Zablokowane drzwi - potrzebuję pomocy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mr.morty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 15:24
Lokalizacja: Biskupiec

Zablokowane drzwi - potrzebuję pomocy

Post autor: mr.morty » czw sty 27, 2011 14:02

Witajcie
Pytanie dotyczy samochodu Golf MK3 1,9 TD rocznik 93(modelowo 94) Variant CL
mam następujący problem: centralny zamek przestał reagować na kluczyk, wkładka natomiast ma wyraźne zamiary wysunąć się(ale jeszcze się trzyma). Wczoraj zamknąłem samochód normalnie, kluczykiem, dziś natomiast nie dało się już go otworzyć. Kluczyk obraca się bez żadnego oporu(kilkadziesiąt wykonanych prób). Od strony pasażera zamek nie działa a zamek(zewnętrzny) od klapy jest zablokowany ze względu na próbę włamania.
Podobna sytuacja zdarzyła mi się jakieś 2 lata temu - wraz z kolegą udało nam się zsunąć szybę od pasażera. Obecnie na mrozie szyba nie reaguje - nie pomaga odtłuszczenie szyby i gumowe rękawice. Czy ma ktoś z was jakiś małoinwazyjny sposób na otwarcie tego złomu?
Sprawa jest pilna bo mieszkam na przedmieściach i mam spory kawałek do pracy.


Moryc, opowiedz mi prędko co tu zaszło!

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Zablokowane drzwi - potrzebuję pomocy

Post autor: nigol_jom » czw sty 27, 2011 14:16




mr.morty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 15:24
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Zablokowane drzwi - potrzebuję pomocy

Post autor: mr.morty » czw sty 27, 2011 14:44

ten temat przeczytałem, zresztą wszystkie o podobnej tematyce zanim założyłem swój.
Problem jest taki, że we wszystkich postach ten zamek działa a u mnie niestety nie.
Walczyłem znów z szybami - ruszają się ledwie ledwie więc tą drogą nie ma co iść bo pękną.


Moryc, opowiedz mi prędko co tu zaszło!

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Zablokowane drzwi - potrzebuję pomocy

Post autor: nigol_jom » czw sty 27, 2011 14:57

Masz w aucie 4 furtki więc skoro przednia jest zablokowana to bierz kawałek druta, pozaginaj i z tyłu próbuj.



Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

Zablokowane drzwi - potrzebuję pomocy

Post autor: tobi19761 » czw sty 27, 2011 16:00

Weż dratwe zrób na niej pentelke i z kolegą przeciśnijcie miedzy drzwiami a uszczelką ,pentelka zachacz o rygielek i wyciągnij!Mnie tak robił magik w czechach ja pod dyskoteką zatrzasnąlem kluczyki :bigok:


tobi

mr.morty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 15:24
Lokalizacja: Biskupiec

Zablokowane drzwi - potrzebuję pomocy

Post autor: mr.morty » czw sty 27, 2011 17:23

Wielkie dzięki
Po napisaniu tematu próbowałem powalczyć z szybami ale udało się jedną obniżyć o ok 0,5 cm - sposób ewidentnie na lato gdy nic nie przymarza. W tą szparę miedziany drucik z pętlą. Okazało się że centralny nie puszcza, więc potrzebne było dostanie się pod maskę i zabranie od dziada prądu.
Dopiero wtedy drucik z pętlą.
Znajomy który mi pomagał mówił, że w starym passacie to podważali drzwi od góry by powstała szpara między uszczelką a drzwiami.


Moryc, opowiedz mi prędko co tu zaszło!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości