bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grzes13k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 26, 2010 18:35
Lokalizacja: Spytkowice

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: grzes13k » pt lis 26, 2010 21:04

Na początku może się przywitam, bo to mój pierwszy post :)
mój problem polega na odpowiednim doborze bagażnika bazowego, po to, by później móc założyć bagażnik na narty. Mam Golfa mk3 w wersji trzydrzwiowej i z szyberdachem, więc mam tylko rynienki. I tutaj moje pytanie, a właściwie prośba:
1. Jak odróżnić odpowiedni dla mnie bagażnik od pozostałych?
2. W jaki sposób zamontować taki bagażnik? w rynienkach są 4 plastikowe "uchwyty", ale nie wydaje mi się, żeby to zabezpieczało bagażnik przed odczepieniem się...
3. Czy montując bagażnik będę musiał wyjąć uszczelkę z rynienek, czy wystarczy ją tylko odsunąć?
Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś odpowiedziałby na wszystkie moje pytania, miło by było gdyby też ktoś mógł dodać odpowiednie zdjęcia :) zima za pasem, więc liczę na odpowiedzi :)



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: wojtas46 » sob lis 27, 2010 08:11

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=284411" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu masz temat który powinien Ci pomóc , co do rodzaju bagażnika masz przykładową aukcję z allegro
http://allegro.pl/orginalnybagaznik-vw- ... 57448.html" onclick="window.open(this.href);return false;



grzes13k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 26, 2010 18:35
Lokalizacja: Spytkowice

Re: bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: grzes13k » sob lis 27, 2010 09:28

dzięki wielkie za link oraz za temat, wcześniej jakoś nieskutecznie szukałem :/ więc co do odpowiedniego bagażnika już wiem, ale nadal nie wiem jak wygląda jego montaż, coś się gdzieś przykreca, czy tylko wsuwa się w te plastikowe miejsca?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: wojtas46 » sob lis 27, 2010 09:54

Montaż jest prosty , zakładasz bagażnik w miejscu oznaczonym strzałkami i skręcasz srubą . Zresztą gdy juz zakupisz bagażnik zobaczysz że jest to proste i nie ma się jak pomylić



grzes13k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 26, 2010 18:35
Lokalizacja: Spytkowice

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: grzes13k » sob lis 27, 2010 13:23

właśnie o tę śrubę mi chodziło, a konkretnie o to czy ona tam jest :) więc mogę już spokojnie kupić, dzięki jeszcze raz



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: Paweł Marek » sob lis 27, 2010 17:40

jest sruba poniżej kluczyka, połączona z prętem sięgającym na druga stronę, wkręcając ją ścigasz oba uchwyty żeby siedziały w zagłębieniu pod listwą..Uchwyty wciskasz po odchyleniu listwy na której są tez te strzałki.Natomiast nie wiem o jakich plastykowych miejscach piszesz ja tam w 2 autach mam normalną blachę, ale uchwyt bagażnika jest pokryty gumą żeby nie haratał lakieru, trzeba dokładnie lakier z brudu wytrzeć w tym miejscu gdzie zakładasz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grzes13k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 26, 2010 18:35
Lokalizacja: Spytkowice

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: grzes13k » sob lis 27, 2010 19:00

ja dokładnie w tych miejscach w których są strzałki mam pod uszczelka takie plastikowe elementy (tak na oko to z 2cm mają), w których jest zrobiony taki rowek...
A jaki konkretnie model masz? Być może różnice wynikają z innego nadwozia?



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3003
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: Wojtek » ndz lis 28, 2010 08:07

hmm... a czy Ty nie mówisz może o plastikach trzymających uszczelkę?? bo jak tak, to nie powinieneś jej tak mocno odrywać, żeby odczepiać ją od nich.

Zasada jest taka - wzdłuż całego dachu idą takie dwie rynienki przykryte uszczelkami. delikatnie podwadzasz uszczelkę od wewnętrznej strony dachu i mocujesz bagażnik do tych właśnie rynienek.

Co do samych belek bazowych to polecam thule 404 - najlepiej wykonany i cieszący się najlepszą renomą bagażnik do golfa mk3


Obrazek

grzes13k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 26, 2010 18:35
Lokalizacja: Spytkowice

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: grzes13k » ndz lis 28, 2010 12:13

dziękuję, będę się za takim rozglądal. A co do tych plastikow...wczoraj widziałem na złomie golfa bez tych uszczelek (szukałem kanapy z zagłówkami) i zauważyłem że że każda rynienka jest podzielona na dwie części, do jednej części od zewnątrz przymocowana jest uszczelka, a druga widać właśnie po lekkim podniesieniu tej uszczelki. Jeśli się uda, to niedługo zamieszcze tutaj zdj tego jak to u mnie wygląda



grzes13k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 26, 2010 18:35
Lokalizacja: Spytkowice

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: grzes13k » ndz lis 28, 2010 14:52

ok, udało mi się zrobić jakieś zdjęcie, niestety nie jest najlepsze, ale coś widać. chodzi mi o ten element, tyle, że on jest mniej więcej na wysokości tych strzałek, które są bliżej tyłu
Obrazek



grzes13k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 26, 2010 18:35
Lokalizacja: Spytkowice

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: grzes13k » śr gru 08, 2010 09:41

chciałem poinformować, że kupiłem bagażnik (thule 404) i rzeczywiście nie było problemów z jego założeniem :) no i rzeczywiście te plastyki nie są do niczego potrzebne przy montażu bagażnika, więc nie wiem po co one tam są... W każdym razie jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc :)



Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

bagażnik bazowy w 3d-kilka pytań

Post autor: gpmaster » pt lut 18, 2011 22:11

czy ktos moglby umiescic instrukcje montazy bagaznika dachowego do mk4 3d ?? kupilem uzywke jednak bez instrukcji :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości