Parowanie szyb bez klimy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SnapyZwnb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 18, 2009 18:24
Kontakt:

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: SnapyZwnb » sob lut 19, 2011 20:28

Zaczęła mi szwankować tylna wycieraczka po włożeniu kluczyka i włączeniu zapolu wycieraczka zaczyna pracować bez włączeniu manetki oraz przy odpalaniu ta sama sytuacja . Zatrzymuje się przeważnie na środku a nie z boku jak powinna czy przekaźnik czasowy mi padł od wycieraczki czy jest zwarcie na okablowaniu lub w sterowaniu wycieraczki ? A co do parowania szyb po jeździe zmieniam obieg z ciepłego na zimne powietrze i szyby nie parują już od środka na dłuższych postojach .



cichbog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 23, 2009 22:04
Lokalizacja: Radom

Re: Parowanie szyb bez klimy

Post autor: cichbog » ndz lut 20, 2011 22:51

Właśnie pozbyłem się dzisiaj zaparowania szyb w swoim golfie IV (klimatronik), po trzech latach udręki . Dużo podpowiedzi uzyskałem z forum. Po prostu silniczek regulacji nawiewu nie przełączał przepustnic i jeżdziłem cały czas na wewnętrznej cyrkulacji.Na pulpicie klimatronika wyświetlało przełączanie się przepustnicy, słychać było prace silniczka, jednak sterowania przepustnicami nie było.Chyba coś się urwało. W samochodzie syf, szyby zaparowane, a zimą zamarznięte.Dopiero sprawdziłem ręką pod schowkiem i przyczyna się znalazła.Przepustnica była cały czas otwarta. Na razie zrobiłem haczyk z cienkiego sprężynowego drutu włożyłem go w tą kratkę pod schowkiem i pociągając tym haczykiem przepustnicę do dołu- zamknęła się.Zajżę tam dopiero na wiosnę jak się ociepli.Na razie problemu z parowaniem szyb nie ma.I cikawostka-dopiero teraz poczółem jaki śmierdzący mam płyn do spryskiwaczy.Wniosek-jeżeli nie czuje się zapachu płynu podczas pryskania na szybę, na pewno chodzi tylko cyrkulacja wewnętrzna.



Awatar użytkownika
SnapyZwnb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 18, 2009 18:24
Kontakt:

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: SnapyZwnb » wt lut 22, 2011 21:06

Sprawdzałem czyt nie mam włączonego obiegu zamkniętego przez nagrzanie samochodu i przerzuceniu z ciepłego powietrza na zimne i takie otrzymałem ale na pewno mam coś nie tak ze sterowaniem muszę naprawić obieg zamknięty może dzieje się coś tam jeszcze oprócz tego .

Co do wycieraczki tylnej ponownie ja wydostałem z auta i po otwarciu plastiku gdzie znajduje się płytka sterowania silniczka było zwarcie na ścieżkach ( biały nalot ) wiec postanowiłem wymyć ja acetylenem i jutro ja założę zobaczymy czy pomoże jeśli nie trzeba będzie kupić nowy silniczek :(



Awatar użytkownika
Sandorr
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 840
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:21
Lokalizacja: Staszów,UK

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: Sandorr » pn lis 07, 2011 20:56

Wiem że odkopałem temat ale nie ma sensu pisac nowego skoro ten sie na da :hmm:
Też strasznie mi parują szyby tylne w drzwiach wymieniłem filter kabinowy i nic nie dało,dywaniki suche i podłoga również...sprawdzałem nagrzewnice i górna jak i dolna klapka działa prawidłowo,
sam już nie wiem co może być ale nie mam już do tego nerwów...auto stoi puste wszystko ok a dwie osoby wystarczą i już tył paruje grrr nie wiem może nagrzewnica słabo grzeje na tył. :-(


Byłe mk4 i BMW- viewtopic.php?f=89&t=382399" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk5 - viewtopic.php?f=90&t=551962&p=6560642#p6560642" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości