Geometria nadwozia

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oiseau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 23:59
Lokalizacja: Krakow

Geometria nadwozia

Post autor: oiseau » śr mar 02, 2011 23:58

Witajcie.

Tegoroczna zima przyniosla niemila przygode mojemu MK4. Poslizg i spotkanie z barierka. Zderzak wymienilem, blotnik wymienilem. Caly czas mam jednak wrazenie ze cale nadwozie uleglo przekoszeniu. Siedzac w fotelu kierowcy mam wrazenie ze fotel nie jest ustawiony na wprost a lekko skrecony w lewo w stosunku do osi pojazdu.

Pytanie gdzie w Krakowie sprawdze geometrie nadwozia i czy takie nieznaczne zmiany geometrii sa w ogole do naprawienia? Dodam ze geometria podwozia byla sprawdzana i wszystkie pomiary wyszly niemal doakonale.


Z gory dzieki za pomoc.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Geometria nadwozia

Post autor: skaktus » czw mar 03, 2011 00:19

A przypadkiem nie doszło do tego że masz wygięte szyny w fotelu ? Coś nie sądzę żeby słupek przestawił auto, tym bardziej że pomiary wyszły ok. Auta w bok dostają od innego auta i nic się większego nie dzieje.



oiseau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 23:59
Lokalizacja: Krakow

Geometria nadwozia

Post autor: oiseau » czw mar 03, 2011 10:48

Chyba to nie wina szyn, bo fotel pasazera rowniez sprawia wrazenie skierowanego w lewo (choc w troche mniejszym stopniu). Uderzenie nastapilo przy nie tak malej predkosci i choc ucierpial tylko blotnik i zderzak (podluznice ok) to uszkodzenie geometrii nadwozia jest rowniez prawdopodobne.

Czy orientujecie sie moze gdzie w Krakowie mozna dokonac takich pomiarow i naprawic ewentualne uszkodzenie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości