Philips DiamondVision

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Philips DiamondVision

Post autor: MartinV » pt lis 12, 2010 22:14

Hankie pisze:
mój wuja jest diagnosta
i wszystko jasne...
2 lata jeździ na Hid-ach i nie miał żadnych problemów
niektórzy już po 2gim dniu dowodzik tracą, albo za przepaloną żarówkę w oświetleniu rejestracji, więc takie komentarze nie są argumentem...

Co do Tungsram +90% także daję głos na PLUS, kolega z pracy zafundował sobie, widziałem podczas podeszczowej mgły (tutaj mnie szczególnie interesowało) - też je wezmę. Tymbardziej za część ceny philipsa...

lol z przepaloną żarówkę na rejestracji ? to co to za policja zeby za to dowód zabierać ..Zal jakoś jeszcze takiego defa nie miałem a zdarzyło mi się jeździć na jednej żarówce nawet mijania wiec o czym my tu mówimy



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » sob lis 13, 2010 00:35

MartinV pisze:
Hankie pisze:
mój wuja jest diagnosta
i wszystko jasne...
2 lata jeździ na Hid-ach i nie miał żadnych problemów
niektórzy już po 2gim dniu dowodzik tracą, albo za przepaloną żarówkę w oświetleniu rejestracji, więc takie komentarze nie są argumentem...

Co do Tungsram +90% także daję głos na PLUS, kolega z pracy zafundował sobie, widziałem podczas podeszczowej mgły (tutaj mnie szczególnie interesowało) - też je wezmę. Tymbardziej za część ceny philipsa...

lol z przepaloną żarówkę na rejestracji ? to co to za policja zeby za to dowód zabierać ..Zal jakoś jeszcze takiego defa nie miałem a zdarzyło mi się jeździć na jednej żarówce nawet mijania wiec o czym my tu mówimy

Gadka jest o tym że kolega kozaczy wujkiem który wpuszcza na polskie drogi auta nie przystosowane do jazdy według prawa. I oby wujek beknął razem z kolegą, bo jak będzie tragedia to pewnie kolega już wujem się nie pochwali.

Po 2 niech kolega poczyta o cudownych chińskich palnikach to się przekona co do ich jakości...



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Philips DiamondVision

Post autor: MartinV » sob lis 13, 2010 13:17

2 lata jeździ na Hid-ach i nie miał żadnych problemów
niektórzy już po 2gim dniu dowodzik tracą, albo za przepaloną żarówkę w oświetleniu rejestracji, więc takie komentarze nie są argumentem...

Co do Tungsram +90% także daję głos na PLUS, kolega z pracy zafundował sobie, widziałem podczas podeszczowej mgły (tutaj mnie szczególnie interesowało) - też je wezmę. Tymbardziej za część ceny philipsa...[/quote]


lol z przepaloną żarówkę na rejestracji ? to co to za policja zeby za to dowód zabierać ..Zal jakoś jeszcze takiego defa nie miałem a zdarzyło mi się jeździć na jednej żarówce nawet mijania wiec o czym my tu mówimy[/quote]


Gadka jest o tym że kolega kozaczy wujkiem który wpuszcza na polskie drogi auta nie przystosowane do jazdy według prawa. I oby wujek beknął razem z kolegą, bo jak będzie tragedia to pewnie kolega już wujem się nie pochwali.

Po 2 niech kolega poczyta o cudownych chińskich palnikach to się przekona co do ich jakości...[/quote]

Chłopie a Ty mylisz ze ja mam zestaw z allegro za 150zł ? haha no po pierwsze to mam dedykowany i pełną homologacje na to mam spryskiwacze auto poziomowanie tak sie składa żę sam tego nie robiłem tzn nie zakładałem tylko w sprawdzonej firmie która wystawia na to papiery więc o czym mowa ? ogarnij



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » sob lis 13, 2010 13:22

Kolego, jakie masz auto, jakie reflektory, jaka wybita homologacja ? Jeśli masz np.mk4 z ori xenonem na D2S (chyba te palniki tam są) to masz poprostu oryginał i masz homo. Jeśli masz mk3 to w nim nigdy nie można mieć xenona.

Nie piszesz jakie masz auto i jaka instalacja więc się nie dziw.



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Philips DiamondVision

Post autor: MartinV » sob lis 13, 2010 16:20

skaktus pisze:Kolego, jakie masz auto, jakie reflektory, jaka wybita homologacja ? Jeśli masz np.mk4 z ori xenonem na D2S (chyba te palniki tam są) to masz poprostu oryginał i masz homo. Jeśli masz mk3 to w nim nigdy nie można mieć xenona.

Nie piszesz jakie masz auto i jaka instalacja więc się nie dziw.
Mam Xenona w mojej 3 lampy mam od 4 niestety przeróbka mnie nie ominęła bo lampy mają inne uchwyty ale sie opłacało ponieważ oznaczeniach na lapach wyraznie jest napisane DS



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » sob lis 13, 2010 17:06

To i tak masz nielegala, było już o tym pisane na forum. Lampy które posiadasz są przeznaczone do mk4, tak samo jak system poziomowania, który jest przystosowany tylko do mk4 i fabrycznie mk4 ma odpowiednie miejsca na czujniki poziomu. To samo tyczy się uniwersalnych systemów poziomowania - nie mają one homologacji i używasz je na własną odpowiedzialność. Kolejne - jaki masz spryskiwacze ? Wysokociśnieniowe które obmywają szybę reflektora co kilka spryskań szyby przedniej czy inaczej ?

Dalej - piszesz że mam przerabiane lampy - nie pasowały uchwyty, więc kolejny bajer - każda jakakolwiek przeróbka lampy powoduje utratę homologacji, więc kolejny nielegal - prawo o tym mówi jasno. Nawet zrobienie lampy na smoked to już według prawa nielegal.

Trzy - w jakiej firmie robiłeś xenony ? Podejrzewam że takiej jakich są setki. Co ci po papierku które ci wystawiły jak ten papier nie jest ważny i nie ma żadnej mocy prawnej. No chyba że miałeś grubą kasę i dostałeś homologację od odpowiedniego urzędu wydającego takie dokumenty, ale wątpię bo wówczas musiał byś sprzedać auto i sporo jeszcze kasy włożyć aby dostać homologację, a cały proces i tak trwa długo.

Poszukaj na forum tematu o przeróbce frontu z mk4 cabrio do mk3. Sam zastanawiałem się nad tyl celem montażu xenona do mk3, ale już na forum wypowiedziało się kilka osób którym poleciały dowody za przeróbkę + mandaty, bo jak by nie było lampy nie są przeznaczone do mk3 i nic na to nie poradzisz.



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Philips DiamondVision

Post autor: MartinV » sob lis 13, 2010 21:00

skaktus pisze:To i tak masz nielegala, było już o tym pisane na forum. Lampy które posiadasz są przeznaczone do mk4, tak samo jak system poziomowania, który jest przystosowany tylko do mk4 i fabrycznie mk4 ma odpowiednie miejsca na czujniki poziomu. To samo tyczy się uniwersalnych systemów poziomowania - nie mają one homologacji i używasz je na własną odpowiedzialność. Kolejne - jaki masz spryskiwacze ? Wysokociśnieniowe które obmywają szybę reflektora co kilka spryskań szyby przedniej czy inaczej ?

Dalej - piszesz że mam przerabiane lampy - nie pasowały uchwyty, więc kolejny bajer - każda jakakolwiek przeróbka lampy powoduje utratę homologacji, więc kolejny nielegal - prawo o tym mówi jasno. Nawet zrobienie lampy na smoked to już według prawa nielegal.

Trzy - w jakiej firmie robiłeś xenony ? Podejrzewam że takiej jakich są setki. Co ci po papierku które ci wystawiły jak ten papier nie jest ważny i nie ma żadnej mocy prawnej. No chyba że miałeś grubą kasę i dostałeś homologację od odpowiedniego urzędu wydającego takie dokumenty, ale wątpię bo wówczas musiał byś sprzedać auto i sporo jeszcze kasy włożyć aby dostać homologację, a cały proces i tak trwa długo.

Poszukaj na forum tematu o przeróbce frontu z mk4 cabrio do mk3. Sam zastanawiałem się nad tyl celem montażu xenona do mk3, ale już na forum wypowiedziało się kilka osób którym poleciały dowody za przeróbkę + mandaty, bo jak by nie było lampy nie są przeznaczone do mk3 i nic na to nie poradzisz.
Spokojnie chłopie :) na razie jest wszystko okey :) jak będzie coś nie tak to napisze na pewno :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » ndz lis 14, 2010 13:12

Mało kto się przyznaje że stracił dowód :ass:



lecky
GTD Polo
GTD Polo
Posty: 413
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:33
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Philips DiamondVision

Post autor: lecky » pn lis 15, 2010 21:42

temat "bogaty"
przeczytałem cały i muszę stwierdzić że kolega skaktus, dobrze gada :bigok:

miałem "chiński xenon" dowód nie poleciał/już zdemontowane, kiedyś podczas kontroli sie przyczepili, przepraszam wszystkich których oślepiałem :prayer:

obecnie mam h7+h1(polo 6n2) wszystko Philips Blue Vision muszę przyznać że jest ok(ładna barwa, dobrze świeca) ale:
1.cena wg mnie wysoka
2.fakt w deszczu jest dość słabo

zaryzykuje kupie na mijania (h7) Tungsram +90% PLUS cena niewysoka a pogoda obecnie kiepska i wg mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo niż pseudo xenonowy kolor świateł.

ps. lampy przerobione na smooked wiec też już nielegal..


Turbo Klekot TDI/AMF+ 104hp/238nm - Polo 6n2 / sprzedane :(
Turbo Klekot HDI/RHS+ 138hp/320nm - Peugeot 307sw / rodzino-wóz.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » wt lis 16, 2010 13:13

A do twojej polówki przypadkiem nie ma oryginalnego xenona na D2S ? Wtedy byś miał z głowy.



lecky
GTD Polo
GTD Polo
Posty: 413
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:33
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Philips DiamondVision

Post autor: lecky » wt lis 16, 2010 14:32

skaktus pisze:nie ma oryginalnego xenona na D2S
owszem jest ale cena zawrotna nie na moje progi... ok 900pln/sztuka za używkę liczą.. (wozidło produkowane tylko 2 lata a ori xenon był tylko za mega dopłatą)


Turbo Klekot TDI/AMF+ 104hp/238nm - Polo 6n2 / sprzedane :(
Turbo Klekot HDI/RHS+ 138hp/320nm - Peugeot 307sw / rodzino-wóz.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » wt lis 16, 2010 15:18

Aktualnie na allegro stoi komplet - lampy + przeteornice + chyba palniki za 1199zł. W sumie myślę że warto by zainwestować, a jak śmigasz wieczorami czy nocą to bajer totalny.

Jak kupisz +90% daj znać jak się ma do xenona ;)



lecky
GTD Polo
GTD Polo
Posty: 413
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:33
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Philips DiamondVision

Post autor: lecky » śr lis 17, 2010 09:44

skaktus pisze: Jak kupisz +90% daj znać jak się ma do xenona ;)
spoko/ pewnie ma się jak niemieckie drogi do naszych ale myślę że będzie nieco lepiej niż na Blue Vision Philipsa (zamontowane obecnie)
ps a kto o tej porze roku nie jezdzi noca :bajer: jade do pracy ciemno/wracam też ciemno.

pozdraVWiam


Turbo Klekot TDI/AMF+ 104hp/238nm - Polo 6n2 / sprzedane :(
Turbo Klekot HDI/RHS+ 138hp/320nm - Peugeot 307sw / rodzino-wóz.

Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Philips DiamondVision

Post autor: yank » czw lis 18, 2010 02:31

ja również założyłem tungsramy +90 dodatkowo zrobiłem przekaźniki znajomy ma philipsy blue też na przekźnikach i uważam-y że tungsramy lepiej świecą... co do ceny też nie porównywalna, także smiało moge polecić węgierki :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości