problem z zaprawkami na borze

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

problem z zaprawkami na borze

Post autor: piotrek1255 » wt lut 01, 2011 14:41

hej koledzy mam takie pytanie , mam lakier zaprawkoyw i chcialbym sobie zrobic kilka zaprawek w mojej borze tylko nie wiem jakiego podkladu uzyc czy w ogole uzywac zeby mi ten lakier zaprawkowy nie zeszedl , gdzie taki podklad kupic , aha lakier mam dobrany komputerowo bardzo dobrej ajkosci , doradzcie koledzy z gory dzieki z aodpowiedzi



Awatar użytkownika
papiqu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr lis 18, 2009 20:44
Lokalizacja: Tomaszów Lub. (LTM)
Kontakt:

problem z zaprawkami na borze

Post autor: papiqu » wt lut 01, 2011 15:44

a jakie chcesz robić te zaprawki? ale wiadomo, chcesz miec dobrze to najpierw podkład, za litr podkładu zapłacisz jakies 50 zl


www.RGT.com.pl

piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

Re: problem z zaprawkami na borze

Post autor: piotrek1255 » wt lut 01, 2011 16:32

papiqu pisze:a jakie chcesz robić te zaprawki? ale wiadomo, chcesz miec dobrze to najpierw podkład, za litr podkładu zapłacisz jakies 50 zl
normalne zrobione przezemnie pedzelkiem tylko chce dac pod to podklad tlyko jaki? gdzie taki kupie specjalny pod farbe samochodowa?



Awatar użytkownika
papiqu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr lis 18, 2009 20:44
Lokalizacja: Tomaszów Lub. (LTM)
Kontakt:

problem z zaprawkami na borze

Post autor: papiqu » wt lut 01, 2011 16:37

ale mi chodzi o elementy :) podklad mozesz i najtanszy kupic, aby ci przykryło (Tylko nie zapomnij zmatować bo nie bedzie sie trzymać). a specjalny podklad kupisz w mieszalni farb samochodowych.


www.RGT.com.pl

piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

Re: problem z zaprawkami na borze

Post autor: piotrek1255 » wt lut 01, 2011 23:30

papiqu pisze:ale mi chodzi o elementy :) podklad mozesz i najtanszy kupic, aby ci przykryło (Tylko nie zapomnij zmatować bo nie bedzie sie trzymać). a specjalny podklad kupisz w mieszalni farb samochodowych.
elementy to nad tylna tablica rejestracyjna kawalek klapy kilka purchli wlasnie jak to zmatowic zeby farba nie odpadla?



Awatar użytkownika
papiqu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr lis 18, 2009 20:44
Lokalizacja: Tomaszów Lub. (LTM)
Kontakt:

problem z zaprawkami na borze

Post autor: papiqu » śr lut 02, 2011 00:28

no żeby to ładnie wyglądało, to najlepiej całą klape zamiast takie ciapki robić... ale jeżeli chcesz sie tak bawić, to obczyść to nożem, bo szlifierką to tylko gorzej mozesz tylko za duzo spilowac i zamiast ciapki wyjdą ci potem ciapy. dobrze by bylo jakbyś to zrównał szpachlem, najlepiej z aluminium, przetrzyj papierkiem, zamaluj podkładem, jak przeschnie to przetrzyj to papierem wodnym, tylko tak zeby nie poprzecierac i na koniec kolorem. Dobrze by bylo jakbyś mial taki mały pistolecik do zaprawek, ale takie cos około 100 zl bodajże kosztuje


www.RGT.com.pl

piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

Re: problem z zaprawkami na borze

Post autor: piotrek1255 » śr lut 02, 2011 01:44

papiqu pisze:no żeby to ładnie wyglądało, to najlepiej całą klape zamiast takie ciapki robić... ale jeżeli chcesz sie tak bawić, to obczyść to nożem, bo szlifierką to tylko gorzej mozesz tylko za duzo spilowac i zamiast ciapki wyjdą ci potem ciapy. dobrze by bylo jakbyś to zrównał szpachlem, najlepiej z aluminium, przetrzyj papierkiem, zamaluj podkładem, jak przeschnie to przetrzyj to papierem wodnym, tylko tak zeby nie poprzecierac i na koniec kolorem. Dobrze by bylo jakbyś mial taki mały pistolecik do zaprawek, ale takie cos około 100 zl bodajże kosztuje
a taka szpachla z aluminium jest droga gdzie to moge kupic? i zrobienie matu polega na polozeniu tej szpachli tak?



Awatar użytkownika
papiqu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr lis 18, 2009 20:44
Lokalizacja: Tomaszów Lub. (LTM)
Kontakt:

problem z zaprawkami na borze

Post autor: papiqu » śr lut 02, 2011 07:55

wszystko kupujesz tam gdzie farby i lakiery. ceny nie pamietam, ale kupujesz najmniejszą puszke. zrobienie matu polega na przetarciu papierem sciernym na gladko :)


www.RGT.com.pl

piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

Re: problem z zaprawkami na borze

Post autor: piotrek1255 » śr lut 02, 2011 09:35

papiqu pisze:wszystko kupujesz tam gdzie farby i lakiery. ceny nie pamietam, ale kupujesz najmniejszą puszke. zrobienie matu polega na przetarciu papierem sciernym na gladko :)
od dzieki za pomoc , sprobuje tak zrobic:)



Zablokowany

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości