regulacja drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kryst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob paź 16, 2010 17:47
Lokalizacja: KONIN WLKP

regulacja drzwi

Post autor: kryst » pn lis 15, 2010 19:36

witam mam pytanie jak wyregulować drzwi pasażera w golfie 3 opuściły mi sie i trudno je tareaz otworzyc jest jakas metoda zeby to zrobic tak jak powinno byc



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

regulacja drzwi

Post autor: agrala » pn lis 15, 2010 19:48

Nic tam nie wyregulujesz, wytral Ci sie trzpien w zawiasie
Mozesz jedynie podregulowac tym elementem na slupku ktory zamyka zamek - musisz go opuscic.
Z tego co pamietam to w mk3 mozna bylo chyba wymienic zawiasy



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

regulacja drzwi

Post autor: prezesik25 » pn lis 15, 2010 19:53

Ja to otwieram drzwi i łapiąc je od dołu naginam (podnoszę do góry) kilka razy, aby "naprostować" zawiasy, no i na jakiś czas jest spokój. Niekiedy zdarzyło mi się ruszyć z niedomkniętymi drzwiami pasażera, przy skręcie drzwi się otwierały, a jak wcisnęło się w hamulec, wtedy jeszcze je dobiło przy otwarciu na kąt prosty 90 stopni no i musiałem je znów naginać w górę.


Obrazek
Obrazek

Randy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

regulacja drzwi

Post autor: Randy » ndz lis 28, 2010 15:31

Możesz spróbować (o ile u siebie masz bo nie wszystkie mają) wyregulować taką powiedzmy śrubą regulacyjną która jest przy zawiasach pod tym czarnym kapturkiem :dol: . U mnie niestety nie pomogło.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de4 ... 93670.html


Mam Vaga, serwisuje Nokie.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

regulacja drzwi

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 28, 2010 20:36

zawias ze szrotu 20 zeta jedyne rozsądne wyjście, i wolne popołudnie na ustawienie drzwi potem. Aha i polecam zawias symetryczny i z drzwi prawych samodzielnie na szrocie wykręcony, sam tak zrobiłem z GTI żonki bo już miałem dość, w 3 drzwiowym masz zapewne niesymetryczne, mniej trwałe. I patrzysz tylko że górny i dolny są różnej szerokości więc dolny z drzwi pasażera zakładasz na dół po stronie kierowcy i masz z tym spokój. Roboty dość dużo bo żeby odkręcić zawias od karoserii trzeba najpierw oba od drzwi odkręcić i je zdjąć, łatwo pocharatać o próg więc powoli najlepiej z pomocą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości