Klamka w bagażniku

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
limitowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:51
Lokalizacja: WWL/NNM

Klamka w bagażniku

Post autor: limitowa » śr lut 23, 2011 22:44

Sprawdziłam, że wcześniej na forum nie było opisu tego problemu. Nie mam centralnego zamka, otwieram bagażnik z kluczyka. Pierwszy problem polega na tym, że przy zamykaniu klapy zapadka klamki jakby "nie łapała", klapa zostaje nie zamknięta (tak sobie hm.... dynda). Nie zdarza mi się to za każdym razem, jednak jak już się trafi, to stoję jak jeleń i klapię 100 razy, aż załapie. Druga rzecz - skopał się też samo zamykanie kluczykiem, tj. mogę sobie kręcić w dowolną stronę bez żadnego oporu, a zamek wciąż pozostaje otwarty.
No i tu pytania: 1. co z tym zrobić? 2. czy poradzę sobie z tym sama?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klamka w bagażniku

Post autor: Qto » śr lut 23, 2011 23:15

2. Prawdopodobnie mechaniczne uszkodzenie zamka...lub samej wkładki. Najpierw wytargać wkładkę i obadać...jak ok to zamek out.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Klamka w bagażniku

Post autor: guziolek » czw lut 24, 2011 10:44

Ewentualnie zamek/wkładka się zapaskudziła solą i brudem i coś się przytarło/podwiesiło. Tak czy owak trzeba rozbierać.



Awatar użytkownika
M@XIMUS
jetta A2 i golf MK4 rules
jetta A2 i golf MK4 rules
Posty: 1294
Rejestracja: pn sie 10, 2009 23:43
Lokalizacja: opole

Klamka w bagażniku

Post autor: M@XIMUS » czw lut 24, 2011 11:13

jeśli zrobi ci się tak kolejny raz włóż kluczyk i zamknij i otwórz jeszcze raz i trzymaj kluczyk delikatnie w prawo wtedy klamka powinna załapać wyrabia się jeden trzpień lub cos załamało sie we wkładce tam gdzie kluczyk wkładasz


VR6-->drze się nie do wytrzymania, w ogóle nie jedzie, trzepie, a jeźdzę jak *#cenzura#*, cała wypłata na benę w jedną noc

Awatar użytkownika
limitowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 18, 2011 20:51
Lokalizacja: WWL/NNM

Re: Klamka w bagażniku

Post autor: limitowa » sob lut 26, 2011 23:45

maximusmanuel sęk w tym, że zamknąć się nie da :) to delikatne kręcenie kluczykiem aż zaskoczy było w poprzednim etapie, teraz już tylko mogę luźniutko kręcić w obie strony bez zamykania. Jakiegoś momentu złamania/zepsucia/pęknięcia też nie wyhaczyłam, wszystko po prostu stało się jakby ot tak. Obstawiam wersję, którą podał Qto, że to chyba wkładka (miałam tak w drzwiach kierowcy, choć tam akurat były jakieś symptomy zwiastujące piardnięcie). Ale mam wrażenie, że zapadka po wymianie kładki i tak będzie zepsuta.
Shit... no nic, wezmę się za to, bardziej się już i tak nie zepsuje. Dzięki za odpowiedzi :)



wolq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 04, 2008 08:27
Lokalizacja: Radom

Re: Klamka w bagażniku

Post autor: wolq » ndz lut 27, 2011 21:40

limitowa pisze:maximusmanuel sęk w tym, że zamknąć się nie da :) to delikatne kręcenie kluczykiem aż zaskoczy było w poprzednim etapie, teraz już tylko mogę luźniutko kręcić w obie strony bez zamykania. Jakiegoś momentu złamania/zepsucia/pęknięcia też nie wyhaczyłam, wszystko po prostu stało się jakby ot tak. Obstawiam wersję, którą podał Qto, że to chyba wkładka (miałam tak w drzwiach kierowcy, choć tam akurat były jakieś symptomy zwiastujące piardnięcie). Ale mam wrażenie, że zapadka po wymianie kładki i tak będzie zepsuta.
Shit... no nic, wezmę się za to, bardziej się już i tak nie zepsuje. Dzięki za odpowiedzi :)
Bardziej sie nie zepsuje...
A ten sie nie myli co nic nie robi. Rozebrać przeczyścić i na pewno pomoże. Mowie z doświadczenia.



prexis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 26, 2010 16:43
Lokalizacja: Barcin

Klamka w bagażniku

Post autor: prexis » sob mar 19, 2011 12:20

Witam. Ja z kolei mam taki problem że wogóle nie moge włożyć kluczyka którym otwieram drzwi i odpalam auto ale zamek w tylnej klapie moge odworzyć i zamknąć przy pomocy śrubokręta :) myśle że trzeba dorobić nową wkładke wogóle i jest jeszcze coś zauważyłem że nie mam podłączonego centralnego otwierania z klapą bagażnika. I jest taki schemat zamykam centralnym zamkiem auto od strony kierowcy i klape i tak moge otworzyć śrubokrętem :D ile może kosztować takie dorobienie wkładki prosze o podanie maksymalnej ceny bo 50 zł to pewnie nie będzie kosztowało? i jeszcze dopowiem że pewnego razu (ja idiota) otwierałem klapę kluczykiem i troche jego koniec odłamałem :banghead: z poczatku nie chciał wejść w stacyjke ale jakoś wszedł i teraz normalnie jest ale nic to nie robi że kawałka nie ma z przodu :rotfl: cóż bywa :D czekam na odpowiedz



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Klamka w bagażniku

Post autor: guziolek » sob mar 19, 2011 19:00

Nie wiem co wg ciebie znaczy trochę, zrób zdjęcie będzie jaśniej. Chociaż jak odpala to albo ukręciłeś też coś w stacyjce albo faktycznie jest to "trochę" :grin: Wkładka w tylnym zamku do czyszczenia albo wymiany wybór należy do ciebie. :goof:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości