Ustawienie kierownicy / fotela kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oiseau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 23:59
Lokalizacja: Krakow

Ustawienie kierownicy / fotela kierowcy

Post autor: oiseau » pt kwie 15, 2011 12:53

Koledzy,

Nie daje mi to spokoju. Moze wy mi pomozecie.

Otoz od pewnego czasu zauwazylem, ze kierownica w moim MK4 nie jest dokladnie na wprost, tylko delikatnie przesunieta w lewo w stosunku do osi fotela kierowcy. Co wiecej mam wrazenie ze fotel nie jest ustawiony wzdluz osi samochodu, a obrocony lekko w lewa strone, tak jakby mialo to niwelowac przesuniecie kierownicy, o ktorym wspomnialem.

Dodam ze mam 3-ramienna kierownice i fotele pol-kubelki, tak wiec jest to tym bardziej drazniace bo mam wrazenie ze jedna polowa fotela trzyma mnie mocniej, a boczna poducha z prawej strony mocniej uciska prawe udo niz lewa lewe.

Juz sam nie wiem czy tak juz jest w Golfach, czy tez sobie to wszystko wmawiam przez drobna stluczke jaka mialem nim tej zimy (naprawa ograniczyla sie do wymiany blotnika przedniego prawego, a wszystkie pomiary zbieznosci wyszly jak najbardziej poprawnie). Auta nie sciaga w zadna strone, jedzie prosto jak po sznurku, jednak caly czas mam wrazenie ze cos jest krzywo? Chyba bede musial wsiasc za kierownice innego Golfa z takim samym wnetrzem zeby sie przekonac, innego wyjscia nie widze.

A jak to jest u was?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ustawienie kierownicy / fotela kierowcy

Post autor: marcin7x5 » pt kwie 15, 2011 13:01

Byc może "zgieły" Ci się ramiona fotela, które wchodzą w szyny jezdne w podłodze. Sprawdź też czy nic tam sie nie poluzowało.



oiseau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 23:59
Lokalizacja: Krakow

Re: Ustawienie kierownicy / fotela kierowcy

Post autor: oiseau » pt kwie 15, 2011 13:04

Wlasnie wszystko wydaje sie tam w porzadku, a mimo to mam wrazenie jakbym nie siedzial na wprost, tylko obrocony lekko w lewa strone... :/



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ustawienie kierownicy / fotela kierowcy

Post autor: Haki » pt kwie 15, 2011 23:46

Wyciągnij fotel ( to chwila roboty ) i tak jak podpowiedział kolega - zerknij czy szyny na , których jest osadzony są przykręcone i czy nic się nie poluzowało.... tak samo = popatrz na fotel od spodu ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości