VW GOLF 4 problem z podswietleniem CLIMATRONICa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bolo1209
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob gru 11, 2010 19:21

VW GOLF 4 problem z podswietleniem CLIMATRONICa

Post autor: bolo1209 » sob mar 05, 2011 21:22

Mam problem z sterowaniem climatronic'a. A mianowicie od zakupu auta nie dziala mi podswietlenie lewej polowy za rowno przyciskow jak i wyswietlacza. Wszystkie funkcje dzialaja dobrze nawet dziala to podswietlenie jak sie reguluje podswietlenie zegaruw to tak samo sie zjasnia lub sciemnia. Po rozebraniu go na czesci pierwsze sie okazalo ze wszystkie diody sa sprawne. Wygladal on jak by byla zalana ta polowa ktora nie swieci. Wymylem wszystko bardzo dokladnie i osuszylem. Po zlorzeniu go spowrotem wszystkie funkcje dzialaja dobrze tak jak przed tem lecze polowa lak nie swiecila tak nie swieci. Prosze o pomoc co mozna z tym zrobic?? Czy moze ma ono osobne napiecie na podswietlenie prawej i lewej strony (co mi sie jednak nie wydaje zeby tak bylo) i moze nie laczyc. Czy problem tkwi w tym ze jak zostal zalany to cos sie przepalilo. Na allegro jeste pelno tych sterowan climatronic'a czy moze warto kupic takie z allegro. Lecz rowniez zauwazylem ze sa dwa rodzaje tych sterowan a mianowicie "krotkie" i "dlugie"(takie jak ja mam) i zauwazylem ze sa jeszcze z tym wewnetrznym wentylatorkiem z prawej strony i z lewej (jak u mnie) czy ma to jakies wieksze znaczenie?? Z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

VW GOLF 4 problem z podswietleniem CLIMATRONICa

Post autor: Haki » ndz mar 06, 2011 01:10

Podejrzewam jakiś zimny lucik , albo ścieżki są zasyfione i nie dochodzi napięcie do podświetlania.

Jak masz możliwość - sprawdź z innym panelem ...

Ps - nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc krótkie i długie panele .... z tego co kojarzę w MK4 był jeden rodzaj , ale głowy nie dam


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

VW GOLF 4 problem z podswietleniem CLIMATRONICa

Post autor: grg474 » pn mar 07, 2011 17:42

Haki pisze: nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc krótkie i długie panele .... z tego co kojarzę w MK4 był jeden rodzaj , ale głowy nie dam
krótki panel ma po numerze literę C długi literę B - różni się tym że m a bebechy idące do tyłu (jak radio) a krótki to tak jakby sam panel.
Dla ciebie nie ma różnicy kup albo z literą B albo z literą C.
Teraz wentylatorek - z lewej to wersja EU - z prawej to wersja UK (anglik)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bolo1209
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob gru 11, 2010 19:21

VW GOLF 4 problem z podswietleniem CLIMATRONICa

Post autor: bolo1209 » wt mar 08, 2011 18:05

A czy ten wentylatorek ma jakies znaczenie czy wplyw na dzialanie??



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

VW GOLF 4 problem z podswietleniem CLIMATRONICa

Post autor: grg474 » śr mar 09, 2011 09:42

bolo1209 pisze:A czy ten wentylatorek ma jakies znaczenie czy wplyw na dzialanie??
podejrzewam że minimalne - po prostu łapie bardziej temp strony pasażera niż kierowcy a taki był chyba cel producenta. Czy będzie różnica w działaniu? Myślę że nie powinna ale... powiem tak - przerabiałem jednemu forumowiczowi wiązkę idącą od panelu do nagrzewnicy - bo była od anglika - bo... jak nastawiałeś grzanie to chłodziło, jak nastawiałeś na szybę to szło na nogi i tak teraz myślę czy czasem nie może być taka sama jazda po założeniu panelu. Nie wiem - tylko teoretyzuję, że skoro tam miało to znaczenie to czy czasem w panelu nie będzie to samo


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bolo1209
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob gru 11, 2010 19:21

VW GOLF 4 problem z podswietleniem CLIMATRONICa

Post autor: bolo1209 » czw mar 10, 2011 00:16

Ja gdzies tez cos czytalem ze kierunek nawiewu jest inny w wersi angielskiej niz EU. Ale o tym ze inaczej sa kable tego tam niebylo. A mozna sprawdzic jaki jest kolor podswietlenia panelu np. po numerach seryjnych jakie sa na obudowie np? Poniewaz w wiekszosci aukcji na allegro niejest podane jaki jest kolor podswietlenia a klopotliwe jest pisanie do kazdego czy tez dzwonienie. W ciemno nie chcialbym kupowac zeby nie otrzymac z zielonym podswietleniem. W moim jest niebieskie ale czerwone tez by moglo byc.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

VW GOLF 4 problem z podswietleniem CLIMATRONICa

Post autor: grg474 » czw mar 10, 2011 10:11

bolo1209 pisze:A mozna sprawdzic jaki jest kolor podswietlenia panelu np. po numerach seryjnych jakie sa na obudowie
1U1 907 044A to zielony :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bolo1209
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob gru 11, 2010 19:21

VW GOLF 4 problem z podswietleniem CLIMATRONICa

Post autor: bolo1209 » sob mar 12, 2011 19:55

Juz kupilem od znajomego kolegi co chandluje czesciami mialem mozliwosc sprawdzenia u siebie w aucie kilku paneli. Wszystko ladnie swieci i wszystko dziala.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości