elektryczna szyba kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

snabollskrieg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 05, 2010 19:34

elektryczna szyba kierowcy

Post autor: snabollskrieg » pn gru 27, 2010 21:39

witam, problem jest taki- golf mkIII 1,9 GTD SPECIAL, VARIANT, full opcja, problem z szybą od strony kierowcy- przez przypadek na parkingu opuściłem wszystkie szyby z kluczyka centralnym zamkiem, zamykając wszystkie szyby się zamknęły, jednak szyba kierowcy po paru cm utknęła. Próbowalem kilka razy, za kazdym razem w pewnym momencie się blokowała. Spanikowany, na nartach 100 km od domu na mrozie, udało mi sie jakoś ręcznie ją dociągnąć do samej góry, w miarę się to trzyma- jednak widzę że trochę chodzi na boki, jakby wypadła z jakiejś szyny, albo coś w ten deseń. Po naciśnięciu przycisku opuści się troche i tak zostanie ( co gorsze dzieję się to czy nacisnę podnoszenie czy opuszczenie O_o) Słychac przy tym dźwięk jakby zgrzytania, tak jakby coś się źle nawijało. Krótka piłka jest taka- czy można jakos samemu dotrzec do tego mechanizmu ( bo pod boczkiem drzwi jest jeszcze kupa blachy), ewentualnie polećcie kogoś kto w krakowie to szybko i tanio naprawi bo w środę ruszam w trase i troche strach czy to nagle nie poleci w dół:) Z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

elektryczna szyba kierowcy

Post autor: michalqqr » pn gru 27, 2010 22:40

snabollskrieg pisze:czy można jakos samemu dotrzec do tego mechanizmu
bez problemu szukaj fotoporady w FAQ
snabollskrieg pisze:bo pod boczkiem drzwi jest jeszcze kupa blachy
hmm? niemożliwe ;)


ogólnie to na moje postrzępiła Ci się linka ratuje Cie wymiana mechanizmu lub jeśli masz czas i zdolności linka od roweru i mozna dorobić ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

elektryczna szyba kierowcy

Post autor: Paweł Marek » wt gru 28, 2010 00:15

dokładnie, podróba mechanizmu z linką 7-8 dych od Toprana przekładasz silnik do niej i wszystko hula


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

klex1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 17, 2009 12:25
Lokalizacja: Warszawa

elektryczna szyba kierowcy

Post autor: klex1 » czw gru 30, 2010 17:19

Dokładnie, miałem to samo. Poszła mi część linki odpowiedzialna za podnoszenie. Zakupiłem mechanizm kompletny Toprana za 7 dych (chyba) i wszystko działczy. Problem był tylko z założeniem szyby z powrotem - regulowałem ją blisko 2h, żeby wszystko poprawnie chodziło, bo się przycinała, jak była niewyregulowana... Tyle przekleństw, to chyba w życiu z siebie nie wyrzuciłem. ;)
Ale da się to zrobić samemu, trzeba tylko pamiętać o tym, by sprawdzić, czy wszystkie śruby od silnika odkręciliśmy, żeby nie narobić sobie biedy, a przy ich przykręcaniu robić to z wyczuciem, bo ten plastik jak jest zimny, to lubi pękać, jak za mocno się przykręca.
Powodzenia. :)


[url=http://ataraxia.wrzuta.pl/audio/eakvcc4hkp/the_prodigy_-_diesel_power][img]http://r9.fodey.com/2046/61a3a48da0b74e018a946fbf80536f52.0.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości