Piszcząca szyba pasażera

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
naian11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 17, 2010 19:25
Lokalizacja: t-ów

Piszcząca szyba pasażera

Post autor: naian11 » wt mar 01, 2011 21:42

Witam !
Od kilku miesięcy piszczy mi elektryczna szyba od strony pasażera czy to zamykam czy otwieram. Miał ktoś taki problem ? Pewnie to jakaś uszczelka, poradzono mi posmarować je wazeliną techniczną ale to nic nie dało.
Pozdro



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piszcząca szyba pasażera

Post autor: Haki » wt mar 01, 2011 22:15

Hmmm uszczelka - uszczelką = ale piszczeć może sam mechanizm po którym szyna chodzi .
Demontaż tapicerki - podłącz sterowanie i znajdź przyczynę powstawania pisków :popcorn:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
naian11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 17, 2010 19:25
Lokalizacja: t-ów

Re: Piszcząca szyba pasażera

Post autor: naian11 » śr mar 02, 2011 00:06

Tak myślałem że bez demontażu tapicerki się nie obejdzie. Jeśli chodzi o mechanizm to raczenie nie w tym tkwi problem bo piszczałby inaczej :) a to typowy dźwięk tarcia o gumę :)



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Piszcząca szyba pasażera

Post autor: don vittorio » śr mar 02, 2011 08:26

To jak już wiesz co piszczy, to weź to i napraw... Smarowanie różnego rodzaju tłustumi specyfikami (wazelina, tawot, WD 40 itp... :kac: ) to zły pomysł. Brudzi i pomaga tylko na chwilę. Też miałem, odkąd pamiętam, problem z piszczącą szybą przy podnoszeniu. Pisk jest trochę taki jakbyś pocierał styropianem o szybę :panna: . Bardzo nieprzyjemny. Proponuję Tobie wyciągnąć uszczelkę, dobrze ją odtłuścić i nałożyć talk w prowadzenia (zastępczo może być mączka ziemniaczana; tak - taka z kuchni). Próbowałem wielu rzeczy, bo mnie to też ryrało i wreszcie talk dopiero dał radę. Teraz u mnie szyba domyka się jak w nowym aucie :hmm: .


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
naian11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 17, 2010 19:25
Lokalizacja: t-ów

Piszcząca szyba pasażera

Post autor: naian11 » śr mar 02, 2011 17:47

ok dzięki za pomoc na pewno przetestuje i dam znać



Awatar użytkownika
naian11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 17, 2010 19:25
Lokalizacja: t-ów

Piszcząca szyba pasażera

Post autor: naian11 » sob mar 05, 2011 00:30

dzisiaj wyjąłem wszystkie możliwe uszczelki do których miałem dostęp po rozebraniu drzwi, a nadal przy podnoszeniu i opuszczaniu piszczy jak piszczało. Dźwięk wydobywa się tak jakby z mechanizmu podnoszenia lub gdzieś obok. Nasmarowałem także prowadnice ale nic to nie dało. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Piszcząca szyba pasażera

Post autor: Haki » sob mar 05, 2011 18:34

naian11 pisze:dzisiaj wyjąłem wszystkie możliwe uszczelki do których miałem dostęp po rozebraniu drzwi, a nadal przy podnoszeniu i opuszczaniu piszczy jak piszczało. Dźwięk wydobywa się tak jakby z mechanizmu podnoszenia lub gdzieś obok. Nasmarowałem także prowadnice ale nic to nie dało. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?

Skoro zlokalizowałeś piski ... mechanizm , lub gdzieś obok - to pozostaje dokładniejsze przyjrzenie się temu , ewentualnie rozebranie , nasmarowanie w środku zębatki ,,,


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości