nie działa elektryczna szyba pasażera...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: tomko91 » śr gru 29, 2010 18:50

Tak jak w temacie nie działa mi tylna szyba prawa przy drzwiach nie świeci się nawet światełko przełącznika do opuszczania i podnoszenia szyby nie wiem gdzie szukać przyczyny(takie auto już kupiłem). czy to wina silnika podnoszącego czy może czegoś innego? Na desce rozdzielczej swiecą się przyciski od sterowania szybą ale na drzwiach w których szyba nie działa już nie czy to może być wina jakiegoś bezpiecznika,kostki albo po prostu nie dochodzi tam zasilanie? proszę o rady nie wiem jak się za to zabrać :otepienie:


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: Paweł Marek » śr gru 29, 2010 19:54

Najpierw zajrzyj pod tapicerkę często ludzie wyjmują zepsuty mechanizm i podpierają szybę kołkiem. Potem dokładnie obejrzyj kabelki wchodzące do drzwi tam się najczęściej łamią. Wszystko opisano już na forum


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: tomko91 » śr gru 29, 2010 20:04

wiem szukałem już podobnych przypadków ale nie znalezłem tego co dolega mi... większość to ma problemy z nie zawsze działającymi szybami


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Wesoły_Kostek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 08, 2010 06:23
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: Wesoły_Kostek » wt sty 11, 2011 16:03

Zobacz wtyczkę na przejściu z drzwi do słupka może po prostu kable się złamały albo jak zdejmiesz ten dolny schowek i zajrzysz na prawo nad ta wtyczka tam powinna być masa z tej wtyczki zobacz czy się tak czasem nie odłączyła



Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: tomko91 » wt sty 11, 2011 19:55

kolego gdybyś mógł jaśniej jeszcze raz gdzie szukać tej masy?? przepraszam ale nie zrozumiałem :helm:


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Wesoły_Kostek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 08, 2010 06:23
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: Wesoły_Kostek » śr sty 12, 2011 15:16

Spoko :bigok: jak zdejmiesz ten mały schowek albo jak masz poduchę to ten normalny schowek i plastik ten co masz na dole w rogu, to powinieneś ujrzeć kable wychodzące z tej wtyczki i wtedy sprawdź czy któryś z tych kabli nie jest załamany
brązowy to jest masa tam. Zobacz czy nad tymi kablami co wychodzą z słupka masz takie brązowe coś :jezor: ( ja po lewej stronie to mam a po prawej nie wiem czy jest ale sprawdź) i jak to masz to zrób test weź sobie jakiś kabel zetknij go z ta masa co wychodzi z tych drzwi i wetknij tam do tego brązowego czegoś jeżeli czy się guzik zaświeci i szyba będzie działać to już nie muszę pisać co to oznacza :helm: Ja miałem natomiast tak ze sobie złamałem bolec z masy w tej kostce co idzie z drzwi do słupka i musiałem robić nowa masę dobrze ze zaraz nad tym jest te brązowe coś :jezor:



Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: tomko91 » śr sty 12, 2011 19:16

no ok wielkie dzięki rozumiem heh nie wiedziałem o co chodzi bo myslałem o jakim schowku na tyle mówisz :jezor: heh chodzi mi o tylną szybę bo ja mam 5d ale i tak rozbiorę tam tapicerkę i poszukam wszystkiego po drodze sprawdzę całą długość kabla od masy i wszystko co się da tylko żeby cieplej było dzięki wielkie kolego Wesoły_Kostek pozdrawiam :bigok:


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Wesoły_Kostek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 08, 2010 06:23
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: Wesoły_Kostek » śr sty 12, 2011 23:49

A no faktycznie chodzi i tylne drzwi :jezor: :jezor: hehe Ale sprawdź ta masę bo całkiem możliwe ze nie ma masy po prostu :jezor: :jezor:



PrzemyslawBe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 21:54

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: PrzemyslawBe » ndz sie 28, 2011 22:11

witam serdecznie.
Nowy posiadacz golfa IV 1.6(tzn golfik jest żony :) - no i powstał problem, spadła szyba po stronie pasażera - na99% linka. Opuściła się szybka z elektryczną gracją definitywnie, no i musiałem rozbierać boczek. PRAWIE mi się udało. Stanąłem na etapie tego blaszanego panelu który po odkręceniu wszystkich śrub nie chce wyjść. Coś go blokuje. ktoś już coś takiego "przewalczał"?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie działa elektryczna szyba pasażera...

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 28, 2011 22:32

Użyj Proszę wyszukiwarki wszystko znajdziesz, masz tam po prostu nity i może urwały się uchwyty nie linka. Ponieważ wszystko to jest opisane zamykam. I na przyszłość nie pytaj w temacie o mk3 jeśli rzecz dotyczy mk4


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości