stukanie trzeszczenie okolice schowka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: borsodi » śr lut 23, 2011 15:08

Witam,
mam problem. W zwiazku z duza iloscia dziur na naszych droga i zapewne sama zima, cos zaczelo mi stukac, skrzypiec (trzeszczec) w okolicach schowka. Gdy przytrzymam reka schowek niewiele to zmienia, gdy otworze drzwiczki i przytrzymam tak samo. Odglosy dochodza z prawej strony kokpitu-wlasnie okolice schowka. Nie mam pojecia co to moze byc i jak sobie z tym poradzic. Dodatkowym problemem jest (raczej nie ten dzial) to iz rano na mrozie po wlaczeniu samochodu wentylator buczy/swiszczy, po jakims czasie przestaje. Czego to moze byc wina? Jak sobie z tym wszystkim poradzic?
Szukalem podobnych tematow, wszedzie bylo o skrzypieniu ktore mozna bylo wyeliminować podklejaniem pianka lub tasma parciana, nie bylo nic pokroju mojego przypadku.
Z gory dzieki za odp.
Pozdawiam,
borsodi



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: Qto » śr lut 23, 2011 16:35

borsodi pisze:wszedzie bylo o skrzypieniu ktore mozna bylo wyeliminować podklejaniem pianka lub tasma parciana, nie bylo nic pokroju mojego przypadku
ale mówisz że nie wiesz co trzeszczy...może wystarczy właśnie podkleić, ale co u Ciebie trzeszczy to raczej nikt nie powie...można tylko gdybać a dowiedzieć można się poprzez wkręcenie schowka. Przy okazji wykręcenia schowka wyczyścisz wentylator, psikniesz jakimś WD i będzie gitara...dwie roboty przy jednym wyciąganiu schowka :bigok:



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: guziolek » śr lut 23, 2011 18:25

Qto pisze:
borsodi pisze:wszedzie bylo o skrzypieniu ktore mozna bylo wyeliminować podklejaniem pianka lub tasma parciana, nie bylo nic pokroju mojego przypadku
ale mówisz że nie wiesz co trzeszczy...może wystarczy właśnie podkleić, ale co u Ciebie trzeszczy to raczej nikt nie powie...można tylko gdybać a dowiedzieć można się poprzez wkręcenie schowka. Przy okazji wykręcenia schowka wyczyścisz wentylator, psikniesz jakimś WD i będzie gitara...dwie roboty przy jednym wyciąganiu schowka :bigok:
A jeśli tego ci mało, to wymontuj deskę rozdzielczą, po podklejaj wszędzie na stykach elementów gąbkę i się uspokoi trzeszczenie.



borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: borsodi » śr lut 23, 2011 19:05

Bardzo prozaiczne pytanie, w jaki sposob najlepiej popodklejac oraz jaka gabke-cos zeby bylo sprawdzonego, znalazlem na allagro taka ktora rowniez sluzy do wygluszania ale jej grubosc to 1 cm co wydaje mi sie, ze moze byc troszeczke za duzo?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: Qto » śr lut 23, 2011 21:01

najpierw zobacz gdzie trzeba podkleić a później coś dopasuj...ja w niektórych miejscach stosowałem filc grubości około 5mm a w innych miejscach taśma parciana była za gruba.



Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

Re: stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: szybkivw » śr lut 23, 2011 21:55

mam podobny problem, coś drży wokół schowka, schowek to nie jest w moim przypadku tez tak myślałem. wszytsko przytrzymywałem podklejałem i nic.. okazało się ze to z pod maski niesie się na wnętrze auta problem nie jest do końca rozwiązany ale prawdopodobna przyczyna znana, czyli sprężarka od klimy, pozdr. na wolnych słychać i po dodaniu delikatnie gazu (u mnnie) Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu pukacza :grin: napisz jakie efekty poszukiwań :jezor:


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: borsodi » śr lut 23, 2011 23:15

Jak sie zrobi cieplej to zabiore sie za podklejanie tego wszystkiego, choc wciaz zastanawiam sie czym i jak dokladnie to zrobic, czy na tasme, na klej, czy filc, czy pianka czy tasma parciana moze wystarczy. Buczenie wentylatora tez sprobuje od razu zalatwic. Ale niestety praca na dworze przy minusowych temp nie jest zbyt fajna. Jak wyskoczy plus to sie za to zabiore. Jakbyscie mieli jakies podpowiedzi co do tego jak to zrobic (podklejanie) czym to zrobic itd to chetnie przeczytam:)
Pozdrawiam



borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: borsodi » czw lut 24, 2011 19:06

Witam, zdemontowalem schowek. Dostalem sie do momentu w ktorym widze wentylator, ale tutaj mam problem. Bo nie mam pojecia jak sie dostac do jego srodka tak zebym mogl go przeczyścić i naoliwić. Czy ktos wie jak sobie z tym poradzic?

A co do trzeszczenia schowka, okazalo sie ze 1 mocowanie jest urwane i raczej juz tego nie poprawie.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: Haki » ndz lut 27, 2011 18:12

borsodi pisze:Witam, zdemontowalem schowek. Dostalem sie do momentu w ktorym widze wentylator, ale tutaj mam problem. Bo nie mam pojecia jak sie dostac do jego srodka tak zebym mogl go przeczyścić i naoliwić. Czy ktos wie jak sobie z tym poradzic?

A co do trzeszczenia schowka, okazalo sie ze 1 mocowanie jest urwane i raczej juz tego nie poprawie.

Pozdrawiam

Tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; znajdziesz rysunki , fotki tego czego szukasz .... :popcorn:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Fojt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 13:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: Fojt » sob mar 19, 2011 01:57

heh ja mam ten sam problem. Na wolnych obrotach z okolic schowka dobiega dziwne terkotanie. Jak zaszperuje np klinkiem całą obudowe z klimy pod deską terkotanie ustaje. Raz odkreciłem schowek i wydawało się że terkotanie dobiega gdzieś bardziej z części środkowej za radiem. Napewno będzie to obudowa klimatyzacji. Przynajmniej w moim przypadku...


Obrazek
Mk6 GTI DSG 2.0 TSI Stage 4

seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: seaman1982 » pt kwie 15, 2011 07:43

Kurcze i mnie to spotkalo. Wczoraj probowalem wyciagnac schowek i kompletnie nie chce mi wyjsc. Wykrecilem te 6 srub. Ta slynna siodma sruba jest prawdopodobnie ulamana. Problem polega na tym ze trzyma mi sie jeszcze na tym boczku od srodkowej konsoli. Srub tam nie widze, wiec pewnie jest jakis zatrzask. Jak to zrobic zeby wyszlo, bo boje sie ze moge polamac.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: Qto » pt kwie 15, 2011 10:37

seaman1982 pisze:trzyma mi sie jeszcze na tym boczku od srodkowej konsoli
mówisz o tym plastiku widocznym po otwarciu drzwi...jest na zatrzaskach także trzeba po prostu pociągnąć



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

stukanie trzeszczenie okolice schowka

Post autor: cinek2004 » pt kwie 15, 2011 13:55

najlepszy sposob na pozbycie sie trzeszczacych plastikow, to oklejenie ich krawedzi tasma parciana za ok 4zl. Wykleilem praktycznie wszystkie plastiki konsoli i ... cisza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości