szron na szybach i skraplająca sie woda

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sesil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 28, 2010 14:58

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: sesil » wt gru 28, 2010 15:42

witam mam problem z moim golfe III kombi całą zimę mam rano szron na szybach od środka, ale to wszystkich razem z bocznymi, podczas ogrzewania auta szron zamienia się w wodę i pozostaje na szybach, wycierałem szyby do sucha wieczorem ale rano, kiedy był w nocy mróz znów miałem szron na szybach, w czasie jazdy a dzisiaj przejechałem 150 kilometrów po wytarciu bocznych szyb, miałem po kilku minutach z powrotem skraplając się wodę. nie wiem czego to może być przyczyna że auto ma tyle wody w środku?????

dbam o to aby dywaniki były suche podkładam gazety itp w zimę mam gumowe dywaniki

posiadam go dopiero pól roku tak wiec nie wiem czy zawsze tak z nim było.
nie wymieniałem filtra kabinowego, ale jak dzisiaj zerknąłem to na pewno jest pod szybą przednią od strony pasażera pod podszybiem
mam pytanie czy te bolce które, trzymają podszybie są jednorazowe czy można je zakładać ponownie i zauważyłem również ze plastik podszybia jest delikatnie pęknięty od strony szyby czy to w czym może przeszkadzać???????



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: wojtas46 » wt gru 28, 2010 19:39

Zmień filtr kabinowy i sprawdż czy nie jeżdzisz na obiegu zamkniętym , jeśli na zamkniętym to autko dużo bardziej paruje w srodku niż na obiegu otwartym



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: Paweł Marek » wt gru 28, 2010 22:00

sesil pisze:czy te bolce które, trzymają podszybie są jednorazowe czy można je zakładać ponownie
na ogół tak a jeśli się nie uda są dostępne w podróbach firmy Romix. Z tym że nie musisz ich wyjmować do zmiany filtra, wystarczy podszybie podgiąć do góry nic nie pęknie, no najwyżej ogrzać suszarką gdybyś to na mrozie robił.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: Johnatan » wt gru 28, 2010 23:01

JaK masz klime to ją włącz. Ustaw na środek temperature i ustaw obieg wewnętrzny.. Klimatyzacja osusza powietrza.. Nie bedzie ci goraco nie bedzie ci aż tak zimno a wszystko powinno być suche.. Dobrym wyjściem sa gumowe korytka i suchy dywan główny. :) Sprawdz też w jakim stanie masz folie w drzwiach.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
misiekk88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 14:51
Lokalizacja: SC
Kontakt:

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: misiekk88 » śr gru 29, 2010 00:25

Przy takich tamp jak panują teraz (poniżej5stopni) Klima się nie załancza :crazy:



Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: czarnykurczak » czw gru 30, 2010 14:33

sesil, masz szyberdach? Sprawdziłeś czy podłoga cała?


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Re: szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: mazt » czw gru 30, 2010 16:23

misiekk88 pisze:Przy takich tamp jak panują teraz (poniżej5stopni) Klima się nie załancza :crazy:
Dokładnie :)



sesil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 28, 2010 14:58

Re: szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: sesil » pt gru 31, 2010 12:02

Sprawdz też w jakim stanie masz folie w drzwiach.


witam dzięki wszystkim za odpowiedzi filtr będę wymieniał w najbliższym czasie,

o jakie folie chodzi?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: Johnatan » sob sty 01, 2011 12:58

Dla tego nie lubie klimatronic, wole manual bo robie co chce a klima sie słucha :) można ją wykorzystywać zimą tez, do odbmrazania lodu i odparowania :)

Jakie folie?

Gdy ściągniesz boczek drzwi (tapicerke) to na całe drzwi powinna być naklejona folia żeby odgrodzić środowisko zwenętrzne od wnetrzem kabiny. Żeby woda która wlatuje w drzwi przez szybe, wylatywała dołem drzwi a nie prosto tobie na tapicerke. Wogóle bez tej foli też jest głośniej w aucie :)
Obrazek

Krótka porada:
ściągasz boczek, zrywasz całą folie.
gdy na obrzeżach jest lepki klej jakby montażowy zostaw go! bierzesz byle jaką folie. proponuje grubą i docinasz do obrzeży drzwi tak żeby nie wychodziła z za tapicerki. Najlepiej naklejac na ciepło, drzwi muszą być ciepłe (temp pokojowa) naklejasz do tego wzmacniasz szarą taśmą. Potrzebne ci otwory na kalmke śruby wycinasz. Proponuje wszelkie wtrzaski na boczek powyciągać żeby powierzchnia klejona była płaska. Gdy nie ma tego kleju co napoisałem.. oczyść miejsce klejenia i kup klej w spreju.. też możesz wzmocnić taśmą szarą..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wesoły_Kostek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 08, 2010 06:23
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: Wesoły_Kostek » wt sty 11, 2011 15:57

Moim skromnym zdaniem masz poprostu dużo wilgoci w aucie. jak dużo jeździsz to dobrze poprostu załącz ogrzewanie na maxa i daj na nogi i uchyl sobie trochę szybę ja tak od czasu do czasu robię i problemu ze szronem na szybach w środku nie mam :D pozdro



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: norek111 » wt sty 11, 2011 16:32

Johnatan pisze:Dla tego nie lubie klimatronic, wole manual bo robie co chce a klima sie słucha :) można ją wykorzystywać zimą tez, do odbmrazania lodu i odparowania
manualna też nie zaskoczy poniżej 5 stopni


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: Johnatan » wt sty 11, 2011 19:59

Hmm. Powiem szczerze. Nie mam klimy.. ale w pracy mam Fiata Scudo i odpala klima nawet przy -20.

Ogrzewanie to zły pomysł.. to nie jest przycyzną że dużo jeździsz. Poprostu masz gdzieś źródło wilgoci (wody) jeżeli wybebeszysz samochód z dywanu i go wysuszysz.. i wilgoć powróci to gdzieś masz dziure.. myśle że sprawdzenie tych foli to hmm najprostsza sprawa.. Mój kolega w mk3 ma wklejaną tylną szybe, tak mu wkleili że mu góra leci.. i jeździ z tym caly czas i ma na szybach normelnie kostki lodu jak z kostkarki :D


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wesoły_Kostek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 08, 2010 06:23
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: Wesoły_Kostek » śr sty 12, 2011 15:05

Mi chodziło oto ze jak dużo jeździ to dobrze szybciej mu ta wilgoć wyparuje :jezor:
Wilgoć pojawia się bardzo szybko w aucie a szczególnie w zimę gdzie wnoszony do auta jest śnieg na butach, są np. robione krótkie trasy gdzie samochód nie zagrzeje się jeszcze dobrze, szyb się nie otwiera żeby szybko samochód zagrzać a porostu czasami trzeba ta szybkę uchylić pomarznąć trochę :jezor: ale wilgoć wyeksmitować z auta. Ale z tymi drzwiami tez sprawdź bo na przykład ja już foli nie mam i woda mi się lala dosłownie strumieniem przez lusterko od strony pasażera. Wiec lusterko silikonem wysmarowałem na drzwi nakleiłem taśmę i jak na razie mam spokój :helm:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

szron na szybach i skraplająca sie woda

Post autor: Johnatan » śr sty 12, 2011 23:29

Tak.. zgodze sie.. ale jak dwyan jest przesiągniety.. to nawet palnik go nie wysuszy..:D:D rozumiem że zawilgocenie ale nie mokra szmata..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości