Jak dobrze i solidnie to skleić/zaszpachlować?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Jak dobrze i solidnie to skleić/zaszpachlować?

Post autor: Gustav » pt mar 04, 2011 21:12

Witam
NIestety w tygodniu miałem stłuczkę, część użytkowników pewnie czytała juz moje poprzednie tematy ale były związane z czymś innym ;)
Otóz dzisiaj po ściagnięciu zderzaka okazało sie co tak naprawdę go boli, na zdjeciach są 2 pęknięcia pęknięcia i jedno takie jakby kawałek wyszarpany w tym jakby panelu plastikowym za zderzakiem,
miałby ktoś jakiś pomysł czym oraz jak skutecznie to dobrze skleić lub zaszpachlować? Bardzo proszę o rady bo jutro chciałbym to zrobić już :)
A oto zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czekam na wasze rady :)
Z góry dzięki :pub:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak dobrze i solidnie to skleić/zaszpachlować?

Post autor: grg474 » pt mar 04, 2011 21:21

o ile zderzak skleisz u gości co zajmują się naprawą (spawaniem) plastików o tyle wzmocnienie przednie to nie plastik tylko jakieś tworzywo jakby z włóknem szklanym - dostęp do wzmocnień na allegro jest duży i myślę że nie takie straszne ceny żeby nie można było kupić


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Jak dobrze i solidnie to skleić/zaszpachlować?

Post autor: Gustav » pt mar 04, 2011 21:24

tyle, że chaiałbym zakupić niesbędnemateriały jutro bo w niedziele wyjazd na studia ponownie a tam nie mam warunków na naprawy i chciałbym jutro się z tym do końca uporać :) Dlatego proszę o jakieś konkretne propozycje, żeby jutro gościowi w sklepie coś konkretnego powiedzieć ;)



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Jak dobrze i solidnie to skleić/zaszpachlować?

Post autor: VWaldini81 » pt mar 04, 2011 21:48

Można pod niektóre te pęknięcia podłożyć blaszkę.Uformować ja dokładnie i przynitować. Ubytki wypełnić szpachlą z włóknem. Zderzak możesz również skleić na pęknięciu grzejąc je lutownicą. Trochę roboty będzie przy tym, ale tak najprościej to zrobić domowymi sposobami nie oddając auta na 2-3 dni do warsztatu i wydając kilka stówek! :okej:


Obrazek

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Jak dobrze i solidnie to skleić/zaszpachlować?

Post autor: Gustav » pt mar 04, 2011 21:53

VWaldini81 pisze:Można pod niektóre te pęknięcia podłożyć blaszkę.Uformować ja dokładnie i przynitować. Ubytki wypełnić szpachlą z włóknem. Zderzak możesz również skleić na pęknięciu grzejąc je lutownicą. Trochę roboty będzie przy tym, ale tak najprościej to zrobić domowymi sposobami nie oddając auta na 2-3 dni do warsztatu i wydając kilka stówek!
No właśnie tych stówek chcę uniknąc :satan:
Chyba zrobię tak jak mówisz :pub:
A jak mam pytać w sklepie? poproszę szpachlę z włóknem? :D I gdzie to najlepiej kupować? W jakimś motoryzacyjnym czy jakiejś budowlance?



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Jak dobrze i solidnie to skleić/zaszpachlować?

Post autor: VWaldini81 » pt mar 04, 2011 22:00

Poproszę szpachlę z włóknem :bigok:
A szukaj w sklepie z lakierami najpewniej, chociaż w castor... też powinieneś dostać. :grin:


Obrazek

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Jak dobrze i solidnie to skleić/zaszpachlować?

Post autor: Gustav » pt mar 04, 2011 22:21

Dzięki panowie za pomoc i rady :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości