antena na dach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

antena na dach

Post autor: CIENKII » czw lut 10, 2011 01:17

Jak i czym przykleic na dachu antenke taka ktora sie pzykreca srubka . . . Tyle ze nie chce dziurawic dachu :) jest cos mocniejszego niz klej do szyb ??
Cos zeby przy 200km/h nie odpadlo :)


Z gory dzieki za odp



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

antena na dach

Post autor: daworz » czw lut 10, 2011 02:41

A jaki ma sens przyklejanie antenki skoro nie przepuścisz do niej kabla bez dziury?


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

antena na dach

Post autor: golfista_1993 » czw lut 10, 2011 11:08

Dokładnie, jaki to ma sens ? A tak w ogóle to warto niszczyć dach jakimś klejem ?



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

antena na dach

Post autor: daworz » czw lut 10, 2011 11:32

Kolega najwyraźniej chce ją dla szpanu przymocować a nie do użytku. Ale jak już tak bardzo chcesz ją montować to wywierć otworek i ją przykręć. Będzie pewniejsze i stabilniejsze.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: antena na dach

Post autor: skaktus » czw lut 10, 2011 14:07

daworz pisze:Kolega najwyraźniej chce ją dla szpanu przymocować a nie do użytku. Ale jak już tak bardzo chcesz ją montować to wywierć otworek i ją przykręć. Będzie pewniejsze i stabilniejsze.
Jesli to ma być "rekin" itp to nie widzę sensu dziurawienia dachu. Rekiny uniwersalne puszczają wode, więc po roku dach będzie rdzewieć. Jak chce dla szpanu to wystarczy klej do szyb itp.



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

antena na dach

Post autor: CIENKII » czw lut 10, 2011 15:56

nie potrzebuje anteny do odtwarzania radia . . . słucham tylko z CD . . . Golf GTI w serii mial antenke . . mam bude od innej wersji a wszystkie podzespoły łacznie z belka bakiem wnetrzem wszystkim wszystkim zostały przerzucone z GTI-ka . . dwa auta wjechaly na garaz i dwa wyjechały :D

stara buda nie nadawała sie nawt do ratowania , ruda ją wjeb. . . :food: a nie chce specjalnie dziurawic dachu zeby poprostu tam była ;/ bo jak to kolega pisze pewnie po roku bedzie ciec a szkoda zeby czarna podsufitka których coraz mniej gniła ;/

mialem kiedys w innym aucie na klej do szyb a pod spodem delkiatnie zmatowalem przed przyklejeniem . . i teraz nie wiem czy spadła podczas jazdy czy ktos mi ją upierdo. . . ale jesli kolego piszesz ze klej starczy tzn ze ktos mi poprzednią zajeb. . . :banghead:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

antena na dach

Post autor: skaktus » czw lut 10, 2011 16:25

To po co ci ta antena, żeby tylko była ? Rekiny nie pasują do golfa, nie ta epoka. Druciaka (bata) ktoś ci zapierniczy prędzej czy później więc... Daruj sobie antenę, skoro i tak nie będzie używana. A jak przykleisz do dachu i jak ktoś się uprze, to ci ją urwie razem z lakierem.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

antena na dach

Post autor: Johnatan » pt lut 11, 2011 01:02

Kup Ori antenke VW. zdejmij podsufitówke, rozmierz na dachu według rozstawu ori, zrób sobie punkt, porządnie żeby wirtło nie odjechało. Zacznij od 2mm. zrób na koniec 8mm. Zabierz pneumatyczny rozwiertak, nałóż na niego końcówke pilnik i powoli rozwiercasz w kształt kwadratu.. co po chwile przymierzaj czy juz pasuje., gdy bedzie pasować, zabierz malutki pilniczek i lekko splanuj krawędzie.. daj na to pędzeleczkiem lakier, gdy wyschnie, daj smar i od spodu skręć ori nakrętką, która ma kły na filc. Mam tak już rok i nic sie nie dzieje. Też nie chciałem wiercić dachu ale też chciałem miec antenke na dachu :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

antena na dach

Post autor: skaktus » pt lut 11, 2011 13:26

O ile kolega zdecysuje się wydać przynajmniej 60 - 70 zł na oryginał, ale taki "oryginalny" bo to co piszę na allegro czy mówią w sklepach to jest tak, że 90% tego co sprzedają za grubą kasę jako oryginał to podróba. Trzeba też pamiętać że montaż anteny musi być idealny. Dachu nie idzie "zaspawać" od tak. A jesli antena ma być nie używana nie widzę sensu jej montażu.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

antena na dach

Post autor: Johnatan » sob lut 12, 2011 00:44

Każda antena z VW pasuje. ja mam założoną antene od Cordoby 97r. niczym sie nie różni od GTI. Mam nie podłączoną, bo mam jeszcze ori w błotniku. Bardzo mi sie podoba auto z antanką wiec jest sens. Własna satysfakcja. Nie kupuj podrób, nie kupuj ze supermarketów, one sa na 6mm gwint a ori jest na hmm 15mm to spora różnica w dociśnieciu i wytrzymałości. Pamietaj żeby w środku był oring i dobra uszczelka to bedzie ok.. Uwaga na gwint, można zerwać to w końcu alu.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

antena na dach

Post autor: CIENKII » sob lut 12, 2011 15:53

skaktus,
Rekiny nie pasują do golfa, nie ta epoka.
CIENKII,
Golf GTI w serii mial antenke . . mam bude od innej wersji a wszystkie podzespoły łacznie z belka bakiem wnetrzem wszystkim wszystkim zostały przerzucone z GTI-ka
wiec mam GTI w nowej budzie i akurat tutaj miejsca na antenke nie było !

skaktus,
A jesli antena ma być nie używana nie widzę sensu jej montażu.
daje sobie reke upierdo. . ze 90% posiadaczy Golfów z ori antenka jej nie uzywa lub nawet nie jest podpieta pod radio . . . chyba ze ktos ma ori radio i brak w nim CD lub portu USB . . .

nie ma napisane ze jakies rekiny montuje tylko ORI Z VW !!

skaktus,
A jak przykleisz do dachu i jak ktoś się uprze, to ci ją urwie razem z lakierem.
z takim podejsciem to i nawet przykrecona idzie upierdolicc . . czy ktos bd musial o tym wiedziec ze jest przykejona?? felgi tez kradna i tez ludzie maja nie kupowac bo i tak Ci zajebia ?? jak nie sama felge to z autem . .

Johnatan, jesli tak piszesz i tak to moliwe ze sie skusze choc jeszcze mam dylemat . . . no i wkocu jakas porzadna wypowiedz . .



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

antena na dach

Post autor: Johnatan » sob lut 12, 2011 18:06

jaki dylemat? wiercenie w dachu? Jak wywiercisz dziurke 2mm to juz ci przejdzie, bo już musisz to dokończyć ;P


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
matus189
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 23:14
Lokalizacja: Toruń

Re: antena na dach

Post autor: matus189 » pt mar 13, 2015 09:02

Witam, reaktywuje temat mianowicie czy ma ktos wymiary gdzie ma sie znajdowac ori antena? Potrzebuje srednice otworu I odleglosc od krawedzi bagaznika. A gory wielkie dzieki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 29 gości