Deska rozdzielcza wymiana

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: domino19140291 » czw lut 17, 2011 02:39

Niestety muszę wymienić deskę w swoim golfie. Powiedzcie mi tylko czy różni się czymś kratka nawiewu powietrza na szybę jeżeli chodzi o czujnik słoneczny. W climatronicu jest czujnik który wtyka się w kratkę. Chodzi mi o to czy jeśli kupie wersje deski która była w aucie bez klimy lub z ręczną gdzie tego czujnika nie było to czy będę mógł go tam umieścić (czy są mocowania). Dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: Qto » czw lut 17, 2011 08:33

Przełożysz bez problemu, całość się wyciąga...
Obrazek



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: domino19140291 » czw lut 17, 2011 11:27

Nie tylko ta kratka jest powodem wymiany bo deska ma urwanych parę uchwytów i ma uszkodzenia wizualne. Chce po prostu wiedzieć czy zamontuje ten czujnik do wersji która go nie miała. Tej kratki bez połamania jej nie da się wyciągnąć :jezor:



Awatar użytkownika
suchy1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 21:23
Lokalizacja: Tychy/Lędziny
Kontakt:

Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: suchy1985 » pt lut 18, 2011 17:29

wymieniałeś już tą deske? ja mam nagrzewnice do wymiany i właśnie się zastanawiam czy robić to samemu czy lepiej dać do mechanika, z drugiej strony boje się że po wizycie u mechanika będzie coś nie tak, wymieniałem kiedyś deske w audi 80 i drugi raz bym się tego nie podjął...


Nie ważne ile razy ktoś upada ale ważne ile razy się podnosi.....

PERSONA NON GRATA

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: Qto » sob lut 19, 2011 13:45

domino19140291 pisze:Chce po prostu wiedzieć czy zamontuje ten czujnik do wersji która go nie miała
wg Etki tak...wyciągasz czujnik, w drugiej desce wyciągasz zaślepkę i zamieniasz :bigok:
a jak całą kratkę (jak na fotce wyżej) to też można...a jakbyś połamał to delikatnie na silikon i będzie gitara:)



Awatar użytkownika
kemer85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 14, 2010 19:32
Lokalizacja: Iłża

Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: kemer85 » sob lut 19, 2011 17:27

Witam!
Ile śrub trzeba odkręcić, od czego zacząć i jak się w ogóle zabrać do demontażu deski rozdzielczej w Golfie IV. Ktoś jak to robił będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!


było E34 M50B20 & E34 M50B25 & E34 M60B30 & MK IV ALH teraz jest E46 M47
POZDRAWIAM!!!
kemer85

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: guziolek » sob lut 19, 2011 19:34

kemer85 pisze:Witam!
Ile śrub trzeba odkręcić, od czego zacząć i jak się w ogóle zabrać do demontażu deski rozdzielczej w Golfie IV. Ktoś jak to robił będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!
Szukaj, jest na forum. Trzeba odkręcić duuuuuużo śrub, jeśli tego nie robiłeś to proponuję zacząć z rana :bajer:



Awatar użytkownika
suchy1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 21:23
Lokalizacja: Tychy/Lędziny
Kontakt:

Re: Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: suchy1985 » sob lut 19, 2011 23:33

guziolek pisze:
kemer85 pisze:Witam!
Ile śrub trzeba odkręcić, od czego zacząć i jak się w ogóle zabrać do demontażu deski rozdzielczej w Golfie IV. Ktoś jak to robił będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!
Szukaj, jest na forum. Trzeba odkręcić duuuuuużo śrub, jeśli tego nie robiłeś to proponuję zacząć z rana :bajer:
dokładnego manuala albo fotoporady co do IV niestety na forum niema:( sam przewertowałem wszystko,,, jest podajże link do passata i mk III


Nie ważne ile razy ktoś upada ale ważne ile razy się podnosi.....

PERSONA NON GRATA

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: guziolek » ndz lut 20, 2011 00:01

suchy1985 pisze:
guziolek pisze:
kemer85 pisze:Witam!
Ile śrub trzeba odkręcić, od czego zacząć i jak się w ogóle zabrać do demontażu deski rozdzielczej w Golfie IV. Ktoś jak to robił będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!
Szukaj, jest na forum. Trzeba odkręcić duuuuuużo śrub, jeśli tego nie robiłeś to proponuję zacząć z rana :bajer:
dokładnego manuala albo fotoporady co do IV niestety na forum niema:( sam przewertowałem wszystko,,, jest podajże link do passata i mk III
Nie ma?
A to, to niby co?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=274550 Link w temacie jak wół jest do tutka.
I jeszcze tutajhttp://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=370339
2 minuty w szukajce z hasłem deska rozdzielcza. W tym drugim post mojego autorstwa, ale instrukcja znaleziona w jakimś jeszcze innym temacie i wkleiłem tylko obrazek



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: domino19140291 » ndz lut 20, 2011 01:22

Więc tak już jestem po wymianie deski. Kupiłem taką w której tego czujnika słonecznego nie było ale pasuje. Widocznie robili uniwersalne zaczepy (do zaślepki i do czujnika). Co do ściągania deski to nie radze raczej tego robić osobom, które kompletnie nie wiedzą jak się za to zabrać. Jeżeli jednak się zdecydują to radze tak jak ktoś wcześniej napisał, zabrać się za to wcześnie rano. Do demontażu deski trzeba ściągać niestety kierownice oraz manetki, a to dodatkowy problem. Dużym ułatwieniem jest też demontaż foteli przednich. bo po prostu lepiej się wtedy robi, nie trzeba kucać przy progu i grzebać gdzieś tam w niewygodnej pozycji. Przy okazji kiedy miałem demontowaną deskę przejechałem się aby posłuchać czy dodatkowo coś gdzieś nie trzeszczy itd. Co się okazało to przy poduszce pasażera trzeszczały zaczepy. Podczas składania wszystkie połączenia i mocowania pooklejałem filcem ewentualnie nasmarowałem. Podokręcałem też wszystkie śruby oczywiście z czuciem (bo niektóre plastiki są kruche) i teraz podczas jazdy mam cisze. Słysze tylko tylne zawieszenie :bigok: bo jeszcze nie zrobione. Załączam fotkę jak wygląda wybebeszony środek.
Obrazek



Awatar użytkownika
suchy1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 21:23
Lokalizacja: Tychy/Lędziny
Kontakt:

Re: Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: suchy1985 » ndz lut 20, 2011 13:56

Nie ma?
A to, to niby co?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=274550 Link w temacie jak wół jest do tutka.
I jeszcze tutajhttp://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=370339
2 minuty w szukajce z hasłem deska rozdzielcza. W tym drugim post mojego autorstwa, ale instrukcja znaleziona w jakimś jeszcze innym temacie i wkleiłem tylko obrazek[/quote]

zwracam honor kolego, na prawde tyle razy tego szukałem i nie mogłem trafić,,,, czeka mnie wymiana nagrzewnicy i własnie niewiem czy się wziąść za samodzielną wymiane czy do mechanika oddać, w którym miejscu jest umiejscowiona nagrzewnica według tej fotki bez deski? i czy oprócz tego trzeba coś jeszcze demontować?


Nie ważne ile razy ktoś upada ale ważne ile razy się podnosi.....

PERSONA NON GRATA

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: guziolek » ndz lut 20, 2011 14:22

suchy1985 pisze: w którym miejscu jest umiejscowiona nagrzewnica według tej fotki bez deski? i czy oprócz tego trzeba coś jeszcze demontować?
Do nagrzewnicy to chyba się da bez ściągania dechy dostać. Tylko schowek wymontować trzeba i już ją widać, tylko nie wiem czy wyciągnąć się da. Niech się może jeszcze ktoś wypowie, bo ja to co najwyżej włosy albo paznokcie dam sobie uciąć za prawdziwość tej informacji, którą podaję, bo nie pamiętam do końca, czy od strony schowka dało się wymienić dmuchawę czy nagrzewnicę. :grin:



Awatar użytkownika
winek0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:59
Lokalizacja: Pomorze Rumia

Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: winek0 » ndz lut 20, 2011 15:44

guziolek pisze:Do nagrzewnicy to chyba się da bez ściągania dechy dostać.
no będzie raczej ciężko bez zdjęcia deski - nad nagrzewnica masz rurę wzmocnienia - sama nagrzewniczka z całego korpusu nagrzewnicy nie wyjdzie jak nie wyjmiesz całego korpusu


:-)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Deska rozdzielcza wymiana

Post autor: Qto » ndz lut 20, 2011 15:50

guziolek pisze:Tylko schowek wymontować trzeba i już ją widać, tylko nie wiem czy wyciągnąć się da
nie da się, deska out plus kilka śrubek pod maską...kupa roboty



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości