wymiana nagrzewnicy golf mkII gti 16v z klimą?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kari-001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw mar 08, 2007 17:56
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

wymiana nagrzewnicy golf mkII gti 16v z klimą?

Post autor: kari-001 » śr gru 29, 2010 22:48

witam, ogrzewanie działa bardzo słabo mimo iż węże idące do nagrzewnicy są gorące, sądze że to nagrzewnica? miał ktoś podobny problem w wersji z klimą? czy to może byc cos innego niz nagrzewnica i czy nagrzewnica do wersji z klimą i bez jest taka sama? i czy jakieś większe trudności sprawia wymiana jej? proszę o porade

dodam jeszcze że od strony komory silnika nie mam żadnych zaworków układ nie jest zapowietrzony słabe ogrzewanie jest w sumie odkąd go kupiłem..



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

wymiana nagrzewnicy golf mkII gti 16v z klimą?

Post autor: tomek mk2 BDE » ndz sty 02, 2011 15:40

w obudowie nagrzewnicy sa blaszane klapki z otworami ktore pokryte sa czyms jakby gabka, mozliwe ze ta gabka sparciala i klapka nie spelna swojego zadania.tak czy inaczej trzeba rozebrac nagrzewnice a wiaze sie to z zdemontowaniem calej deski rozdzielczej. tak jest najszybciej(jezeli ktos wie jak to robic)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wymiana nagrzewnicy golf mkII gti 16v z klimą?

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 02, 2011 18:11

akurat w mk2 ściganie deski jest zbędne opisy sa wszystkiego na forum, przy klimie jak nie chcesz rozszczelnić trzeba odpiąć metalowe zatrzaski łączące kanał od strony wentylatora i wówczas wyjmować obudowe nagrzewnicy - gdyby trzeba było zmieniać, a do klapki z gąbkami dostęp jest od przodu odkręcić dekiel przed nagrzewnicą trzeba.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kari-001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw mar 08, 2007 17:56
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

wymiana nagrzewnicy golf mkII gti 16v z klimą?

Post autor: kari-001 » sob sty 08, 2011 10:55

wymiana zakończona powodzeniem, nagrzewnica standardowa jak do wersji bez klimy musialem tylko poodkrecac śruby od deski rozdzielczej ale nie ściągałem jej bo niebylo takiej potrzeby.. gąbki na klapkach też nowe ponaklejałem po tamte się rozsypały



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości