Dziwny problem z drzwiami pasażera GOLF III

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

morderrca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 08, 2011 15:01

Dziwny problem z drzwiami pasażera GOLF III

Post autor: morderrca » sob sty 08, 2011 15:18

Witam!

Od czas u gdy kupiłem swojego golfa 3, mam problem z przednimi drzwiami od pasażera.
Na początku nie mogłem otwierać tych drzwi ani od zewnątrz ani od wewnątrz, natomiast klucz wchodził normalnie i się przekręcał.
Auto było u dwóch mechaników. Pierwszy pomimo ściągnięcia tapicerki z drzwi i otworzenia ich, nie mógł zdiagnozować problemu, ponieważ po wciśnięciu przycisku blokowania otwarcia drzwi i ponownym go podciągnięciu nie da się ich już otworzyć w żaden sposób. Mechanik stwierdził że to zamek, więc kupiłem nowy i zawiozłem auto po jakichś dwóch tygodniach do innego mechanika. Tam był ten sam problem nawet z nowym zamkiem. Z tym że gdy tapicerka nie była założona to można było normalnie otwierać drzwi i z zewnątrz i wewnątrz. Przy lekko dokręconej tapicerce również można te drzwi otwierać z tym, że klamkę muszę nacisnąć lekko do dołu i pociągnąć. Wtedy drzwi się otwierają bez problemu.

Problem w tym, że chcę tą tapicerkę dokręcić aby nie latała, lecz gdy to zrobię to nie będę mógł otwierać drzwi.

drugi mechanik stwierdził, że to wina cięgna bo jest za bardzo zgięte. A możliwe, że również coś z klamką.

Jeżeli miał ktoś podobny problem ze swoim golfem to proszę o pomoc, bo wożenie ludzi jak w taksówce staje się męczące.

Mój golf to 1,9 TD, 5 drzwi, 1993 rok.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dziwny problem z drzwiami pasażera GOLF III

Post autor: Paweł Marek » pn sty 10, 2011 10:53

tapicerka może blokować właśnie cięgno od klamki wewnętrznej i może się tak dziać, ale to juz sam musisz to sprawdzić, może cięgno jest źle poprowadzone albo zagięte - przez co za krótkie. A jeśli chodzi o samą klamkę zewnętrzną to zdarza się tak przy klamkach podróbach że ramię naciskające dźwignie otwierającą zamka ma za mały skok, jak wyjmiesz klamkę zobaczysz o co chodzi. W każdym razie to bardzo proste i dziwię się że mechanik nie pomógł.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

morderrca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 08, 2011 15:01

Re: Dziwny problem z drzwiami pasażera GOLF III

Post autor: morderrca » pn sty 10, 2011 22:43

Paweł Marek pisze:tapicerka może blokować właśnie cięgno od klamki wewnętrznej i może się tak dziać, ale to juz sam musisz to sprawdzić, może cięgno jest źle poprowadzone albo zagięte - przez co za krótkie. A jeśli chodzi o samą klamkę zewnętrzną to zdarza się tak przy klamkach podróbach że ramię naciskające dźwignie otwierającą zamka ma za mały skok, jak wyjmiesz klamkę zobaczysz o co chodzi. W każdym razie to bardzo proste i dziwię się że mechanik nie pomógł.

Czasami mi się wydaje, że w moim mieście nie ma porządnego mechanika. I już na pewno nie jest nim ten pierwszy.
Choć następny poprosił mnie abym podskoczył na najbliższy szrot i stamtąd wziął cięgno z tego golfa, którego niestety właściciele szrotu nie mieli.

A możesz mi powiedzieć o co chodzi w tej wypowiedzi:
że ramię naciskające dźwignie otwierającą zamka ma za mały skok, jak wyjmiesz klamkę zobaczysz o co chodzi.
Tak naprawdę nie jestem za bardzo obeznany w mechanice, ale z chęcią sam bym spróbował ten problem zlikwidować. Więc jeżeli udzielisz mi jakichś wskazówek jak to zrobić to będę bardzo wdzięczny.

Jeżeli możesz to powiedz proszę czy wyprostowanie tego cięgna odniesie zamierzone rezultaty? Bo za bardzo nie wiem gdzie takie cięgno mogę dostać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości