Kantująca się szyba Golf II

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hałas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 22:15
Lokalizacja: Konin

Kantująca się szyba Golf II

Post autor: Hałas » czw mar 03, 2011 15:17

Witam,

Mam problem z kantowaniem się lewej szyby w golfie 2, 89' pełna szyba.
Szyba otwiera się normalnie, ale już przy zamknięciu przód zostaje jakby na dole i tym samym szyba ma gigantyczny opór (korbką nie idzie ukręcić)
Wystarczy podnosić przód szyby i problem znika. Jakoś z tym jeździłem do czasu aż zachciało mi się el. szyb - silniczek ledwo daje radę podnieść a podkładać palce jest ryzykownie :D (oczywiście przy delikatnej pomocy ręki wszystko idzie tak jak powinno).
Miał może ktoś podobny problem? Gdzie szukać przyczyny i jak ją wyeliminować?
Czy jest to wina luzów na prowadnicy (próbowałem podkładkować aluminium z puszki po piwie ale nie zdało to egzaminu) a może coś nie tak jest z uszczelkami?

Pozdrawiam,
Hałas



OLF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:24

Kantująca się szyba Golf II

Post autor: OLF » czw mar 03, 2011 18:54

sam jestem ciekawy opinii kolegów. U mnie był bardzo podobny problem skończyło się wymiana podnośnika w zamienniku niecałe 25zł bez tragedii ale i tak trochę kantuje na nowym ... z tym że szyba się zamyka.



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kantująca się szyba Golf II

Post autor: majster heniek » czw mar 03, 2011 21:15

Hałas, przeszukaj ten Dział http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=14" onclick="window.open(this.href);return false; tam jest odpowiedni temat jak ten problem naprawić
szukajka nie gryzie
http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

OLF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:24

Re: Kantująca się szyba Golf II

Post autor: OLF » czw mar 03, 2011 22:11

majster heniek pisze:Hałas, przeszukaj ten Dział http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=14" onclick="window.open(this.href);return false; tam jest odpowiedni temat jak ten problem naprawić
szukajka nie gryzie
http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;
kolega w linkach wstawił "latanie szyby na boki'' ... a tu chodzi o kantowanie czyli opadanie jednej strony szyby podczas próby podnoszenia i luz jest na tym samym mechanizmie ale nie na boki tylko tył przód ....



Awatar użytkownika
Hałas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 22:15
Lokalizacja: Konin

Kantująca się szyba Golf II

Post autor: Hałas » czw mar 03, 2011 22:27

Po części @OLF odpowiedział za mnie.
Temat tamten widziałem już wcześniej (o dziwo natrafiłem na niego posługując się wyszukiwarką :hmm: )
Wtedy temat można by rzec "przeleciałem" tylko powierzchownie - jako, że dotyczy, jak wspomniał @OLF, ruchu w innym kierunku niż mnie interesuje.
Tym razem zagłębiłem się w czeluści w/w tematu i... nic. Co prawda wspomina ktoś o podobnym problemie ale nie zostaje on rozwiązany. Poza tym w poradzie autor proponuje podklejenie "eLki" w sposób usztywniający szybę w kierunku lewo-prawo co, wydaje mi się, nie specjalnie pomoże w ruchu przód-tył(góra-dół (?może bardziej po łuku? :grin: ))
Niemniej jednak spróbuje "zdrutować" na trytrytki - mam nadzieje, że się mylę i to pomoże


EDIT:
Niestety nie myliłem się - porada nie działa na dolegliwość mojego VW



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kantująca się szyba Golf II

Post autor: majster heniek » pt mar 04, 2011 08:07

Hałas pisze:EDIT:
Niestety nie myliłem się - porada nie działa na dolegliwość mojego VW
Widać czytasz wszystko po łebkach , a Twój problem też jest tam opisany cyt. z tego tematu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=47167" onclick="window.open(this.href);return false;
No i po problemie. Szyba się już nie zacina a zrobiłem to tak:

Musiałem wykręcić cały podnośnik i wyciągnąć go na zewnątrz po czym mycie ropą. Okazuje się,że jest znaczny luz pomiędzy ścianką prowadnicy i suwakami. Idealnie do usunięcia tego luzu nadała się wyżej wspomniana tasiemka do spinania kabli którą wsunąłem od wewnątrz pomiędzy suwakia ściankę prowadnicy. Po przycięciu na jej koniec nałożyłem obciętą zapinkę z drugiej taśmy w celu przyblokowania. Smarowanie I to wszystko, Ale UWAGA!!! Za pierwszym podejściem chciałem iść na skróty i oplotłem taśmą suwaki co było błędem ponieważ zapinka blokowała rolkę która się znajduje "u góry" podnośnika. Efekt: szyba się nie domknęła i trzeba było rozebrać jeszcze raz. Mam nadzieję, że zdjęcia dość czytelne.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości