Mocowanie blend w opcji z halogenami

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
msvox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 20, 2009 21:21

Mocowanie blend w opcji z halogenami

Post autor: msvox » czw sty 27, 2011 14:50

Witam.

Mam pytanie do posiadaczy golfów mk3, które posiadają halogeny i blendy. Zabezpieczaliście blendy w jakiś szczególny sposób przed ich kradzieżą/zgubieniem?

Jeśli tak, to w jaki sposób? Przymierzam się w najbliższym czasie do montażu halogenów, blendy też posiadam i mając na uwadze to, że poprzednio jedna blenda zmieniła właściciela albo wypadła, chciałbym je jakoś zabezpieczyć. Obecnie zabezpieczenie jest prowizorką (spiąłem blendę ze zderzakiem za pomocą plastikowej obejmy - zipa, spełniła swoje zadanie raz, gdy blenda wyskoczyła na jakimś wyboju (dyndała sobie na tym pasku jak zatrzymałem samochód). Jakieś sugestie?


Kupię skrzynię biegów do mk3 1.8 ABS


HW97k+BT3-9x40E
VWG3 1.9TDI

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Mocowanie blend w opcji z halogenami

Post autor: skaktus » czw sty 27, 2011 16:32

Halogen montujesz na 2 różne śruby bo też łatwo zmieniają właścicieli. Jedną daj na płaski śrubokręt a drugą śrubę np. imbus. Potem blęndę krótką pomiędzy kierunkiem zabezpieczasz albo na opaskę albo tak jak ja to zrobiłem. Blendę rozkleiłem za pomocą noża. Potem sam tylni plastik potraktowałem wkrętem i przykręciłem do zderzaka. Dalej odkręciłem, jeśli uznałem że trzyma się odpowiednio. Po tym zabiegu, za pomocą niewielkiego śrubokręta, wytopiłem w przedniej części otwór, tak abym mógł po sklejeniu blenty odkręcać ją. I tak to u mnie wygląda. W sumie najlepszy sposób, bo wszystko inne to powodowały tylko tyle że gubiłem je ciągle.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości