Lakierowanie sprayem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tur555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 04, 2009 14:27
Lokalizacja: Ełk

Lakierowanie sprayem

Post autor: tur555 » pt lut 18, 2011 19:23

Moja III już ostro zardzewiała miejscami nie opłaca mi się tego u lakiernika robić bo praktycznie na każdym elemencie mam wykwity rdzy zamierzam to sprayem w puszce pomalować jeśli ktoś już próbował tak amatorsko lakierować to prosiłbym o opinie rady i zdjęcia jak wyszło.



Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Lakierowanie sprayem

Post autor: GeGi » pt lut 18, 2011 19:41

kolego, tutaj masz wszystko: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=52831" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lakierowanie sprayem

Post autor: skaktus » pt lut 18, 2011 19:43

Lakierujesz tak jak być robił to "normalnie" czyli oczyszczenie z rdzy, podkład, farba właściwa, konserwacja. Bez konserwowania progów i wszystkiego jak np. klapa bagażnika wiele nie zdziałasz na dłuższa metę. Co do samych lakierów w sprayu - na osiedlu gość robił tak klapę. Lakier po jakimś roku "zbiegł" się, popękał i wygląda to teraz jak wzorki na skórze, czyli źle. Auto jak obklejone plasteliną. Wszystko zależy też od lakieru tj. czy uniwersalny czy typowy do pistoletu zapakowany w puszkę. Jednak o takich też nie najlepsze słyszałem opinie - niskie ciśnienie w puszkach, dysze do kichy ("smarkające") itd.



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Lakierowanie sprayem

Post autor: Marcin TDI » sob lut 19, 2011 15:47

ja odradzam takie zabawy bo to kicha jest. sprajem to grafiti się na murach maluje


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Lakierowanie sprayem

Post autor: guziolek » sob lut 19, 2011 16:43

Marcin TDI pisze:ja odradzam takie zabawy bo to kicha jest. sprajem to grafiti się na murach maluje
Jeśli zabieg ma na celu zabezpieczenie przed korozją, a nie upiększenie i poprawę wygladu to czemu nie. Wiadomo u lakiernika zrobią tak, że na pierwszy rzut oka nikt nie pozna nawet, ale trzeba zostawić 500, 800, 1000....a jak auto służy do pracy, a nie do lansu to zbędny wydatek.
Wiecznie tą trójką jeździł nie będziesz, a na rok czy 2 rdzę zatrzymasz.



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Lakierowanie sprayem

Post autor: Marcin TDI » sob lut 19, 2011 16:47

guziolek, zgadzam się z tobą,ale takie poprawki to na krótki czas byle to zabezpieczyć jakoś


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

tur555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 04, 2009 14:27
Lokalizacja: Ełk

Re: Lakierowanie sprayem

Post autor: tur555 » ndz lut 20, 2011 13:04

Właśnie zamierzam pozbyć się samochodu i dlatego chcę to ponaprawiać sam jak najniższym kosztem , wiec będę sprayem lakierował i od razu sprzedaję.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości