Problem z ogrzewaniem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Problem z ogrzewaniem

Post autor: Adjanek » ndz gru 05, 2010 12:29

Witam. Ostatnio wymieniłem płyn chłodzący w moim golfie tzn spuściłem wodę i za jakiś dzień dopiero wlałem płyn chłodzący. Wczoraj pierwszy raz po wymianie płynu nim jeździłem i zauważyłem że ogrzewanie nie działa podobnie jak wskaźnik temperatury cieczy. Ponieważ jestem młodym kierowcą a to moje pierwsze auto nie mam praktycznie żadnej wiedzy na temat eksploatacji samochodu i wszystkiego uczę się od podstaw. Gdy wlewałem płyn to nie odpowietrzałem od razu układu chłodzenia bo o tym nie wiedziałem. Zrobiłem to dopiero dzisiaj(przed chwilą) po tym jak przeczytałem na forum że taka może być właśnie przyczyna niedziałającego ogrzewania. Nic to jednak nie dało:/ Zanim spuściłem wodę to ogrzewanie jeszcze działało bo sprawdzałem.
Jeśli chodzi o odpowietrzanie to robiłem to tak: ustawiłem ogrzewanie na max, odkręciłem korek zbiorniczka wyrównawczego, uruchomiłem silnik na jakieś 30-60 minut.
Proszę o pomoc! Gdyby nie fakt że jest zima to bym puścił na to bąka... Ale jak wczoraj przejechałem 50km w takiej lodówie to naprawdę masakra:/ Dodam że jak odpowietrzałem dzisiaj układ to parownik także był zimny cały czas(bo chyba powinien się nagrzać prawda?)



Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Problem z ogrzewaniem

Post autor: karol83 » ndz gru 05, 2010 14:33

Sprawdź czy węże do nagrzewnicy są ciepłe i czy chłodnica jest zimna. Ile płynu ci weszło



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Re: Problem z ogrzewaniem

Post autor: Adjanek » ndz gru 05, 2010 14:42

Szczerze mówiąc to nie wiem które węże są od nagrzewnicy ale zaraz do tego dojdę i sprawdzę. Weszło około 3,5 litra ale jak dzisiaj odpowietrzałem to trochę się wylało i musiałem dolać. Odpowietrzałem najpierw na benzynie a potem przełączyłem na gaz ale parownik i węże od niego i tak były zimne. Zaobserwowałem że jak ustawie na ciepłe powietrze to trochę słabiej dmucha niż na zimnym ale ta różnica jest naprawdę mała...



Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Problem z ogrzewaniem

Post autor: karol83 » ndz gru 05, 2010 15:06

parownik cały czas zimny? zrób kilka fotek silnika je dodaj to pomogę ci zlokalizować usterkę



Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Problem z ogrzewaniem

Post autor: karol83 » ndz gru 05, 2010 15:10

Lub sciagni ksiązkie sam naprawiam golf 2



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Problem z ogrzewaniem

Post autor: Adjanek » ndz gru 05, 2010 23:00

Tak jak mówiłem sprawdziłem wcześniej węże od nagrzewnicy i wszystkie pozostałe w których powinien być płyn. Uruchomiłem silnik i zacząłem ściskać węże każdy po kolei. Te od parownika zaczęły się robić ciepłe a następnie parownik. Ciepłe powietrze także po chwili zaczęło lecieć:) Także już wszystko git! Musiałem wykorzystać okazję i trochę sobie polatałem po śniegu dlatego dopiero piszę. Dziękuję za pomoc karol83!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości