Spryskiwacze swiatel

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Spryskiwacze swiatel

Post autor: LordSpooky » pn gru 06, 2010 14:34

Witam,
Wczoraj pewien koles zaje..ł mi w zderzak i poszedl mi sprsykiwacz od strony kierowcy. Zlamal sie w srodku oraz pekla gorna oslonka (ten zakrywajacy plasticzek). Wymiane na nowy pokryje jego ubezpiecznie (sprawcy). Na jakiej wysokości zwrot moge liczyc w tym wypadku? Na allegro taki sprysk chodzi po 150 uzywka nigdzie nie widzialem nowek.



Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Spryskiwacze swiatel

Post autor: LordSpooky » wt gru 07, 2010 11:28

Nikt sie nie orientuje ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Spryskiwacze swiatel

Post autor: skaktus » wt gru 07, 2010 12:44

Kolego, skąd mamy wiedzieć gdzie zakupisz spryski ? Skąd mamy wiedzieć jak załatwi to ubezpieczyciel ? Jedź do ASO i tam ci zrobią jak trzeba oryginalnymi częściami a resztą niech martwi się ubezpieczyciel.

A to jak się umówisz z ubezpieczycielem to już twoja kwestia.



Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Spryskiwacze swiatel

Post autor: LordSpooky » wt gru 07, 2010 13:16

Czuje sie bezpodstawnie, pretensjonalnie zaatakowany. Pytam, bo może ktos wymieniał i wie ile takie coś kosztuje jeżeli chodzi o nowe spryskiwacze, bo jak dodalem wyżej nigdzie nie widze nowych. Do ASO ma kawal drogi. Proszę zamknąc ten temat bo będzie rodził zaraz zapewne niepotrzebne odpowiedzi i dyskusje.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Spryskiwacze swiatel

Post autor: Kamel » wt gru 07, 2010 15:53

LordSpooky ten spryskiwacz składa się z kilku części..
Która dokładnie Ci pękła - poza zaślepką w zderzak?

Tak na szybko to koszta w GETem są takie:
- cylinderek tłoczący - 97,00zł
- dysza spryskiwacza - 47,13zł
- zaślepka - 50,52zł

Tak więc koszt całości to ok. 200zł..
I wg mnie głupotą byłoby kupno używanego spryskiwacza z Allegro, gdzie za nowy płacisz tyle samo i masz pewność, że jest 100% sprawny i nie popsuje się po miesiącu użytkowania..

A to ile Ci wyliczy ubezpieczyciel to już inna bajka..

No i to, co zrobisz to Twoja decyzja i sprawa..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Spryskiwacze swiatel

Post autor: LordSpooky » wt gru 07, 2010 16:11

I własnie o coś takiego mi chodziło.
Jeżeli chodzi o uszkodzenie to sprawa wygląda tak, ze zaslepka padła, dysza zlamana i chyba cylinderek rownież tak więc całość. Kupowanie czegoś co jest używane nie wchodzi u mnie w rachubę ponieważ wyznaję taką samą filozofię ja Ty Kamel,. Dziekuję Ci jeszcze raz za odpowiedź o coś takiego mi chodziło. Pomogłeś;-)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Spryskiwacze swiatel

Post autor: skaktus » wt gru 07, 2010 17:35

LordSpooky pisze:Czuje sie bezpodstawnie, pretensjonalnie zaatakowany. Pytam, bo może ktos wymieniał i wie ile takie coś kosztuje jeżeli chodzi o nowe spryskiwacze, bo jak dodalem wyżej nigdzie nie widze nowych. Do ASO ma kawal drogi. Proszę zamknąc ten temat bo będzie rodził zaraz zapewne niepotrzebne odpowiedzi i dyskusje.

Kolego, jedziesz do ubezpieczyciela i on cie kieruje do stacji napraw a każda ma inne ceny. Wystarczyło zadzwonić i się dowiedzieć. Znajomemu naprawę Peugeota 206 po czołówce - wymiana nadkoli, lamp, zderzaka, maski i chłodnicy wycenili na 18 tyś (gdzie auto można kupić za 10 000 zł) zł i to zrobili mu na serwisie wskazanym przez ubezpieczyciela a on niczym się nie zajmował.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości