Problem z zamkami tylnych drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

konrad93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lis 03, 2010 13:53

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: konrad93 » pt sty 28, 2011 22:42

Witam!
Mam problem z zamkami tylnych drzwi. Mianowicie nie mogę ich zamknąć mechanicznie po prostu drzwi ciągle są otwarte. Znalazłem na forum że na mrozie zamarza coś w tych zamkach i trzeba coś nasmarować, ale nie wiem co i jak mam rozebrać te drzwi? Mam rozebrać całe drzwi czy wystarczy tylko demontaż wkładki zamka? Proszę o pomoc i informacje jak rozebrać drzwi aby dostać się do tego problemu i co należy z tym zrobić.
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :-)



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: wojtas46 » sob sty 29, 2011 08:17

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=345887" onclick="window.open(this.href);return false;
W tym temacie powinieneś znależć odpowiedż



konrad93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lis 03, 2010 13:53

Re: Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: konrad93 » sob sty 29, 2011 12:17

Dzięki za tego linka wiele mi rozjaśnił, ale mam jeszcze problem z tym że jak dostanę się do zamka to czy mam go jakoś całego przesmarować czymś żeby nie zamarzał czy to zamarza jakaś jedna część. Oraz drugi problem jest taki, że w tym linku jest plik PDF w którym jest pokazane jak rozmontować drzwi ale nie ma pokazane jak zdjąć osłonę tych drzwi więc bardzo bym prosił o poradę jak to zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)



konrad93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lis 03, 2010 13:53

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: konrad93 » sob sty 29, 2011 14:21

Ok z tym już sobie poradziłem. Teraz wystąpił kolejny problem. Nie wiem jak wymontować tą Obrazek
blachę aby dostać się do wnętrza drzwi i do zamka oraz czy jest to możliwe bez wyjmowania szyby. Bardzo proszę o odpowiedź bo zimnooo brr.. i z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
zonda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 10, 2008 15:26
Lokalizacja: BI

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: zonda » sob sty 29, 2011 15:50

Może przydarzą się te linki:

http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/35/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564" onclick="window.open(this.href);return false;

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97566" onclick="window.open(this.href);return false;



konrad93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lis 03, 2010 13:53

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: konrad93 » sob sty 29, 2011 16:40

Odkręciłem już wszystkie śruby a dalej nie mogę wyjąć tej srebrnej blachy trzymają ją te 3 kołki
Obrazek
które są połączone z jakimś plastikiem, który chyba idzie do zamka i przez to nie mogę ich wyjąć. Co mam zrobić aby odłączyć to jakoś od tej blachy albo czy ktoś mógłby mi powiedzieć z czym ten plastik się łączy oraz jak dostać się do tego zamka? Z góry dzięki wielkie za pomoc!



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: wojtas46 » sob sty 29, 2011 17:16

Polukaj przy zamku , może tam trzeba coś odkręcić i wtedy wszystko wyjdzie



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: zikr6 » sob sty 29, 2011 19:05

te 3 kołki są od zamka.Musisz jeszcze odkręcić zamek i wyjąć wkładkę tak jak w przednich drzwiach.(śruba jest pod uszczelką drzwi-zgrubienie)Blacha jest na uszczelce samoprzylepnej dlatego tak ciężko odchodzi.A mocowanie szyby i szybę wyjąłeś?



konrad93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lis 03, 2010 13:53

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: konrad93 » sob sty 29, 2011 20:25

Szyby nie wyjmowałem ale odłączyłem ją od reszty tak, że nie jest z niczym połączona i można ją przesuwać ręcznie więc myślę że nie będzie w niczym przeszkadzać. A tej śruby nie widziałem musze spróbować ją jeszcze odkręcic



konrad93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lis 03, 2010 13:53

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: konrad93 » ndz sty 30, 2011 19:07

A czy wie ktoś co mogło stać się z tym zamkiem że nie można zamknąć tych drzwi. Jest po prostu tak jakby coś w tym zamku nie odbijało. Proszę o pomoc i z góry dziękuje :D



konrad93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lis 03, 2010 13:53

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: konrad93 » czw mar 03, 2011 13:57

Przepraszam że odnawiam tak stary temat ale udało mi się w końcu uporać z tym zamkiem tylko teraz pozostaje problem przy złożeniu. Robię wszystko tak jak myślę robiłem przy rozmontowywaniu ale szyba nie chce chodzić. Mam mechanizm ręczny do szyb. W temacie który wysłał mi wojtas46 pisze, że trudniej jest złozyć niż rozebrać i że trudno włożyć jest bolec. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić który bolec albo ktoś z doświadczeniem w sprawie drzwi mógłby mi opisać jak to złożyć. Z góry dziękuje i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: ciachotdi » ndz maja 19, 2013 20:30

czy wyciągać tą szybę w końcu czy nie bo juz sam nie wiem



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: Waqa » ndz maja 19, 2013 22:43

ciacho840 pisze:czy wyciągać tą szybę w końcu czy nie bo juz sam nie wiem
po co chcesz wyciągasz? Odpinasz od prowadnicy (jest na takie dwa kolki), zabezpieczasz np. taśmą samoprzylepną, żeby nie wpadła w drzwi i działasz co Ci się tam podoba...



Awatar użytkownika
goollfy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 14:35
Lokalizacja: mazowieckie

Problem z zamkami tylnych drzwi

Post autor: goollfy » śr cze 05, 2013 14:34

witam i podłącze sie ,a kto pomoże na mój problem -prawe tylne drzwi -jak robi się gorąco na dworze ,jak na słońcu postoi i sie nagrzeje to blokują mi się drzwi dopiero wielokrotne włączanie centralnego i jednoczesne ciągnięcie za klamkę wewnętrzną pwoduje że można je otworzyć. gdzie tkwi problem ?proszę o pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości