strasznie głośno w środku

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gajner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 29, 2010 10:24

strasznie głośno w środku

Post autor: gajner » czw gru 02, 2010 21:37

witam

od tygodnia mam Golfa 3 1.9 TD z 94r.
wcześniej jeździłem fordem mondeo z 93r fordy wiadomo mają jaką mają opinię... ale byłem w nim przyzwyczajony do wygody... wygodne fotele fajnie się prowadzi miękkie zawieszenie... nic nie puka nic nie trzeszczy...
A w golfie jest tak sobie... owszem jak na ten klekoczący silnik to nie powiem podczas jazdy w kabinie aż się tak go nie słyszy... ale strrasznie mnie denerwuje ze na około wszędzie trzeszczą jakieś plastiki... a to w desce rozdzielczej a to w drzwiach a to coś w bagażniku a nawet w podsufitce.... zawieszenie też jest dosyć twarde... szczególnie teraz na tych nierównych drogach od śniegu jest to odczuwalne i jeszcze bardziej przez to wszystko wszędzie w środku trzeszczy...
wcześniej na co dzień nie miałem do czynienia z golfami a u innych nie zwracało się na to uwagi...
Jak jest u Was? czy to normalka w golfach ? czy to u mnie tylko tak się dzieje :otepienie:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

strasznie głośno w środku

Post autor: Haki » czw gru 02, 2010 21:42

Kolego PRIMO - Golf zawsze był uważany za autko twardsze od pozostałych w swojej klasie...
Po DRUGIE - rok 94 więc plastiki nabrały luzów ... z wiekiem ( poczekaj do wiosny ) albo jak masz garaż i trochę wolnego czasu i :kufel: możesz się pokusić za tzw dopieszczenie swojego golfika .
Nowe spinki w tapicerce , po dokręcanie wkrętów mocujących plastiki , jakieś maty wygłuszające itp zabiegi i będzie lepiej.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

strasznie głośno w środku

Post autor: jhosef » pt gru 03, 2010 16:46

gajner, auto ma swoje lata. Do tego ludziki demontując elementy tapicerki a to uszkodzi coś, a to zgubi zapinkę, śrubkę, oj to mi pękło itp. Musisz stopniowo rozbierać auto i szukać problemów. Ja praktycznie wyeliminowałem wszystkie dźwięki z tapicerki prócz szybra. On jest do wymiany a że mi się nie chciało a teraz pogoda nie pomaga więc na razie zostaje. Musisz lokalizować gdzie hałasuje i zdemontować. Może się okazać, że np tapicerka na drzwiach nie ma wszystkich spinek albo np z tyło ktoś źle boczek założył - jak u mnie. Czasem można znaleźć różne dziwne przedmioty pozostawiane i tłuką nieco - np u mnie pod kanapą trochę się walało.
Ale to sprawa na ciepłe dni. Na mrozie nie radzę nic demontować. Z resztą na mrozie niektóre rzeczy się wzmagają, nawet w nowszych autach zaczyna skrzypieć.
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 21:12 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gajner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 29, 2010 10:24

strasznie głośno w środku

Post autor: gajner » pt gru 03, 2010 21:03

macie racje
w przyszlym tygodniu ma byc cieplej to sie troche moze z tym pogrzebie
dzieki za rady
Haki :pub:
jhosef :pub:



Awatar użytkownika
Golfiarz MK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:08
Lokalizacja: Gdynia

strasznie głośno w środku

Post autor: Golfiarz MK2 » ndz gru 05, 2010 20:47

gajner, Nie przejmój się, zrób tak jak Ci polecili Forumowicze, z czasem docenisz Golfy i zaczniesz czerpać przyjemność z jazdy swoją trujeczką :bigok:


Czysta droga przed sobą i MK 2, czy jest coś piękniejszego?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=370964" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam brewkę do grilla na 4 lampy
Filmik o moim http://www.youtube.com/watch?v=vgbp54UbDQY" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gajner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 29, 2010 10:24

strasznie głośno w środku

Post autor: gajner » ndz gru 05, 2010 22:07

dzięki :pub: w wolnym cieplejszym czasie popracuje nad tym i mam nadzieje ze tak bedzie :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości