 13:46

gdzieś wyczytałem ze jedna śruba boczku, ta dolna bliżej przodu da się odkręcić, ale jest problem z tą tylną. Ewentualnie można zdjąć tylne siedzisko. Może taka opcja będzie pewniejsza, tylko czy z siedzeniami przy zamkniętych drzwiach tez nie będzie kłopotu - nie mam pojęcia.
A w święta to się przemęczyłem niemiłosiernie. Najgorsze jest to że muszę zamontować fotelik na czasie i to właśnie od tej prawej strony.

Dzwoniłem do jednego ślusarza co niby otwiera zamki i czasem zatrzaśnięte drzwi, i za 60 zł może to zrobić no ale czy nie zrobi szkód?? Trafiłoby mnie jakby mi uszkodził blachę czy uszczelki w moim autku.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

blokada tylnych drzwi

Post autor: Waqa » śr kwie 27, 2011 15:05

próbowałeś tego sposobu z forum passata co Ci wysłał stonefree?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

blokada tylnych drzwi

Post autor: guziolek » śr kwie 27, 2011 22:34




Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

blokada tylnych drzwi

Post autor: adpap » czw kwie 28, 2011 12:10

proponuje uzyc drutu z jednej strony zagietego w petle, zeby wygodnie w reku trzymac a z drugiej strony zagietego w maly haczyk aby zlapac linke od zamka.



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

blokada tylnych drzwi

Post autor: rcrolek » czw kwie 28, 2011 12:37

na weekendzie będę miał więcej czasu to zadziałam, bo to akcja na dłuższy czas. Teraz robota i do wieczora jestem zajęty. Dzięki za podpowiedzi.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

blokada tylnych drzwi

Post autor: rcrolek » czw maja 05, 2011 15:01

uff. dopiero dziś mam czas zająć się tymi drzwiami. Na pierwszy ogień idzie sposób zapodany od guziolek.

niestety nie ma szans złapać cięgno (namęczyłem się z 30 minut i udało mi się jedynie porysować klamkę bo jakiś miękki ten plastik), tzn najprawdopodobniej ja nie umiem tego zachaczyć lub jak to mówił sąsiad cięgno mogło się złamać i wpaść głęboko.
Jutro zabiorę się za demontaż siedzenia i będę chciał zdjąć osłonę - ten element plastiku z progu bo blokuje dostęp do śruby bocznej tapicerki. Ale jak to zrobić aby nie popsuć?? ehh, taką głupotę zrobiłem przekręcając tą blokadę...


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
borys77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 19, 2006 15:38
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: blokada tylnych drzwi

Post autor: borys77 » czw cze 02, 2011 09:41

Mam problem z zablokowanymi tylnymi drzwiami.Sprawa wygląda następująco drzwi są zamknięte i nie reagują jak otwieram centralny nie słychać wogóle żeby silniczek działał ,rozebrałem tepicerkę ale nie ma pojęcia co zrobić zeby odblokować ten zamek za co pociągnąć.Może pomogło by podanie napięcia po odczepieniu kostki od centralnego tylko nie wiem do których pinów.?

EDIT:
Drzwi otworzyłe po podłączniu prądu do pina 1 i 2.A problem był z kostką która znajduje się w srodkowym słupku ,także nie potrzebnie bawiłem się w wyjmowanie tapicerki.
Ostatnio zmieniony pn cze 06, 2011 08:44 przez borys77, łącznie zmieniany 1 raz.



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

blokada tylnych drzwi

Post autor: rcrolek » czw cze 02, 2011 21:03

witam ponownie. Problem z drzwiami rozwiązany. Sprawa wymagała ściągnięcia boczku drzwi - naciągnięcie jej tak aby zeszła z zatrzasków (nie odkręcałem dolnych śrub bo nie było szansy), dość łatwo to poszło. Oczywiście klamka byłą zdjęta i rączka otwierania okna. musiałem też ściągnąć siedzisko bo jedynie tak dało się odchylić boczek. dobrałem się do blokady "rodzicielskiej" którą przekręciłem i po kłopocie. A winne było cięgno które spadło z ząbków. Ciężko tak opisać ale jakby ktoś miał podobny problem to chętnie to opiszę a nawet zrobię zdjęcia co ściągnąć.

A sposób wysłany przez guziolek też mało brakło i by wypalił ale nie dałem rady złapać cięgna.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

-Bartez-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 05, 2014 16:59

Re: blokada tylnych drzwi

Post autor: -Bartez- » ndz sie 28, 2016 20:46

rcrolek pisze:...dobrałem się do blokady "rodzicielskiej" którą przekręciłem i po kłopocie...
W jaki sposób to zrobiles?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości