Philips DiamondVision

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TDIfan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: pn cze 16, 2008 09:38
Lokalizacja: Kościerzyna / pomorskie
Kontakt:

Re: Philips DiamondVision

Post autor: TDIfan » wt gru 28, 2010 10:11

kupiłem u tego sprzedawcy - komplet bodajże nieco ponad 60zł..
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=17791348" onclick="window.open(this.href);return false;
jak będę miał pod ręka aparat to postaram się cyknąć jakieś fotki :)

PS. Jeśli to możliwe to chyba przydałoby się tytuł tematu zmienić bo zrobił sie niezły zbiór informacji na temat żarówek (niekoneicznie DiamondVision) :bajer:


.: GOLF MK4 TDI GTI EXCLUSIVE :.

"Podczas deszczu, gdy wiatr wieje słychać Opla, jak rdzewieje" ;)

Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Philips DiamondVision

Post autor: michaltrzebnica » śr gru 29, 2010 11:24

ja takze kupilem u tego sprzedawcy i wszystko jest jak najbardziej wporzadku. powiedz mi jeszcze TDIfan czy H1 zakladales do swiatel dlugich ? mam u siebie ala mk IV i zmienilem tylko mijania jak narazie na tungsramy +90 wiec teraz czas na drogowe.



Awatar użytkownika
TDIfan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: pn cze 16, 2008 09:38
Lokalizacja: Kościerzyna / pomorskie
Kontakt:

Philips DiamondVision

Post autor: TDIfan » śr gru 29, 2010 11:31

Tak H1 dawalem na długie, przy okazji kupilem tez H4 do audi A4. Z wszystkich jestem zadowolony, sprzedawca rewelacyjny, błyskawiczna i tania wysyłka :)


.: GOLF MK4 TDI GTI EXCLUSIVE :.

"Podczas deszczu, gdy wiatr wieje słychać Opla, jak rdzewieje" ;)

Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Re: Philips DiamondVision

Post autor: trepson_vlcrew » sob kwie 23, 2011 18:25

duzo czytalem ale chce w koncu fachowej odpowiedzi
chce dobrej zarowki zeby bylo dobre swiatlo, skuteczne i efektownie wygladalo
w moim golfie mk 4 mam normalne standardowe lampy na zwykle zarowki halogenowe i pytam sie was o 3 rodzaje zarowek chce pomocy ktora wybrac.
a więc:
-Blue Vision ULTRA H7 PHILIPS
-ZAROWKA PHILIPS H7 S NIGHTGUIDE
-ZAROWKA PHILIPS X-TREME POWER H7

bardzo mi na tym zalezy
z gory dzieki ^^


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » sob kwie 23, 2011 19:03

Blue Vision Ultra - przerost ceny nad możliwościami. Równie dobrze można kupić żarówki no-name z podobnie niebieską bańką i będzie to samo. Światło nawet w 10% nie przypomina xenona 4300 nie mówiąc już o 5000. W porównaniu do oryginalnego xenonu światło wciąż jest żółte. W nocy na mokrej drodze światło ginie w asfalcie. Ta żarówka to podana w nowym opakowaniu Blue Vision dla wyciągnięcia kasy.

Night Giude - ciekawa żarówka, niektórzy chwalą, niektórzy narzekają. Testowałem i ciekawa jest barwa - trzy różne kolory ale nic więcej. Jakoś nie zauważyłem super lepszego oświetlenia. Trzeba uważać bo są dwa typy tych żarówek - do soczewek z inaczej ułożonymi "filtrami" a do zwykłego odbłyśnika inaczej. Jeśli kupisz taką do odbłyśnika i włożysz do soczewki to kolory będą przestawione.

Nalezy też uważać na słowo "filtry" bo to co zabarwia światło to nie żadne filtry tylko lakier o danej barwie.

X-Treme - całkowity przerost ceny nad możliwościami. Są żarówki innych producentów dające takie same rezultaty w dużo niższych cenach. Płacisz za firmę. W dodatku masz dwie wersje żarówki - +80% i +100 %. Różnica między nimi polega na opakowaniu, innej główce żarówki ale osiągi (zmiana o 20%) jest mierzalna jedynie w odpowiednich laboratoriach, ty nic nie zauważysz, ale kasy więcej wydasz na nową +100%.

Jest wiele żarówek dających dobre światło w niskich cenach i co ważne, mają one wyższą żywotność niż Philips itp. Przeczytaj w temacie opinie o innych markach, wtedy się dowiesz co i jak, bo teraz tak naprawdę nic nie szukałeś.

Poszukaj również tematów o zakładaniu przekaźników, bo to też wiele znaczy.



Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Philips DiamondVision

Post autor: trepson_vlcrew » ndz kwie 24, 2011 10:23

dzieki za informacje...
duzo sie dowiedzialem ale na to wychodzi ze zadna nie jest godna polecenia ktora mozna kupic...


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » ndz kwie 24, 2011 12:45

Są godne polecenia, piszą o nich w tematach, ja też o nich pisałem. Zwą się Tungsram +90%. Nie uzyskasz z nich światła niebieskiego ani "ala" xenon, jednak świecą na poziomie X-Treme a koszt H1 to 10 zł a H7 to 20 zł sztuka a to znacznie taniej niż Philips. Tungsram produkuje też żarówki typu BlueVision pod nazwą Sport Blue BLUIsh które dają takie samo światło jak BV a kosztują również 10 zł H1 i 20 zł H7.



Profesjonalista
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 08:45

Philips DiamondVision

Post autor: Profesjonalista » ndz kwie 24, 2011 14:38

no to po swietach az sie przejade do osiedlowego motoryzacyjnego i zobaczymy czy sa takie Tungsramy ; )



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » ndz kwie 24, 2011 16:21

Tych +90% nie widziałem ani na stacjach ani w sklepach, jedynie standardowe. Ja swoje zamawiałem na allegro.



Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Philips DiamondVision

Post autor: scooby99 » pn kwie 25, 2011 20:21

Profesjonalista pisze:no to po swietach az sie przejade do osiedlowego motoryzacyjnego i zobaczymy czy sa takie Tungsramy ; )
Jak kupisz to koniecznie daj znać jak świecą... :)



Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Philips DiamondVision

Post autor: trepson_vlcrew » pn kwie 25, 2011 20:55

dokladnie daj znac ja tez jutro moze pojde i zakupie mozliwe tez jakies fotki


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » wt kwie 26, 2011 10:40

Ja foto nie mam, ale mają jaśniejszą barwę od standardowych żarówek, świecą mocniej niż Philips Premium +30%, nie zauważyłem żeby świeciły gorzej od NightBreaker i X-Treme.

Ale jak pisałem - muszą być przekaźniki zamontowane. Jak ich nie ma to wielkiej różnicy nie będzie. U mnie w golfiaczu było bez przekaźnika 11,6V, po montazu mam 13,89 i jakieś dwa razy więcej światła.



Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Philips DiamondVision

Post autor: scooby99 » wt kwie 26, 2011 10:58

skaktus pisze:Ja foto nie mam, ale mają jaśniejszą barwę od standardowych żarówek, świecą mocniej niż Philips Premium +30%, nie zauważyłem żeby świeciły gorzej od NightBreaker i X-Treme.

Ale jak pisałem - muszą być przekaźniki zamontowane. Jak ich nie ma to wielkiej różnicy nie będzie. U mnie w golfiaczu było bez przekaźnika 11,6V, po montazu mam 13,89 i jakieś dwa razy więcej światła.
A właśnie inna sprawa napięcie na kostce. Faktycznie trzeba najpierw je zmierzyć...
Ja przekaźników nie mam, a X-Tremy świecą mi duuużo jaśniej od standardowej żarówki. Dużo młodsze auta mają słabsze światła. Jeżdżę już na nich półtora roku i nie żałuje wydanych $.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » wt kwie 26, 2011 12:04

Prawidłowe napięcie + X-Treme = dużo światła. U ciebie żarówki wytrzymały półtora roku, to dużo, ale też jest dowodem że masz za niskie napięcie. Takie żarówki przy jeździe w dzień nie wytrzymują więcej niż pół roku.

No chyba że śmigasz na dystasach 5 km dziennie, wtedy i 2 lata przejeździsz.

A czy żałujesz czy nie to już inna sprawa, X-Treme są drogie a Tungsram dużo tańszy a efekt taki sam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości