Problem ze stacyjką

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TheMatiss
Grupa Wielkopolska
Grupa Wielkopolska
Posty: 190
Rejestracja: śr gru 01, 2010 17:41
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.

Problem ze stacyjką

Post autor: TheMatiss » śr gru 22, 2010 22:23

Witam.Mam problem ze stacyjką w swoim golfie III.Dzisiaj odebrałem go z przeglądu po kupnie, auto świeżo sprowadzone.Mechanik przyjechał nim do mnie i zwrócił uwage że jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia m.in stacyjka cieżko chodzi.Zgasiliśmy silnik i z troche większym wkładem siły udało sie odpalić.Odwiozłem go do domu i po powrocie do siebie chciałem jeszcze raz odpalić golfa, i tu pojawił się problem.Stacyjka utyka w położeniu zapalonych kontrolek i później ani drgnie.Co może być tego przyczyną?Jeszcze jedno pytanie.Nieda się też otworzyć bagażnika.Próbowałem użyć odmrażacza ale nic to niedało i teraz mam pytanie co może być przyczyną i czy bagażnik da się jakoś otworzyć od środka?


Mój mk4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=498319" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Problem ze stacyjką

Post autor: Marcin TDI » czw gru 23, 2010 17:35

da się otworzyć bagażnik od środka. Musisz złożyć tylną kanapę razem z oparciem,pózniej ściągasz tapicerkę z tylnej klapy i będziesz widział taki pręt od zamka. Musisz go szarpnąć do góry i powinien się otworzyć.

co do stacyjki to możliwe że kostka stacyjki jest już zdezolowana i dlatego ci przycina. Takostka jakieś 50zł kosztuje taka lepsza bo te tanie to co tydzień można wymieniać.


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Problem ze stacyjką

Post autor: wojtas46 » czw gru 23, 2010 17:41

Co do zamka bagaznika to psikaj wd i próbuj otwierać kluczykiem , moż się rozrusza . A przyczyna to pewnie zasyfiała wkładka i bardzo mało używany kluczyk do otwierania



Awatar użytkownika
TheMatiss
Grupa Wielkopolska
Grupa Wielkopolska
Posty: 190
Rejestracja: śr gru 01, 2010 17:41
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.

Problem ze stacyjką

Post autor: TheMatiss » czw gru 23, 2010 18:54

Dzięki za odpowiedzi.Auto jutro zaprowadze do mechanika i tam będziemy rozwiązywać problem stacyjki.Otworzyłem bagażnik od środka.Zamek popsikałem WD ale nadal nierusza.Ciekawa sytuacja wyszła z centralnym zamkiem.Gdy zamykam kluczykiem w lewych drzwiach to zamyka sie wszystko, ale otwierają tylko lewe drzwi reszta ani drgnie.Gdy zamykam zamkiem w prawych drzwiach zamyka się wszystko i otwiera się też wszystko czyli drzwi prawe i lewe klapka wlewu oraz bagażnik.Co może być przyczyną takiego zachowania centralki?


Mój mk4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=498319" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem ze stacyjką

Post autor: Paweł Marek » pt gru 24, 2010 10:28

winny jest włącznik w zamku drzwi lewych lub jego kabelek - kolor zielono czerwony lub zielony. Przytrzymując kluczyk w zamku w pozycji otwierania na tym kabelku ma pojawić się impuls plusowy. Przy zamykaniu na szaroczerwonym. Więc odciąg osłonę wiązki do drzwi, zobacz czy ten kabelek się nie złamał. Miernikiem sprawdź ten plus - niema - to włącznik do czyszczenia (robota po wyjęciu zamka - z lupą - chodzi o włącznik z 3 kabelkami nie z 4-ma). Jest plus- to jest przerwa na dalszym przebiegu kabla, pewnie gdzieś w okolicach skrzynki bezpieczników


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
TheMatiss
Grupa Wielkopolska
Grupa Wielkopolska
Posty: 190
Rejestracja: śr gru 01, 2010 17:41
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.

Problem ze stacyjką

Post autor: TheMatiss » pt gru 24, 2010 11:38

Paweł Marek, Dzięki za odpowiedź.Jak będe miał troche wolnego czasu to postaram się sprawdzić ten włącznik.


Mój mk4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=498319" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości