Klamki styl audi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Klamki styl audi

Post autor: Adjanek » wt mar 01, 2011 22:02

Witam. Dzisiaj przyszły mi klamki zakupione na allegro styl audi http://allegro.pl/show_item.php?item=1468870869" onclick="window.open(this.href);return false;. Mam jednak problem z ich montażem dlatego pytam czy ktoś może montował takie klamki lub może cokolwiek doradzić w tej sprawie?



OLF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:24

Klamki styl audi

Post autor: OLF » śr mar 02, 2011 00:49

montowałem ... dużo rzeźbić nie trzeba ale nie obędzie się zupełnie ... mi te gumy " uszczelki" za chiny (bo stamtąd to pochodzi) nie pasowały przykleiłem je klejem do klamek potem to montowałem skok języczka jest mniejszy w tych niż w oryginale więc musisz tak dopasować długość żeby ci nie zacinało zamków przy zamykaniu otwieraniu bo jak zamkniesz pociągniesz za klamkę otworzysz to już możesz nie otworzyć drzwi w taki prosty sposób ... wszystko się da ale ja nie jestem w 100% zadowolony z tych klameczek za dużo wysuniesz plastik to się będzie zacinało za mało to nie naciśnie na spust ;]



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Klamki styl audi

Post autor: Adjanek » śr mar 02, 2011 18:23

Rozumiem, będę miał to na uwadze i dziękuję za pomoc. A czy to był dobry wybór w moim przypadku to się okaże... Mam chociaż nadzieję że będą lepsze niż te zwykłe zamienniki



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Klamki styl audi

Post autor: Haki » śr mar 02, 2011 21:34

Adjanek pisze:Rozumiem, będę miał to na uwadze i dziękuję za pomoc. A czy to był dobry wybór w moim przypadku to się okaże... Mam chociaż nadzieję że będą lepsze niż te zwykłe zamienniki
Najlepsze są ORI i tego nikt nie podważy :popcorn: a jak koniecznie chciałeś mieć z AUDI to mogłeś zapodać również ORI klamki - ale tam nie obyło by się bez zakładu blacharskiego - jednak efekt na aucie przy tym co kupiłeś byłby w działaniu i wyglądzie ogromny.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Re: Klamki styl audi

Post autor: Johnatan » śr mar 02, 2011 23:37

Nom, śmieszne klameczki, śmieszne. Widziałem ala mk3 i są o wiele lepsze :) Mam ori... ale ja bede myślał coś w kierunku ori audi chrom :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Klamki styl audi

Post autor: Warren. » czw mar 03, 2011 09:02

mrcygan narzekał na te klamki



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Klamki styl audi

Post autor: Adjanek » czw mar 03, 2011 17:57

No to ładnie... hehe. Teraz zastanawiam się czy je w ogóle montować jak takie lipne...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Klamki styl audi

Post autor: Haki » czw mar 03, 2011 19:09

Oddaj jak możesz - kup ORI klamy od Audi 100 albo 80tki - blacharz w 2h Ci to wszystko zrobi ....

Ps - takie info dorwałem na Googlu :popcorn:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Klamki styl audi

Post autor: Adjanek » ndz mar 06, 2011 13:45

Już za późno żeby oddać.. zamontuję klamki, może nie będzie tak źle. Tylne tak tylko przykładałem bez zamontowania to działały prawidłowo. Ciekawe tylko czy przednie też zdadzą egzamin. W sumie to stare już całkiem odmówiły posłuszeństwa więc gorzej chyba nie będzie :P



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Klamki styl audi

Post autor: Johnatan » ndz mar 06, 2011 13:55

Nie wiem jak wy wszyscy to robicie z tymi klamkami że wszystkie sie rozwalają.. urywają.. nie chcą otwierać. Mam ori klamki od 24lat i wszystko chodzi jak w zekarku.. Nie wiem... ale jak sie dowiem to wam powiem


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Klamki styl audi

Post autor: Adjanek » ndz mar 13, 2011 11:59

OLF miałeś rację... Prawe tylne drzwi nie chcą się otworzyć. Ale się wkur.... Chciałem kupić dobre klamki, nie zależało mi na wyglądzie a kupiłem typową chińszczyznę... Myślałem że ten mechanizm będzie lepszy bo za te stare to każdy ciągnie zapominając o przyciśnięciu spustu. Jak teraz otworzyć drzwi?;)



OLF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:24

Re: Klamki styl audi

Post autor: OLF » ndz mar 13, 2011 14:22

teraz to masz problem jak nie masz ściągniętej tapicerki to nawet dosyć duży ... musisz jakimś magicznym sposobem odkręcić śrubki do których nie masz dostępu ... odkręcasz po kolei:
zdejmujesz z korbki zaślepkę i odkręcasz korbkę
zdejmujesz zaślepkę z rączki i odkręcasz 2 śrubki
ramka z klamki też trzyma boczek musisz ją zdjąć przesuwając w prawo bądź w lewo nie pamiętam teraz
no i najtrudniejsze odkręć śrubki których prawie nie widać ... są z lewej i prawej strony po 2 takie wkręty (przy zamkniętych drzwiach chowają się w uszczelki) zobacz na 2 drzwiach ... jak to wygląda
z jednej strony powinno ci się udać na pewno wtedy odchylasz wyciągasz do siebie boczek i długim śrubokrętem ... musi być długi byś dostał do tego białego języka który jest regulowany (mi 50 centymetrów starczyło ale miałem nie najgorszy dostęp :P
no i na koniec tym płaskim, długim śrubokrętem musisz wkręcić ten biały plastik(regulowany język w klamce) tak by nie naciskał na spust w zamku... jak już go wkręcisz zamykaj i otwieraj drzwi ryglem i ciągnij za klamkę w końcu się odblokuje.
Powodzenia, pozdrawiam OLF



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Klamki styl audi

Post autor: Adjanek » pn mar 14, 2011 16:15

Heh no to będzie trochę roboty na weekend... Dzięki OLF, zrobię dokładnie tak jak napisałeś a przynajmiej się postaram. Możesz mi jeszcze powiedzieć czy da się te klamki jakoś ustawić żeby wszystko było git? czy to po prostu gra nie warta świeczki i lepiej dać sobie spokój?



OLF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:24

Klamki styl audi

Post autor: OLF » pn mar 14, 2011 20:23

mi się udało ... długo się z tym męczyłem ale po kilkunastu próbach wszystko gra, jeszcze 1 ... jak już otworzysz drzwi proponuje odkręcić i wyczyścić zamek (nimbus 2 śruby) pędzel, ropa + olej to dobra mieszanka do takich zabiegów potem jak już masz zdjętą tapicerkę weź sobie latareczkę i poświeć od środka jak wkładasz klamkę czy ten biały języczek nie naciska na spust. ustaw tak by nie naciskało. .. i sprawdzaj czy jest wysunięty wystarczająco się by się drzwi otwierały, nie masz się co martwić w razie czego przy tej opcji otworzysz klamką ze środka... i poza tym masz dużo lepszy dostęp do zamka bo nie masz tapicerki na drzwiach :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości